نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 465
تاریخ بروزرسانی ۱ تیر ۱۴۰۱

معرفی شبکه های اجتماعی محبوب

دنیای امروزه دنیای ارتباطات می باشد واهمیت رسانه ها بیشتر از همیشه احساس می شود. شبکه های اجتماعی با هدف ارتباط گرفتن افراد به وجود آمد و امروزه برای تبلیغات کسب و کارها بسیار مهم تلقی می شود. درعصر ارتباطات اغلب کسب وکارها برای پیشرفت زمینه ی شغلی خود به سمت تبلیغات در شبکه های اجتماعی روی آورده اند.شبکه های اجتماعی محبوب در اطلاع رسانی برای خبرهای روزانه نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. با وب یار همراه باشید تا با بهترین شبکه های اجتماعی در ایران آشنا شویم.

در جامعه ی امروزی شبکه های اجتماعی جزئی از زندگی مردم شده که برای تبلیغات ،اطلاع رسانی ها و آموزش و…از این شبکه ها بهره می برند.باتوجه به همگانی شدن شبکه های اجتماعی بین مردم لازم است که در مورد هر کدام از این شبکه ها اطلاعاتی کسب کنیم تا از جوامع امروز عقب نمانیم.

تاریخچه مختصری در مورد شبکه های اجتماعی :

ریشه شکل گرفتن مفهوم شبکه های اجتماعی در سال 1960در دانشگاه ایلی نویز در آمریکا بود.و بعد از روی کار آمدن مفهوم شبکه های اجتماعی در سال 1997سایتی تشکیل شد که اجازه ایجاد پروفایل به افرادمختلف را داد هدف این سایت جمع کردن لیستی از دوستان در کنار هم بود و بعد از آن هم شبکه های اجتماعی مختلفی با اهداف متنوع روی کار آمد.

در سال های 2004به بعد هم شبکه های اجتماعی پرطرفدلری نظیر فیسبوک وتوییتررو کار آمد ومردم توانستند از طریق این شبکه ها با هم در ارتباط باشند.وبا گذشت زمان این شبکه های اجتماعی بین مردم رواج پیدا کرد و امروزه بیشتر افراد در دو یا سه شبکه اجتماعی عضو هستند .

با توجه به اینکه فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی دارای ویژگی هایی مثل دسترسی همزمان افراد مختلف،عدم محدودیت مکانی وزمانی، عدم قوانین های حکومتی هر ملت در شبکه های اینترنتی ، مشخص نبودن هویت افراد تا حدودی همه ی این عوامل سبب شده تا افراد مختلف به سمت این شبکه ها کشده شوند.

در ادامه شما را با تعدادی از این شبکه های اجتماعی آشنا می کنم.

شبکه های اجتماعی پرطرفدار در ایران

شبکه های اجتماعی پرطرفدار در ایران

شبکه های اجتماعی براساس جامعه مخاطبین خود،طریقه ی ارتباطی خود واطلاعات و کارد خود دارای انواع مختلفی می باشد که به بررسی چند نمونه از محبوب ترین شبکه های اجتماعی می پردازیم:

1.فیسبوک :

یکی از قدیمی ترین شبکه های اجتماعی فیسبوک می باشد که کمتر کسی است که اسمی از آن نشنیده باشد.یکی از پرکاربردترین شبکه های اجتماعی است.باتوجه به عمومی بودن این شبکه بسیاری از شرکت ها قادرند از آن برای محتواگذاری مناسب شغل خود بهره ببرند.

2.توییتر

این شبکه اجتماعی هم همانند فیسبوک کاربران زیادی دارد.در توییتر شما می توانید اخبار به روز را مشاهده نمایید.

3.اینستاگرام:

اینستاگرام در بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردار است که می توانند از طریق آن عکس ها و مطالب خود را به اشتراک گذارند.

4.لینکدین

از طریق لینکداین شما قادرید اطلاعات شغلی و تحصیلی خود را به اشتراک بگذارید از طریق این شیبکه متخصصین در هر زمینه با هم ارتباط برقرار می کنند.

5.تیک تاک

به کاربران این امکان را می دهد که ویدیو ها و عکس های خود را به اشتراک گذارند.

شبکه های اجتماعی دیگری هم نظیر واتساب و تلگرام برای ارتباط برقرار کردن مردم در سراسر جهان به وجود آمدند .در کل مردم دنیا از طریق این شبکه های اجتماعی با هم تعامل برقرار می کنند و اطلاعاتی را از طریق این شبکه ها به ااشتراک می گذارند.

