031- 344 500 60

طراحی سایت در اصفهان, سئو سایت اصفهان, طراحی سایت فروشگاهی , شرکت طراحی سایت اصفهان, طراحی حرفه ای سایت اصفهان, بهینه سازی سایت , بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

صفحه نخست » بلاگ » سئو سایت » بهینه سازی سئو سايت

بهینه سازی سئو سايت

۲۶ام آذر ۱۳۹۷
سمانه شریعتی
0
108

 

امروز تصميم داريم مقاله ای با عنوان بهينه سازی سئو سايت برای شما بنويسيم. زيرا که اکثرا درک صحيحی از بهينه سازی سايت یا سئو سایت ندارند. بايد بدانيد زمانی که سايت شما درحال طراحی می باشد.

مهم ترين مسئله, بهينه سازی سئو سايت يا سئوی سايت (seo-optimize-website) هست. اين مقاله به شما کمک می کند تا بتوانيد کاری کنيد تا وب سايت شما در نتايج حاصل از جستجوی يک کلمه يا عبارت در موتورهای جستجو، در جايگاه مناسبی قرار بگيرد. برای مثال جايگاه مناسب, صفحه ی اول گوگل می باشد. برای تفهيم شدن موضوع بهينه سازی سايت وسئو سایت تا پايان مقاله با تيم سئو سایت اصفهان همراه باشيد.

بهينه سازی سئو سايت

در ابتدای مقاله توضيحی در مورد بهينه سازی وب سايت بيان می کنيم.
شايد اين سوال برای شما پيش آمده که چرا هنگامی که کار طراحی وب سايت شما به پايان رسيده است. آن طور که می خواهيد از وب سايت شما بازديد نمی شود. دوستان دليل اين مسئله اين است که شما هنوز به سراغ يکی از روش های خيلی مهم و موثر افزايش بازديد طراحی وب سايت نرفته و روی آن کار نکرده ايد.
روش مورد نظر برای افزايش بازديد وب سايت, بهينه سازی سئو سایت می باشد. از آن جا که بيشتر مردم برای رسيدن به مطلب مورد نظر خود از موتورهای جست وجو استفاده می کنند. بايد بدانيد و آگاه باشيد که با بهينه سازی وب سايت خود در نتايج يک موتور جستجوی بزرگ دارای بيشترين امتياز می شويد. و در نتيجه در صفحه ی نخست قرار گرفته و بهینه سازی سئو سایت شما با موفقیت انجام شده و سایت شما مورد بازديد بيشتری قرار می گيريد. اولين گام در بهينه سازی سايت داشتن درک صحيحی از کاربران اينترنت می باشد. بايد دقت داشته باشيد که به طور معمول کاربران اينترنت، چه چيزی مدنظرشان هست و چه چيزی را جستجو می کنند. به گونه ای بايد خودتان را به جای کاربران بگذاريد تا متوجه عبارت مورد جستجوی آن ها بشويد. دراين قسمت تقريبا شما را با بهينه سازی سئو سايت و دليل آن آشنا کرديم.

