نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 852
تاریخ بروزرسانی ۸ تیر ۱۴۰۱

اقدامات اولیه برای شروع طراحی سایت چیست؟

اقدامات اولیه برای شروع طراحی سایت چیست؟ با انواع طراحی سایت و روش‌های طراحی آشنا هستید؟ طراحی به چه منظوری انجام می‌شود؟ اگر کمی زرنگ باشید و با توجه به تغییر و تحولات بسیار عظیم صورت گرفته در کسب‌وکارها بیندیشید کماکان با هدف اصلی طراحی سایت و اهمیت آن آشنا می‌شوید. با وب یار همراه باشید تا با روند طراحی سایت آشنا شویم.

علم همچنان در حال پیشرفت است و در راستای توسعه و رشد اقدامات بسیاری اعم از اینترنتی شدن کسب‌وکارها صورت می‌گیرد. اما نکته مهم این است که باوجود گسترش وب‌سایت‌ها در سرتاسر دنیا، نمی‌توان گفت که تمامی سایت‌ها یک سایت موفق و بدون نقص هستند. طراحی تنها به منظور ایجاد یک وب‌سایت نیست، بلکه جهت راه‌اندازی یک سایت نیاز به انجام پارامترهایی است که در ادامه برخی از اقدامات اولیه برای شروع طراحی سایت را معرفی خواهیم کرد.

اقدامات اولیه برای شروع طراحی سایت

طراحی سایت یکی از اقدامات بسیار مهمی است که برای ساخت وب‌های متنوع از آن استفاده می‌کنند. حال این طراحی سایت می‌تواند شامل طراحی سایت خبری، طراحی سایت خصوصی، طراحی سایت پزشکی و سلامت، طراحی سایت آموزشی، طراحی سایت طلافروشی و یا طراحی سایت فروشگاهی باشد. این طراحی باید بر اساس اصول و رعایت نکات بسیار زیادی باشد که باید یک‌به‌یک انجام شوند.‌

انتخاب نام دامنه

اولین و مهم‌ترین قدم برای طراحی یک سایت انتخاب نام دامنه و همچنین ثبت آن است. دامنه، که با نام Domain شناخته می‌شود گام مهم یک طراحی سایت است. این دامنه آدرس یک سایتی است که ما با واردکردن آن در مرورگر می‌توانیم به‌راحتی وارد سایت شویم. یکی از مشخصات وب‌سایت‌ها نیز داشتن یک آدرس سرراست و مناسب است تا کاربران بتوانند به‌راحتی با واردکردن آن وارد سایت موردنظر شوند.

توجه داشته باشید که نام دامنه باید مناسب و کاملاً تخصصی در حوزه موردنظر باشد. انتخاب نام دامنه که یک ip است بسیار اهمیت دارد که این نام توسط پروتکل DNS به یک آدرس تبدیل می‌شود. با انتخاب نام دامنه و ثبت آن‌یکی از انواع اقدامات اولیه برای شروع طراحی سایت را پشت سر خواهید گذاشت.

خرید هاست مناسب

خرید هاست مناسب

یکی دیگر از مراحل شروع طراحی سایت خرید هاست مناسب هست. اکنون نوبت آن است تا برای طراحی سایت اقدام به خرید هاست کنید. هاست ها نیز همانند دامنه اهمیت بسیار زیادی در طراحی وب‌سایت دارند. هاست (Host) یک بخش از سرور محسوب می‌شود که دربرگیرنده تمام اطلاعات سایت موردنظر است. با ایجاد هاست می‌توان اقدام به واردکردن و یا ذخیره صفحات وب‌سایت، تصاویر، عکس‌، فیلم، پَروَنجا و … کرد. زمانی که این اتفاق می‌افتد تمامی مطالب و اطلاعات موردنظر دیگر در دسترس تمام کاربران از سرتاسر دنیا قرار خواهند گرفت. این‌هاست وظیفه میزبانی وب را بر عهده دارد و به همین دلیل به آن میزبانی وب نیز می‌گویند.

انتخاب قالب وب سایت

انتخاب قالب وب‌سایت مهم‌ترین مرحله شاخ و برگ دادن به آن است‌. قالب به‌عنوان زیرساخت مهم راه‌اندازی وب‌سایت شناخته می‌شود. شکل ظاهری یک سایت یکی از عوامل مهمی است که می‌تواند مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد. این قالب‌ها به نوع نرم‌افزار برنامه‌نویسی و یا کد نویسی بستگی دارد که انتخاب کرده‌اید. چراکه هر یک از نرم‌افزارهای طراحی سایت دارای قالب‌های متنوعی می‌باشند. دکور و جذابیت سایت با اندازه کیفیت ساختار و محتوای آن اهمیت دارد. طراحی ظاهری سایت با کمک انواع قالب‌های موجود انجام می‌شود که همانند پوسته صفحه را پوشش می‌دهد. این قالب دربرگیرنده فونت، رنگ، ابعاد و کلیه مشخصات محیط سایت است‌.

