نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 1903
تاریخ بروزرسانی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

راهنمای کامل و آموزش فرم ساز وردپرس نینجافرم

آموزش کار با فرم ساز وردپرس Ninja Forms

ایجاد فرم های تماس و به طور کل فرم های ارتباط با مشتریان از امکانات غیر قابل انکار برای هر نوع سایتی میباشد،از سایت های روزمه ای و فردی گرفته تا سایت های شرکتی و حرفه ای ،تمام سایت ها نیاز به فرمهای تماس با ما برای برقراری ارتباط با کاربران و مشتریان خود دارند، پس امروز با تیم طراحی سایت اصفهان وب یار همراه باشید تا به آموزش Ninja Forms برای شما طراحان عزیز بپردازیم.

آموزش نینجا فرم

شما از کاربردهای گوناکون به عنوان مثال ثبت نام کاربران در خبرنامه ها و یا ایجاد عضویت برای کاربران جهت استفاده از امکانات سایت  و یا طراحی سایت فروشگاهی مطلع هستید و  همه این نیازها  شما را به سمت استفاده از فرم تماس با ما میکشاند. رضایت و یا عدم رضایت مشتریان از سایت شما همه و همه از طریق فرم های تماس با ما به شما اطلاع رسانی میشود.

از معروف ترین فرم های ارتباط، فرم تماس با ما از طریق افزونه contact form 7 میباشد،که فراگیری آن را قبلا در سایت وب یار قرار داده ایم.که به نوبه ی خود امکانات تمامی فرم های تماس  مورد نیاز از قبیل نام و نام خانوادگی کاربران،ایمیل،آدرس،شماره تماس،توضیحات اضافی،و موارد دیگر و در نهایت دکمه ی ارسال  را دارا میباشد. در این مقاله آموزش Ninja Forms برای شما ارائه داده شده است.

آموزش کامل افزونه Ninja Forms

از طریق افزونه Ninja Forms قادر به ساخت فرم هایی ساده ولی بسیار کاربردی و جالب مانند فرم تماس، فرم عضویت، فرم استخدام و سایر موارد با کمک خاصیت درگ و درآپ خواهیم بود. در ادامه این مقاله مراحل کامل آموزش Ninja Forms را باهم مرور می کنیم.

 نصب افزونه Ninja Forms

برای نصب این افزونه به پیشخوان وردپرس رفته و آن را نصب و سپس فعال می کنیم. پس از فعال سازی افزونه گزینه ای با عنوان “Forms” در پیشخوان ظاهر می شود. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل می شویم.

 

 آموزش کار با فرم ساز حرفه ای Ninja Forms وردپرس

 

با کمک فرم ساز Ninja Forms قادر به ساخت فرم های متعددی مانند فرم تماس، فرم عضویت، فرم استخدام  فرم ثبت نام و سایر موارد با کمک خاصیت درگ و دراپ خواهیم بود. عملکرد آن بسیار ساده و آسان است و کار کردن با آن لذت بخش!

برای نصب این افزونه به پیشخوان وردپرس رفته و آن را نصب و سپس فعال می کنیم. پس از فعال سازی افزونه گزینه ای با عنوان “Forms” در پیشخوان ظاهر می شود. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل می شویم

حالا به توضیح گزینه های افزونه Ninja Forms میپردازیم.

Settings

در این بخش می توانیم تنظیمات اصلی افزونه را بررسی کرده و آن را تغییر دهیم. با کلیک روی گزینه ی Settings با دو تب رو به رو خواهیم شد که به بررسی هر یک می پردازیم

General

آموزش کار با فرم ساز حرفه ای Ninja Forms وردپرس

 

:Date Format می توانید فرمت تاریخ را در این قسمت وارد کنید. دقیقا این فرمت را می توانید از بخش تنظیمات همگانی

خود دریافت کرده و در اینجا وارد کنید.
:Currency Symbol
نماد و واحد پولی خود را تعیین کنید و در این بخش وارد کنید. مثلا در اینجا واحد دلار در نظر گرفته شده است.

آموزش کار با فرم ساز حرفه ای Ninja Forms وردپرس

در این بخش می توانید تنظیمات دریافت کد امنیتی کپچا را برای فرم های خود دریافت کنید.

:Remove ALL Ninja Forms data upon uninstall: با علامت زدن این گزینه تمامی اطلاعات فرم ها از پایگاه داده ی وردپرس حذف خواهد شد.
:Disable Admin Notices:
غیر فعال کردن حالت نمایش فرم ها در پیشخوان وردپرس به ادمین سایت.

Labels

آموزش کار با فرم ساز حرفه ای Ninja Forms وردپرس

 

اطلاعاتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید برچسب های مهم در فرم ها هستند که به صورت پیش فرض انگلیسی بوده و ما آن را به فارسی برگرداندیم.

Import/Export

آموزش کار با فرم ساز حرفه ای Ninja Forms وردپرس

 

این افزونه قابلیت درون ریزی و برون بری فرم ها و فیلدها را دارد که از این بخش می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

Submissions

در این بخش شما می توانید تمامی ارسال هایی که به فرم های موجود در سایت شما فرستاده شده است را مشاهده کنید. به آن ها پاسخ دهید یا آن ها را حذف کنید.

Add new

آموزش کار با فرم ساز حرفه ای Ninja Forms وردپرس

 

در اینجا شما می توانید با کمک ابزارهایی که در سمت راست مشاهده می کنید فرم های دلخواه خود را بسازید. همانطور که میبینید برای هر بخش نیز فیلدهای مخصوصی دارد و در واقع فرم ساز کاملی است.

در ادامه آموزش کار با فرم ساز حرفه ای Ninja Forms وردپرس به وسیله ما همراه باشید تا یک شکل زیبا از صفحه تماس با ما روبه رو شوید وبتوانید آن رابسازید.

Bulid your form

آموزش Ninja Forms

در این بخش شما قادر به ساخت فرم دلخواه با کمک ابزار سمت راست خواهید بود.

Email and actions

email hamyarwp

در این قسمت می توانید ایمیل ها را تنظیم کنید.

Settings

settings hamyarwp

 

تنظیماتی که در این صفحه دیده می شود برای نمایش فرم و عنوان آن و پیامی است که پس از ارسال توسط کاربر برای اون فرستاده خواهد شد. حال نتیجه را مشاهده می کنیم

آموزش Ninja Forms

شما می توانید برای این که ارتباط درستی با کاربران خود داشته باشید و اطلاعاتی از کاربران خود دریافت کنید از افزونه فرم ساز وردپرسی استفاده نمایید. برای دریافت آموزش های بیشتر می توانید به وب سایت شرکت طراحی سایت اصفهان  وب یار مراجعه کنید.امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را کرده باشید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…