اهداف شبکه های اجتماعی محبوب

اهداف شبکه های اجتماعی محبوب

ورود افراد به شبکه های اجتماعی می تواند با هدف های مختلف صورت گیرد که به شرح آن می پردازیم :

1.تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی

2.تشکیل گروه های اجتماعی

3.اشتراک گذاری علاقه مندها با کاربران دیگر

4.آشنایی با مردم جهان و آداب و فرهنگ های جدید

5.ایجاد محیطی برای آموزش افراد مختلف

6.ارتباط گرفتن با افراد غریبه وایجاد تعامل با آن ها

7.تسریع در خبررسانی

8.محتواسازی و تبلیغ

9.چت ،ایمیل ،اشتراگذاری پیام ها وعکس وویدیو

10.سازماندهی قابلیت های اینترنتی

11.شناسایی محصولات وخدمات کسب وکارها

12.بازاریابی

13.به اشتراک گذاری علاقه مندی ها با دوستان

وضعیت شبکه های اجتماعی در ایران :

ایران جزو کشورهایی است که مردم آن استقبال زیادی از عضویت در شبکه های اجتماعی از خود نشان داده اند و روزانه عکس ها و پیام های مختلفی ر ا از از طریق انواع شبکه ها با هم رد وبدل می کند .هر کسی به عنوان یک کاربر با توجه به انگیزه ،هدف و مهارتی  که دارد می تواند از این شبکه های اجتماعی استفاده کند.

بهترین برنامه های اجتماعی :

یکی از پرطرف دارترین شبکه های اجتماعی تیک تاک می باشد. تیک تاک محیطی برای به اشتراک گذاری ویدیو های کوتاه ایجاد کرده که جوانان با دیدن این کلیپ های کوتاه سرگرم می شوند و طرفداران زیادی دارد. اینستاگرام هم محیطی ایجاد کرده که افراد به راحتی می توانند با هم ارتباط گیرند و مطالب و عکس های زیادی روزانه در آن به اشتراک گذاشته می شود.

کلام آخر

در دنیای ارتباطات عضویت در شبکه های اجتماعی امری تقریبا لازم است زیرااز طریق این شبکه ها هست که می توانید با افراد مختلف تعامل برقرار کنید و علاوه براین درزمینه های اطلاع رسانی از جدید ترین اخبار،اشتراک گذاری عکس و ویدیو ها ، تبلیغات برند خود و…گامی به سمت جلو بردارید.

چنانچه دوست دارید برای کسب و کار خود طراحی سایت انجام دهید و همچنین از شبکه های فعال در ایران برای رشد کسب و کارتان بهره مند شوید با وبیار تماس بگیرید تا بهترین مسیر را برای رشد شما ترسیم کنیم.

مقالات مرتبط
قیف فروش
قیف فروشت رو طراحی کن !

روزی که محتوا های این سری از وب یار را برای من ارسال کردند ، با دیدن این عنوان های جذاب ، با خودم گفتم که تمام این سری از محتوا ها را باید خودم بنویسم ؛ چراکه اگر اون رو درست بشناسید و از این روش استفاده کنید ، به تنهایی این توانایی را دارد که سیستم بازاریابی و فروش شما رو متحول کند.در…

اپلیکیشن
5 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه موبایل اپلیکیشن ها

برنامه های موبایل در چه ساختار هایی طبقه بندی می شوند؟آیا می توان با هرزبانی برای هر پلتفرمی ، دست به توسعه اپلیکیشن زد؟بهتره از چه زبان برنامه نویسی برای توسعه اپ های موبایل استفاده کنیم؟ اپلیکیشن های native اپلیکیشن های hybrid زبان های محبوب و کارآمد برنامه موبایل 1.Javascript در اپلیکیشن های مولتی پلتفرم 2.جاوا در اپلیکیشن های اندرویدی 3. Swift در اپلیکیشن های…

5 تا از بهترین و ارزان ترین روش های تبلیغاتی

شما هم این روز ها ، با چالش فروش پایین و کمبود مشتری روبه رو شدید؟تازه کسب و کار خود را راه انداختید و به دنبال بهترین و ارزان ترین روش های تبلیغاتی هستید؟تازه وارد هستید و کم هزینه بودن تبلیغات ، برای شما بسیار مهم است؟بستر های تبلیغاتی را نمی شناسید؟تبلیغات را بی فایده می دانید؟ اصلا ارزان ترین روش های تبلیغاتی برای شما…