پس از توضيحاتی که در مورد لفظ عاميانه ی بهينه سازی سايت داده شد. به سراغ توضيحاتی در مورد سئو سايت می رويم. معنای سئو بهينه سازی سايت می باشد به طور کل لغت سئو (Search Engine optimize)معنای بهينه سازی موتور جستجو می باشد. Seo توليد کردن صفحات وب سايت هايی می باشد که برای موتورهای جستجو مورد قبول می باشد. سئو سايت يکی از مراحل مهم در طراحی وب سايت می باشد. شما با سئو کردن سايت خود با وجود کلمات کليدی می توانيد به راحتی در صفحه اول گوگل قرار گيريد.
شروع بهينه سازی وب سايت ها از آغاز مراحل طراحی سايت شما می باشد. يعنی بهينه سازی سئو سايت يا سئو کردن يک وب سايت بعد از طراحی سايت شروع نمی شود. بلکه در حين طراحی سايت شروع و پس از اتمام طراحی سايت ما نيز ادامه دارد. برای مثال در کدنويسی وب سايت خود بابه کاربردن تگ های مناسب ومورد نظر می توانيد به سئوی سايت خود کمک کنيد. از ديگر مسائلی که بايد به آن توجه کنيد اين است که موتورهای جستجو با استفاده از نرم افزار خزنده وب سايت ها را يافته و فهرست بندی می کنند. اشکالی که وجود دارد اين است که اين خزنده ها مانند هم کار نمی کنند. برای مثال صفحه ی شما در يک موتور جستجو امتياز بالا و در موتور جستجوی ديگر امتياز پايينی دارد. پس بايد به اين نکته نيز توجه کرد که وب سايت شما در موتورهای جستجوی مختلف چه عملکردی دارد. و بهينه سازی وب سايت ها را باتوجه به عملکرد آن ها در هرکدام از موتورهای جستجو انجام دهيم.

سئو سايت و کلمات کليدی

براي بهينه سازی سايت با استفاده از کلمات کليدی در شروع کار بايد چند کلمه کليدی که مورد نظرتان هست وقصد داريد سايتتان با آن کلمات رتبه خوبی بدست آورد را انتخاب کنيد. و با هدف اين که با جستجو کردن هر کدام از اين کلمات در موتور جستجو سايت شما در اولين صفحه موتور جستجو ظاهر شود آن ها را انتخاب کنيد. کلمات کليدی عام و خاص داريم. کلمات کليدی عام کلماتی هستند که کاربران ممکن است نظر مشخص و معلومی در مورد آنچه مدنظرشان هست نداشته باشند. کلمات کليدی عام بلند و طولانی نيستند و خيلی کوتاه هستند مانند مانتو, ورزش و… . رتبه اول قرار گرفتن درگوگل يا ساير موتور های جستجو با استفاده ازکلمات کليدی عام کار بسيار دشواری است. زيرا که سايت های زيادی از اين کلمات کليدی استفاده کردند. ولی قابل ذکر است که با سئو کردن سايت خود با استفاده از کلمات کليدی عام می توانيد بازديد فراوانی را براي سايت خود ايجاد کنيد. از نکات مهمی که بايد آن را بيان کنيم عدم استفاده ی بيش از حد از کلمات کليدی است. زيرا که گوگل يا موتور های جستجوی ديگر اين قضيه را به عنوان گول زدن موتور جستجو در نظر ميگيرند. و بدون شک وب سايت را به صفحات آخر پرتاب می کنند. پس به استفاده از کلمات کليدی در حد استاندارد توجه کنيد. تیم سئو سایت اصفهان سعی بر رعایت تمامی استاندارد ها برای بهینه سازی سئو سایت ها دارد.

