نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 1050
تاریخ بروزرسانی ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

بانس ریت (Bounce Rate) چیست و چگونه آن را بهبود ببخشیم ؟

بانس ریت در سئو

بانس ریت یا نرخ پرش(Bounce Rate) هنگامی رخ می دهد که شخصی از وب سایت شما بازدید می کند و بدون تعامل بیشتر با سایت شما از آن خارج می شود.

نرخ پرش به درصد بازدیدهای تک تعاملی از سایت شما مربوط می شود. گوگل آنالیتیکس تعداد افرادی را که از صفحه شما بازدید می کنند و بدون مشاهده سایر صفحات سایت شما را ترک می کنند، ردیابی می کند. نرخ پرش لزوماً به این معنی نیست که باید کیفیت سایت خود را بهبود بخشید

در ادامه به بررسی راهکارهایی برای بهبود Bounce Rate سایت می پردازیم.

محاسبه میزان بانس ریت سایت

 • 25 درصد یا کمتر: احتمالاً چیزی خراب است
 • 26-40٪: عالی
 • 41-55%: متوسط
 • 56-70٪: بالاتر از حد معمول است، اما بسته به وب سایت می تواند منطقی باشد
 • 70% یا بالاتر: بد و/یا چیزی احتمالا خراب است

نرخ پرش کلی برای سایت شما در تب Audience Overview Google Analytics وجود دارد.

دلایل بروز نرخ پرش سایت

 • صفحه آهسته بارگذاری می شود. …
 • محتوای نامرتبط
 • مشارکت نامتناسب توسط چند صفحه. …
 • عنوان گمراه کننده و/یا توضیحات متای غیر مرتبط
 • صفحه خالی یا خطای فنی …
 • لینک بد از یک وب سایت دیگر. …
 • صفحه فرود وابسته یا سایت تک صفحه ای.

چگونه نرخ پرش سایت خود را بهبود ببخشیم ؟

بانس ریت (Bounce Rate) چیست و چگونه آن را بهبود ببخشیم ؟
بانس ریت (Bounce Rate) چیست ؟

بهینه سازی صفحات بارگذاری برای کاهش بانس ریت

بسیاری تصور می کنند که اگر نرخ پرش آنها زیاد است ، مسئله باید مربوط به محتوای یک صفحه باشد ، در حالی که ممکن است قبل از اینکه کاربر حتی فرصتی برای خواندن یک صفحه داشته باشد ، مشکلات جدی ایجاد شود.

از این گذشته ، اگر کاربر نتواند یک صفحه را بخواند (یا حتی آن را ببیند) مهم نیست که محتوای یک صفحه چقدر خوب یا بد است . اکثر کاربران انتظار دارند یک صفحه وب در دو ثانیه یا کمتر بارگیری شود . در واقع هر چه سرعت بارگذاری صفحه آهسته تر ، نرخ پرش بالاتر است.

قبل از اینکه حتی به فکر دیدن محتوای صفحات خود باشید ، اطمینان حاصل کنید که بازدید کنندگان شما می توانند در مدت زمان معقولی آنها را مشاهده کنند.

اکنون که از اهمیت سرعت سایت در بانس ریت آگاه شدید، برای افزایش سرعت بارگذاری سایت خود ، این روش ها را دنبال کنید:

1.فشرده سازی تصاویر : تصاویر یکی از دلایل اصلی کند شدن بارگیری صفحات است. این بدان معنا نیست که شما باید شروع به حذف تصاویر کنید. در عوض ، از یک ابزار فشرده سازی تصویر مانند افزونه Smush ،EWWW Image Optimizer و… استفاده کنید تا به طور چشمگیری اندازه تصویر خود را کاهش دهید.

2.از هاست های سریع استفاده کنید: یک هاست پرسرعت می تواند سرعت بارگذاری سایت را بهبود ببخشد. تیم طراحی سایت وب یار ارائه دهنده ی هاست های قدرتمند و سریع می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

3.حذف افزونه ها و اسکریپت های استفاده نشده: برای بهبود سرعت سایت خود همین حالا سری به افزونه های سایت خود بزنید.

 

خواندن مطالب خود را بسیار آسان کنید.

در واقع می توان گفت سخت خواندن = نخواندن است!

محتوای خود را با پاراگراف های سنگینی که در کل صفحات قرار دارند ، شلوغ نکنید و از فضای سفید برای دسترسی بیشتر محتوای خود استفاده کنید.

در اینجا چند روش وجود دارد که باعث می شود محتوا از نظر بصری ترسناک نباشد !

 • استفاده مناسب از هدرها
 • استفاده از زیرعنوان های مکرر
 • به کارگیری تصاویر مناسب
 • استفاده از لیست ها

موبایل فرندلی بودن سایت برای کاهش نرخ پرش سایت

بانس ریت (Bounce Rate) چیست و چگونه آن را بهبود ببخشیم ؟
کاربران موبایل را فراموش نکنید

امروزه  57٪ از کل ترافیک آنلاین از طریق دستگاه های تلفن همراه حاصل می شود. بنابراین اگر می خواهید بانس ریت پایینی داشته باشید ، سایت شما باید واقعاً خوب روی تلفن ها و تبلت ها کار کند.

 پیوندهای داخلی  به صفحه خود اضافه کنید.

احتمالاً می دانید که لینک های داخلی برای سئو سایت بسیار مناسب هستند.

اما آنچه ممکن است شما ندانید این است که پیوندهای داخلی نیز می توانند به بهبود بانس ریت شما کمک کنند.زیرا پیوندهای داخلی افراد را به صفحات دیگر سایت شما می فرستد. درواقع به طور طبیعی بازدید از صفحه را افزایش می دهد.

بعلاوه ، به محض اینکه شخصی از صفحه دیگری در سایت شما بازدید کند ، دیگر به عنوان Bounce Rate محسوب نمی شود.

البته نباید در استفاده از لینک های داخلی افراط کنید. با یک الگوی متعادل به لینک سازی داخلی بپردازید.

از ابزارک ها و تبلیغات نوار کناری به میزان کم استفاده کنید.

حتما شما هم تجربه ورود به سایت هایی را داشته اید که از گوشه و کنار تبلیغ سرازیر شده و تمرکز مخاطب را بهم می ریزد. تبلیغات بیش از حد و افراطی می تواند باعث افزایش بانس ریت یا همان نرخ پرش از سایت شود. استفاده از تبلیغات در سایت باید برنامه ریزی شده و هوشمندانه باشد. تا مخاطب را نسبت به سایت شما دلسرد نکند.

جستجوی سایت خود را آسان کنید

مطمئناً ، قابلیت جستجوی سایت شما هرگز به خوبی گوگل نخواهد بود.  اما این بدان معنا نیست که باید از آن چشم پوشی کنید یا آن را نادیده بگیرید. هرچه کاربران راحت تر بتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند جستجو و پیدا کنند ، احتمال ترک سایت و بانس ریت کمتر است.

جهت آنالیز سئو سایت خود می توانید با متخصصان وب یار تماس بگیرید یا که با مراجعه به لینک زیر ابتدا تحلیلی اولیه از مشکلات سایت خود بدست بیاورید و سپس کارشناسان ما گزارشی جامع را از وضعیت سایت تان ارائه خواهند کرد.

https://www.seo.seoyar.net/

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…