سئو و افزایش فروش سایت

اکنون در قدم نهایی طراحی سایت هستید که در این مرحله باید منو، مطالب و تمامی محصولات را داخل وب قرار دهید. این وب‌سایت برای به قدرت رسیدن نیاز به سئو دارد تا با انتخاب کلمات کلیدی مناسب، لینک‌های داخلی و خارجی و … یک رقابت سرسخت با دیگر رقبای خود ایجاد کنید.

برخی از انواع وب سایت‌ها

طراحی وب‌سایت امروزه اهمیت بسیار زیادی دارد، چراکه وب به‌عنوان یک صفحه هم‌اکنون قالب و خانه هر شرکت یا کسب‌وکاری محسوب می‌شود. قبل از شروع طراحی سایت ابتدا باید بدانیم قرار است چه نوع سراچه را طراحی کنیم و این سایت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد‌.

سایت‌ها بر اساس نوع کاربرد یا زمینه‌ای که طراحی می‌شوند، انواع مختلفی دارند که برخی از آن‌ها شامل:

طراحی سایت شرکتی

خرید هاست مناسب

سایت شرکتی یکی از انواع سایت‌هایی است که مخصوص شرکت‌ها به‌منظور ارائه و یا نمایش خدمات و محصولات آن‌ها هست. هدف از طراحی سایت شرکتی نمایش دادن تمامی خدمات و محصولات شرکت به مشتریان در سرتاسر دنیا است. سایت این‌گونه شرکت‌ها به درگاه‌های بانکی اضافه می‌شود تا در صورت ارائه خدمات یا محصولی مشتریانی بتوانند به‌راحتی هزینه‌ها را پرداخت نمایند. قبل از شروع طراحی سایت شرکتی بهتر است بدانید که هدف از ایجاد وب شناخته شدن و عرضه محصولات به مشتریان هست.

طراحی سایت خبری

یکی دیگر از انواع سایت‌های بسیار پرطرفدار، سایت خبری است. قبل از شروع طراحی سایت خبری باید بدانید که این سایت قرار است تمام اخبار و اطلاعات مربوط به حوزه موردنظر را به مخاطب ارائه دهد و ازلحاظ کیفیت طراحی اهمیت بسیار بالایی دارد. این سایت‌ها که جهت انتشار اخبار طراحی می‌شوند نباید به دنبال حاشیه و شایعات بروند. یک سایت خبری خوب باید تمام اطلاعات را آپدیت شده در اختیار کاربر قرار دهد و سرعت بود آن بسیار بالا باشد.

طراحی سایت آموزشی

وب‌سایت آموزشگاهی یکی از انواع سایت‌های آموزشی است که به‌منظور آموزش دادن درزمینهٔ های مختلف طراحی می‌شود. نوع سایت آموزشی ازلحاظ تخصصی یا حرفه‌ای بودن آن بستگی به نوع آموزشگاه و سطح آموزش آن دارد و معمولاً هم برای مربیان، اساتید، و حتی آموزشگاه‌ها طراحی خواهد شد.

چگونه طراحی سایت را شروع کنیم

دنیای امروز، دنیای پیشرفته ارتباطات است که تمامی کسب‌وکارها را نیز به سمت‌وسوی خود می‌کشاند. صاحبان مشاغل با طراحی وب و ایجاد سایت‌های فروشگاهی در قالب یک سایت اینترنتی به کسب‌وکار خود رونق می‌دهند. طراحی خود یک فرآیند پیچیده‌ای است که درواقع نوعی راه‌حل برای موضوعات مختلف شناخته می‌شود. طی این پروسه شما تنها با ایجاد یک صفحه وب نوعی وسیله ارتباطی میان خود و مشتریان ایجاد می‌کنید.

اما یک سایت باید با اهداف خاصی طراحی شود و به‌منظور رسیدن به آن اهداف نیز بایستی اقدامات بسیار زیادی صورت بگیرد. مزیت یک سایت به چگونگی طراحی آن و کیفیت مراحل صورت گرفته است، چنانچه وب بدون هدف و با عدم رعایت نکات مهم طراحی شود، شکست خواهد خورد. برای طراحی سایت باید تخصص و مهارت لازمه را داشته باشید، زیرا طراحی کار ساده‌ای نبوده و هرکسی نمی‌تواند یک سایت موفق طراحی نماید.

اقدامات اولیه برای شروع طراحی سایت خود یک پروسه پیچیده و زمان‌بر است که تنها تخصص شخص را می‌طلبد. اگر قصد طراحی بهترین و قدرتمندترین وب‌سایت را دارید، بهتر است از شرکت‌های طراحی معتبر کمک بگیرید. وب یار درزمینهٔ طراحی سایت خبری، طراحی سایت اختصاصی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت خصوصی، طراحی سایت فروشگاهی و …‌ میزبان پاسخگویی شما عزیزان است.

مقالات مرتبط

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.