بهینه سازی سئو سایت

ماه عسل گوگل يا Google Honeymoon به موقعيتی گفته می شود که زمانی که يک سايت طراحی شد و محتواهايی با کلمات کليدی اصلی در آن منتشر کرديم. در مدت زمان کم در صفحه ی نخست گوگل قرار ميگيرد. ولی اين زمان خوشی کوتاه است. و بعد از مدت زمان تقريبا يک هفته سايت به جايگاه و موقعيت خود می رود. و از صفحه ی اول گوگل حذف می شود. به اين حالت که گوگل رتبه ی خوبی به سايت می دهد ماه عسل گوگل گويند. فارغ از هر رتبه ای که سايت مورد نظر داشته باشد ماه عسل گوگل ممکن است برای هرگونه سايتی انجام گيرد. حال بيان می کنيم که علت پديده ماه عسل گوگل برروی سايت ها چيست؟
از علت اصلی ماه عسل گوگل خود موتور جستجوی گوگل اطلاع دارد. اما با اين وجود توضيحاتی را بيان می کنيم.
از توضيحاتی که می توانيم بيان کنيم اين که موتور جستجوی گوگل سايت را در اولين نتيجه های جستجو قرار می دهد تا ارتباط سايت ها با کلمات کليدی را بررسی کرده و بسنجد. و همچنين اينکه نحوه ی پاسخ دهی آن ها چگونه است.
موتور جستجوی گوگل برای مدتی کوتاه و موقت برای ديده شدن سايت شما رتبه ی خوب و رنک دهی بالايی به آن می دهد.
يکی ازدلايل موتور جستجوی گوگل برای آوردن سايت شما به صفحه ی اول گوگل اين است که مطالب جديدی در مورد کلمات کليدی اصلی در اختيار کاربران قرار بدهد. و فرض را بر اين ميگيرد که سايت شما مطالب و محتوای جديد و مناسبی برای کاربران دارد.
از دلايل ديگر آمدن سايت به اولين صفحه ی گوگل می تواند اين باشد که رقيبی برای کلمه ی کليدی که در سايت تان قرار داديد وجود نداشته و پس از مدتی که سايت های ديگر با کلمه ی کليدی اصلی شما روی کار آمدند و مطلبی با آن کلمات کليدی در سايت خود قرار داده رقيب شما می شوند. و به اين ترتيب به تدريج جای شمارا ميگيرند. و رتبه ی شما پايين می آيد.
پديده ی ماه عسل گوگل را در ذهن داشته باشيد. و با بالا آمدن وب سايت خود و بدست آوردن رتبه ی خوب و افت رتبه سايت تعجب نکنيد.

برای بهينه کردن سايت خود نياز به انجام فعاليت هايی است که اين فعاليت ها به دو دسته تقسيم می شوند.
سئوی داخلی و سئوی خارجی که در ادامه به توضيح آن ها می پردازيم.
ابتدا به توضيح سئوی داخلی می پردازيم. سئوی داخلی کارها و فعاليت هايی می باشد که درون سايت و در ساختار محتوايی آن انجام می گيرد.
اولين مورد بررسی کردن کد سايتمان می باشد و اين که کدهای مورد نياز سئو را به کد سايت خود اضافه کنيم.
کم کردن حجم تصاوير برای بالابردن سرعت سايت و همچنين ويرايش تصاوير برای سئو.
توضيحات و مطالب سايت را اصلاح کنيم و کلمات کليدی درآن ها را به اندازه به کاربريم.
نوشتن کد به گونه ای که سايت واکنش گرا و ريسپانسيو باشد. و سايت روی نسخه ی موبايل قابل استفاده باشد.
بررسي و اصلاح تگ های کد های سايت بر اساس کلمات کليدی.
ايجاد کردن محتوای جديد درون سايت بر اساس کلمات کليدی مد نظر و ويرايش کردن محتواهای قبل.
لينک ايجاد کردن بين مطالب و صفحات سايت و ارجاع لينک به محتواهای سايت و صفحه ی اصلی سايت.
مورد دوم يا دسته ی دوم سئوی خارجی است. سئوی خارجی در واقع کارها و فعاليت هايی است که خارج از سايت خود انجام می دهيم. مانند معرفی و شناساندن سايت خود در اينترنت و شبکه های اجتماعی و…
ايجاد بک لينک در سايت های معتبر به صورت مکرر.
منتشر کردن محتوا های سايت در شبکه های اجتماعی برای جذب بازديدکننده و مخاطب و… .
موارد بيان شده تعداد کمی از فعاليت هايی است که بايد در داخل و خارج سايت رعايت کنيم. و اين موارد بايد به صورت متناوب ودر کنار يکديگر انجام گيرند تا به نتيجه ی مورد نظرمان برسيم. به طور کل برای بهینه سازی سئو سایت به هر دو نوع سئو نیاز داریم.
برای آشنایی شما با سئو و روش های آن توضيحی مختصر در مورد سئو کلاه سفيد, سئو کلاه سياه و و سئوی خاکستری نيز برای شما داده می شود. که در مطالب زير به آن می پردازیم.

