نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 2234
تاریخ بروزرسانی ۳ خرداد ۱۴۰۱

اصول صحیح برچسب گذاری در سایت

برای اعمال درست برچسب گذاری در سایت میتوانید عبارت های کلیدی مهم خود را متناسب با متن هر صفحه به صورت تگ (Tag) ، تعریف کنید. برخی از این تگ ها می توانند صورت دیگر یک عبارت باشد که در بعضی موارد جستجو می شود. حال با نمایش تگ ها در جایی از سایت (یا زیر هر نوشته) به موتورهای جستجو اجازه می دهید نتایج مرتبط با هر تگ را به عنوان یک صفحه جدید در سایت شما بخواند. این صفحه بعد از بایگانی شدن، با تگ ها قابل جستجو خواهد بود.

 توضیحی راجع به مفهوم برچسب

برچسب ها راهنمای هر نوشته ای هستند و باعث می شوند مقاله ها و دسته های مرتبط به هم وصل شوند. با برچسب گذاری به کاربران کمک می کنیم تا مقاله خود را راحت تر پیدا کنند. برچسب گذاری صحیح یکی از عوامل بهبود محتوای منتشر شده شما می باشد ودر سئو هم تاثیر دارد.

فواید برچسب گذاری در سایت

  • موضوعی که متن شما در مورد آن صحبت می کند را روشن می کند.
  • باعث ارتباط متن شما با متن های دیگر می شود.
  • برای جست وجو در صفحات به شما کمک بسزایی می کند.
  • موتور های جست وجو گوگل برای بررسی صفحات از برچسب ها استفاده می کنند.
  • افزایش ارزش صفحه شما در رتبه بندی های گوگل
  • دسترسی راحت به نوشته ها

پس نتیجه می گیریم صفحات بدون برچسب گذاری و تگ کردن کمتر توسط کاربران دیده می شوند و محتویات متنی این نوشته ها کمتر خوانده می شود.

تعداد تگ های سایت چه قدر باید باشد ؟

تعداد تگ ها یا برچسب گذاری در سایت باید متناسب با سایت باشد. در سایتی که میزان تولید محتوا بالاست تعداد تگ ها هم می تواند زیاد باشد. تگینک را به درستی استفاده کنید. به عبارت دیگر برچسب گذاری در سایت برای این منظور به سایت اضافه نشود که رتبه های سایت افزایش یابد، بلکه تگ باید در سایت و ساختار آن جایگاه داشته باشد تا گره گشای کاربر واقعی باشد.

همواره تلاش کنید از آن در بهینه ترین حالت استفاده کنید. باز هم تاکید می کنم از این روش درست استفاده کنید. اگر نوشته ای دیدید که تنها چهار خط دارد اما هشت خط تگ زیرش ردیف شده است. زنگ خطر را به صدا در بیاورید و هر چه زودتر جلوی آن مدیر سایت یا بلاگر را بگیرید. قرار دادن کلمات کلیدی مورد نظرتان بعنوان برچسب و استفاده بیش از حد از آنها تاثیری بر بهبود رتبه شما در نتایج گوگل نخواهد داشت و حتی ممکن است برای شما جریمه به همراه داشته باشد.

مطالب کلیدی در برچسب گذاری در سایت

نحوه برچسب گذاری محتوا

1.سعی کنید حدالامکان برچسب ها را کوتاه ومفید انتخاب کنیدنکته ای که مهم است این است که با استفاده از چند جمله ی مختصر نوشته ی خود را برچسب گذاری کنید.

2. تعداد تگ های نوشته نباید زیاد باشد زیرا شما با هدف خوانایی و واضح بودن نوشته از تگ ها استفاده می کنید .با تگ گذاری های زیاد مخاطب خود را سردر گم و گیج می کنید .

3.از موضوعاتی که برای بازدید کنندگان قبلا جذاب بوده برای برچسب گذاری در سایت خود استفاده کنید.

4.سعی کنید از نام دسته بندی های خود در سایت به عنوان برچسب استفاده نکنید این کار تاثیر منفی در سئوی سایت دارد.

