نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 1428
تاریخ بروزرسانی ۳ خرداد ۱۴۰۱

سئو محلی چیست ؟

سئو محلی (local SEO) یک استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است که به دیده شدن تجارت شما در نتایج جستجوی محلی در گوگل کمک می کند.

هر مشاغلی که دارای موقعیت فیزیکی یا منطقه جغرافیایی باشد می تواند از سئو محلی بهره مند شود.

local SEO چگونه عمل می کند؟

در روزهای ابتدایی اینترنت ، تعداد نسبتاً کمی وب سایت وجود داشت ، بنابراین پیمایش در وب آسان بود. به محض اینکه اینترنت شروع به گسترش کرد ، موتورهای جستجو ایجاد شدند تا به کاربران اجازه دهند سایت های مورد نظر خود را با سهولت بیشتری پیدا کنند.

پس از تجزیه و تحلیل رفتار کاربران در طی تریلیون جستجو ، گوگل دریافت که افرادی که به دنبال انواع خاصی از مشاغل هستند به نتایج نزدیک خود نیاز دارند. به همین دلیل الگوریتم جستجوی محلی گوگل دارای یک فاکتور مجاورت است . در واقع گوگل هنگام جستجوی کلمه کلیدی محلی موقعیت مکانی شما را در نظر می گیرد. این اتفاق می افتد حتی اگر کاربر نام شهر یا عبارت “نزدیک من” را در جستجوی خود وارد نکند.

به عنوان مثال اگر در محل کار خود هستید و می خواهید برای ناهار یک پیتزا تحویل بگیرید ، لیستی از مکان های نزدیک دفتر شما را در صفحه نتایج نمایش می دهد.

اما اگر همان جستجو را در خانه انجام دهید ، مجموعه ای کاملاً متفاوت از نتایج خواهید داشت !

نکات سئوی محلی

در سئوی لوکال باید به جزئیات زیادی توجه کنید که گاهی خارج از سئوی محلی هستند اما در آن تاثیر دارند. در اینجا چند نکته وجود دارد:

سایت خود را موبایل پسند کنید

قبل از بهینه سازی سایت خود برای سئوی محلی، مطمئن شوید که برای دستگاه های تلفن همراه به خوبی نمایش داده می شود. زیرا اکثر جستجوهای محلی با استفاده از تلفن همراه انجام می شود. در نتیجه اگر سایت شما موبایل فرندلی نباشد، از سئوی بومی بهره نخواهید برد.

به نظرات مشتریان توجه کنید

در سئوی محلی نیز باید روی نظرات و نقدها سرمایه گذاری کنید. امروزه کاربران اینترنتی پس از جستجوی شرکت ها، برای شناسایی خود به نظرات سایر کاربران توجه می کنند. بنابراین نظرات و نقدهای مثبت مشتریان شما در اینترنت می تواند کمک زیادی به افزایش ترافیک سایت شما کند. سایت های کامنت، نظرات سایت خودتان و قسمت نظرات گوگل مپ در این زمینه به شما کمک می کنند.

بخش های دیگر سئو را فراموش نکنید

مهم نیست که کسب و کار شما چقدر محلی است، نباید فقط روی سئوی محلی تمرکز کنید و از بهینه سازی سایت برای سایر کلمات کلیدی غافل شوید. به خاطر داشته باشید که آنچه باعث محبوبیت و محبوبیت سایت شما می شود محتوای مفید آن است. اگر کاربران پس از ورود به سایت شما محتوای مفیدی دریافت کنند، با آن تعامل خواهند داشت. در غیر این صورت آنها به سرعت می روند.

چه اقداماتی برای افزایش سئو محلی سایت خود انجام دهیم ؟

سئو محلی چیست ؟
نمایه کسب و کار

یک حساب گوگل برای کسب و کار من (Google My Business Account) ایجاد کنید.

بهینه سازی نمایه کسب و کار شما شاید موثرترین روش برای رتبه بندی بالاتر در Google Maps و همچنین به دست آوردن قابلیت مشاهده در نتایج محلی جستجوی گوگل باشد. هنگامی که تمام اطلاعات درخواستی را در داشبورد حساب گوگل برای کسب و کار من ارائه دهید ، تمام این اطلاعات به نمایه کسب و کار شما اضافه می شود . که در نتایج محلی جستجو  و Google Maps نشان داده می شود.

برای سئو کردن نمایه کسب و کار خود در گوگل ، اطمینان حاصل کنید که:

  • اطلاعات دقیق و به روز ارائه دهید.
  • آرم ، ساعات کار ، روش های قابل قبول پرداخت ، محصول یا خدماتی که می فروشید و تصاویر فراوان را  داشته باشید.
  • مشتریان خود را تشویق کنید تا تجارت شما را به صورت آنلاین بررسی کنند.
  • صمیمانه به نظرات مشتری پاسخ دهید.

از مشتریان بخواهید نظرات خود را درباره خدمات شما بنویسند. جلب نظر مشتریان برای نوشتن نظرات درخشان برای مشاغل شما ، فقط حضور گوگل برای «کسب و کار من» شما را بهینه نمی کند. همچنین مشتریان محلی بیشتری را ترغیب می کند تا از شما خرید کنند. زیرا میزان اعتماد را افزایش می دهد.

علاوه بر این به کاربردن نقشه گوگل را در وب سایت خود را جهت سئو محلی فراموش نکنید.

از اینکه تا پایان این مقاله هم همراه تیم وب یار بودید از شما متشکریم. جهت سفارش طراحی سایت و یا سئو سایت خود می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط
بهینه سازی موتور جستجو - وب یار اصفهان
بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی موتور جستجو چیست؟ بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) هنر و علم کسب رتبه بالاتر صفحات در موتورهای جستجو مانند گوگل است. از آنجایی که جستجو یکی از راه‌های اصلی کشف محتوا توسط افراد به صورت آنلاین است، رتبه‌بندی بالاتر در موتورهای جستجو می‌تواند منجر به افزایش ترافیک یک وب‌سایت شود.   در گوگل و سایر موتورهای جستجو، صفحه نتایج…

بهبود ساختار سایت
بهبود ساختار وب سایت

بسیاری از وب‌سایت‌ها ساختار گمراه‌کننده‌ای دارند. لینک دادن محتوا‌ها به یکدیگر از هیچ قاعده و قانونی تبعیت نمی‌کند، کاربر را گیج و سردرگم و به مسیر اشتباهی راهنمایی می‌کند. این می‌تواند برای سئوی سایت شما بسیار بد باشد. امروز شما را با استراتژی بهبود ساختار وب سایت آشنا می‌کنیم تا بتوانید جایگاه سایت‌تان را در موتورهای جستجو ارتقا دهید. و از طریق آن بتوانیم به…

دامین اتوریتی
کاهش اعتبار دامنه (Domain Authority) چگونه صورت می گیرد؟

دامین اتوریتی (Domain Authority) یا همان اعتبار دامنه  که توسط سایت MOZ طراحی شده است، یک استاندارد جهانی برای اندازه گیری میزان قدرت دامنه سایت به نسبت رتبه بندی آن در صفحات نتایج موتور جستجو است و رتبه ی هر سایت در موتورهای جستجو را پیش بینی می کند. طبق محاسبه دامین اتوریتی رنج اعداد دامین اتوریتی که به صورت فرمول لگاریتم محاسبه می شود…