يکی از روش های درست و مطابق با قوانين گوگل برای سئوی سايت در مدت زمان طولانی سئوی کلاه سفيد می باشد. اين روش بی خطر وبرای افرادی است که می خواهند با روشی صحيح و به گونه ای حرفه ای ساليان طولانی تجارت کنند. برای بهینه سازی سئو سایت خود این روش بهترین روش سئو می باشد.

اين روش عکس سئوی سفيد می باشد. به گونه ای قوانين گوگل را نقض کرده و با روش های غير اخلاقی رتبه و موقعيت سايت خود را بالا می برد.

سئو کلاه خاکستری انجام هردوروش سياه و سفيد است. يعنی به نوعی با گذاشتن محتوای عالی و… به افزايش رتبه ی خود کمک می کند. وهم با انجام کارهای غير اخلاقی مانند گذاشتن بک لينک سياه برای سايت های با رتبه ی بالا رتبه ی آن هارا پایین می آورد تا خود رتبه ی بالا کسب کند.

نکته حائز اهميت برای پيشرفت يک سايت در اولويت قرار دادن بهینه سازی سئو سايت می باشد. حتی اگر قصد بروز کردن سايت قديمی خود را داريد نيز بايد سئوی آن را در اولويت قرار دهيد. دوستان نگران نباشيد برای سئو کردن سايت خود به تيم طراحی سایت اصفهان اعتماد کنيد. و سئو ی سایت خود را به ما بسپارید.

بهینه سازی سئو سایت
بهینه سازی سئو سايت
5 (100%) 6 votes
درباره نویسنده :
سمانه شریعتی

مطالب مرتبط

5 فاکتور مهم در سئو

۵ فاکتور مهم در سئو

۵ فاکتور مهم در سئو امروزه سئو مهم‌تر از همیشه ظاهر شده است. کاملاً روشن است که سرمایه گذاری بر روی خدمات سئو و بهینه سازی سایت مطمئن ترین و به صرفه ترین نوع سرمایه گذاری است چرا که شما با افزایش رتبه سایت خود قطعاً بازدید بیشتر و مشتری بیشتری پیدا خواهید کرد. اما […]

طراحی سایت اختصاصی هدایای تبلیغاتی

طراحی سایت اختصاصی هدایای تبلیغاتی

طراحی سایت اختصاصی هدایای تبلیغاتی طراحی سایت اختصاصی هدایای تبلیغاتی چاپگران از نمونه کارهای طراحی سایت تیم طراحی سایت و سئو وب یار میباشد که ویژگی این نمونه طراحی سایت ها،طراحی  فوق العاده حرفه ای با امکانات بسیار بالا میباشد . طراحی سایت تبلیغاتی برای مشتریان عزیزی که کسب و کارشان در حوزه های چاپ،تبلیغات،هدایای […]

Directory Submissions

Directory Submissions و اهمیت آن برای سئو

Directory Submissions و اهمیت آن برای سئو آیا شما هم در جستجوی راهی برای بهبود رتبه ی سایت خود در میان موتورهای جستجو هستید؟ امروز می خواهیم یکی دیگر از روش های افزایش رتبه سایت که Directory Submissions میباشد را به شما معرفی کنیم.در آموزش های قبلی وب یار با تکنیک های دیگری از سئو […]

Blog commenting

پر استفاده ترین تکنیک سئو Blog commenting

پر استفاده ترین تکنیک سئو Blog commenting  Blog commenting یکی از پر استفاده ترین تکنیک های سئو است که توسط وبلاگ نویسان، حرفه ای ها و جستجوگران حرفه ای استفاده می شود. در واقع  Blog commenting یک روش ضروری برای تعامل بین وبلاگ ها، وبلاگ نویسان و خوانندگان وبلاگ است. خوانندگان وبلاگ می توانند برای […]

ارسال دیدگاه

*    

*