5.از نوشتن نام محصولات به عنوان تگ پرهیز کنید .نوشتن نام خاص و ویژه برای تگ نویسی کار درستی نیست زیرا ممکن است نوشته ای با این محصول دیگر در سایت شما موجود نباشد.

اجازه دهید یکبار دیگر به زبانی دیگر و همراه یا مثال برچسب گذاری را توضیح دهیم:

هر نوشته ای یک یا چند موضوع مهم دارد که می توان آن ها را با یک یا چند کلمه بیان کرد. به این کلمات برچسب یا تگ گفته می شود. هر کاربر می تواند برای نوشته ای که می خواند یا می نویسد برچسب تعریف کند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. در واقع تفاوت دیدگاه های کاربران باعث می شود یک نوشته برچسب های مختلف بخورد و این زیبایی “وب” است. با این حال کاربران نکته سنج به نوشته ها برچسب های دقیق میزنند و عموما از برچسب هایی با مفهوم بسیار کلی و عام پرهیز میکنند. خبر زیر را با هم بررسی می کنیم:

روش برچسب گذاری در سایت

“سونی تلویزیون گوگل را معرفی کرد. حدود پنج ماه پیش گوگل از ساخت تلویزیونش با همکاری سونی خبر داد و قرار بود نخستین تلویزیون اینترنتی دنیا در پاییز توسط سونی ارائه شود. سرانجام شبی گذشته شرکت سونی تلویزیون اینترنتی گوگل را رسما در نیویورک معرفی کرد. تا از هفته اینده بتوانید تلویزیون، اینترنت و اندروید را یکجا داشته باشید.
این تلویزیون ها یک حالت کارکرد همزمان دوگانه هم دارند که می توانید برای مثال در بخشی از نمایشگر فیلم تماشا کنید و از بخشی دیگر توییت کنید. این تلویزیون ها دارای یک کنترل از راه دور جدید و عجیب هم هستند که سونی آن را اختراع کرده است. این کنترل به گونه ای طراحی شده که هم برای کنترل تلویزیون استفاده شود و هم بتوانید از طریق آن وب گردی کنید یا تلفن اندروییدی تان را کنترل کنید. تلویزیون گوگل از هفته اینده به بازار ارائه خواهند شد.” منبع خبر: marenji.ir

برای این خبر برچسب های ” همکاری سونی و گوگل” تلویزیون گوگل” و ” تلویزیون اینترنتی گوگل ” را انتخاب می کنم. اگر کسی روی این برچسب ها کلیک کند و به این خبر مراجعه نماید مایوس نمی شود زیرا خبر کاملا مرتبط با برچسب گذاری در سایت است. تعریف برچسب ها به صورت گوگل، سونی، اندروید، تلویزیون، نمایشگر، فیلم، اختراع، و ب گردی، هفته آینده، پاییز، شب گذشته. اینترنت، کارکرد همزمان دوگانه و … هر چند که کلمات انتخاب شده دقیقا در متن خیر آمده اند. روش مناسبی نیست و خوانندگان را مایوس می کنید.

اگر قرار بود برای این نوشته تنها یک برچسب تعریف شود، انتخابم “تلویزیون اینترنتی گوگل ” خواهد بود. به طور کلی بهتر آن است که تعداد برچسپ ها به حداکثر ۷ مورد محدود شود و در اغلب موارد ۳ مورد کافی است.

کلام آخر 

بنابراین برچسب گذاری در سایت است که به کاربران سایت شما کمک می‌کند تا سریعتر مطالب مورد علاقه خود را پیدا کنند و مطالب تان با برچسب های با ارزش در موتورهای جستجو  ایندکس شوند.

علاوه بر برچسب ها که در سئو مطالب بسیار حایز اهمیت هستند،موارد بسیار دیگری هستند که در سئو پست ها باید حتما و حتما رعایت کنید،پس بهتر است که آموزش سئو پست را حتما بخوانید تا شما نیز به قوانین بسیار مهم و کاربردی که در پست هایتان باید رعایت کنید در نظر بگیرید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…