نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 1126
تاریخ بروزرسانی ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

نرخ کلیک چیست ؟ تکنیک های افزایش CTR سایت

در این مقاله از وب یار قصد داریم به بررسی نرخ کلیک بپردازیم و راه های افزایش آن را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

ctr چیست ؟

CTR که به نرخ کلیک معروف است، مخفف “Click Through Rate” ،به معنای درصدی از کاربران است که بر روی لینک سایت شما کلیک می کنند.

نرخ کلیک چگونه محاسبه می‌شود؟

ctr از تقسیم تعداد افرادی که بر روی یک لینک کلیک کرده اند ، بر تعداد نمایش آن محاسبه می شود.

حال سوال مهم اینجاست آیا نرخ کلیک بر روی سئو سایت تاثیر دارد ؟

نرخ کلیک (CTR) چیست و چگونه آن را افزایش دهیم ؟

رتبه شما در موتورهای جستجو تا حدی بر اساس محبوبیت وب سایت شما است و میزان محبوبیت آن با بازدید از صفحه اندازه گیری می شود. هرچه کلیک صفحه شما بیشتر شود – یا به عبارت دیگر CTR بالاتر باشد – موتور جستجوگر ارزش آن را بالاتر می داند. بنابراین صفحه شما به طور طبیعی رتبه بالاتری خواهد داشت. در نتیجه می توان گفت CTR بالاتر برابر با SEO بهتر است.

راه های بهبود نرخ کلیک

در جهت افزایش نرخ کلیک توضیحات متا (meta description) موثر بنویسید

متا تگ های توضیحات بیشترین ورودی SERP شما را تشکیل می دهند. آنها به بازدیدکنندگان بالقوه می گویند هنگام کلیک کردن روی پیوند چه انتظاری باید داشته باشند. نوشتن توضیحات متا موثر می تواند میزان کلیک را بسیار افزایش دهد. شما برای نوشتن یک توضیح متا موثر 160 کاراکتر دارید. پس سعی کنید علاوه بر استفاده از کلمه کلیدی در توضیحات متا آن را به شکلی جذاب بنویسید.

نرخ کلیک (CTR) چیست و چگونه آن را افزایش دهیم ؟

از Schema استفاده کنید تا نرخ کلیک را افزایش دهید

اسکیما کدی است که شما در وب سایت خود قرار می دهید تا به موتورهای جستجو کمک کند نتایج آموزنده تری را برای کاربران بازگردانند..

در واقع آن ها اطلاعات بیشتری را به نتایج اضافه می کنند. مانند ستاره های رتبه بندی که در زیر بعضی از محتواها در وب می بینید. قطعا این اطلاعات اضافی باعت جلب توجه کاربران شده و می تواند نرخ ctr شما را افزایش دهد.

از URL های توصیفی استفاده کنید

URL صفحه شما فرصتی برای پیاده سازی کلمه کلیدی بوده و بهتر است URL به زبان انگلیسی نوشته شود.

عنوان جذاب را فراموش نکنید

اولین و بارزترین جنبه صفحه شما که در نتایج جستجو مشاهده می شود عنوان است. به کار بردن اعداد در عنوان، استفاده از کلماتی مانند بهترین، چگونه، شگفت انگیز و… در نوشتن عنوان می تواند در جذاب تر شدن آن نقش بسزایی داشته باشد. علاوه بر این باید از کلمه کلیدی نیز در عنوان صفحه استفاده شود. جهت آشنایی با تکنیک های نوشتن عناوین جذاب به محتوای 13 تکنیک نوشتن عنوان جذاب برای محتوا مراجعه کنید.

 

نرخ کلیک (CTR) چیست و چگونه آن را افزایش دهیم ؟

چطور می توانیم عنوان جذاب بنویسیم

1.برای این موضوع می توانید از اعداد استفاده کنید که برای گوگل جذاب ترن.
2.برای نوشتن عنوان های جذاب می توانید با سرچ موضوع مورد نظر در گوگل از رقبا ایده بگیرید.
3.از کلمات جذاب با انرژی مثبت استفاده کنید که باعث جذب مخاطب می شود

برای افزایش میزان کلیک از لیست ها در محتوا استفاده کنید

شروع به فکر کردن در مورد راه هایی کنید که می توانید از لیست ها برای کسب و کار خود استفاده کنید.برای مثال 10 لیست برتر از محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید ، 20 راهی که تجارت شما را موفق می کند. حتی یک راهنمای آموزش گام به گام به عنوان یک لیست شناخته می شود.

سرعت سایت را بهینه کنید

فرض کنید کاربری برروی یکی از صفحات سایت شما کلیک کند ، اگر صفحه شما به موقع بارگیری نشود ، یک کلیک حساب نمی شود. در نتیجه با بهبود سرعت سایت خود علاوه بر افزایش نرخ کلیک می توانید به بهبود تجربه کاربران نیز کمک کنید. برای گوگل تجربه کاربران از سایت یکی از عوامل مهم در رتبه بندی نتایج است.

تاثیر کلیک بالاتر برروی سئوی بهتر سایت شما

بدیهی است که با افزایش بازدید سایت شما و کلیک برروی لینک آن نرخ کلیک بالاتر رفته و استقبال از سایت شما بیشتر می شود.در سئوی سایت خود نرخ کلیک بالاتر تاثیر مثبت تری دارد.

کاربرد الگوریتم rankbrain گوگل برای نرخ کلیک

عملکردالگوریتم rankbrain گوگل به این صورت می باشد که هر چقدر نر خ کلیک برروی سایت شما بیشتر باشد این الگوریتم رتبه سایت شما را بالاتر میبرد .در نتیجه نرخ افزایش کلیلک بروی سایت شما ارتباط مستقیمی با رتبه بندی شما در گوگل دارد.

نرخ کلیک یکی از عوامل موثر در میزان استقبال کاربران از سایت شما می باشد.در کل به این معنا می باشد که عنوان و توضیحاته متای شما تا چه حد برای مخاطب جذابیت داشته و محتوای مفیدی برای مخاطب داشته اید که او را ترغیب به کلیک بر روی سایت شما کرده است .در مجموع در نوشتن عنوان، توضیحات متا و محتوای سایت خود به میزان زیادی دقت کنید تا بتوانید نرخ کلیک بالاتری داشته باشید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…