نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 1103
تاریخ بروزرسانی ۷ خرداد ۱۴۰۱

6 تکنیک برای بهینه سازی سئو اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم به بررسی 6 روش کاربردی برای افزایش سئو اینستاگرام و بازدید از آن بپردازیم. از آنجا که امروزه اینستاگرام به یکی از پلتفرم های محبوب و پربازدید تبدیل شده پیشنهاد می کنیم جهت بالابردن راندمان کار خود در اینستاگرام تا پایان با ما همراه باشید.

سئو اینستاگرام

سئو اینستاگرام

1. پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید.

اولین گامی که باید در جهت افزایش دسترسی به اینستاگرام خود بردارید ، بهینه سازی پروفایل است.

در اینجا چند ترفند برای بهینه سازی نمایه اینستاگرام شما آورده شده است:

پروفایل خود را عمومی کنید.

یک تصویر پروفایل رنگارنگ و با مارک تجاری انتخاب کنید.

Username قابل شناسایی و جستجو ایجاد کنید.

نام تجاری قابل جستجو ایجاد کنید.

حساب خود را به  Instagram Business تبدیل کنید.

2. کلمه کلیدی اصلی خود را در نام نمایش و Username خود وارد کنید.

برای شروع ، باید کلید واژه اصلی کسب و کار خود را مشخص کنید. برای مثال تصور کنید شما در زمینه پخت و فروش کیک و شیرینی فعالیت می کنید .هنگامی که یک کاربر اینستاگرام به دنبال این موضوع می گردد احتمالاً کلمه کلیدی شیرینی یا کیک را جستجو می کند. وقتی این کلمه کلیدی را در نام نمایشی وUsername خود دارید ، به احتمال زیاد در نتایج جستجو اینستاگرام برای حساب های پیشنهادی نشان داده می شوید.

3. از کلمات کلیدی اصلی و ثانویه خود در بیو استفاده کنید.

اکنون  وقت آن است که از کلمات کلیدی ثانویه خود بیشترین بهره را ببرید. کلمات کلیدی ثانویه عبارت ها و موضوعاتی هستند که به دور کلمه کلیدی اصلی شما می چرخند. کلمات کلیدی ثانویه برای جلب افرادی که ممکن است بدنبال کلمه کلیدی اصلی شما نباشند اما همچنان به محصول شما علاقه مند هستند مناسب است.

برای مثال اگر کلمه کلیدی اصلی شما “کیک” باشد ، کلمات کلیدی ثانویه شما ممکن است مواردی مانند “کیک تولد” ، “کیک عروسی” ، “کیک خانگی” و غیره باشد.

4- با هشتگ های خود به عنوان کلمات کلیدی رفتار کنید.

وقتی پروفایل خود را بهینه کردید ، وقت آن است که پست های خود را بهینه کنید. این یک روند مداوم است که نیاز به توجه ویژه دارد. بیشتر کاربران قرار نیست مستقیماً به دنبال شما بگردند. آنها احتمالاً شما را از طریق هشتگی در یک پست خاص پیدا می کنند.

به همین دلیل هر یک از پست های اینستاگرامی شما باید استراتژی هشتگ خاص خود را داشته باشد.

5. از کلمات کلیدی ثانویه در کپشن تصاویر خود استفاده کنید.

به همان روشی که بیو و هشتگ های خود را با کلمات کلیدی ثانویه بهینه می کنید ، باید برای کپشن های اینستاگرام خود نیز همین کار را انجام دهید. فراموش نکنید علاوه بر استفاده از کلمات کلیدی کپشنی جذاب بنویسید.

6. از متن alt اینستاگرام استفاده کنید.

متن alt یا جایگزین ویژگی نسبتاً جدیدی است که برای کمک به کاربران کم بینا طراحی شده است تا از تجربه اینستاگرام خود لذت ببرند . اما این ویژگی می تواند برای سئو نیز استفاده شود.

برای این کار بعد از اپلود کردن تصویر یا ویدئو خود برروی گزینه تنظیمات پیشرفته (Advanced settings) کلیک کنید. بعد از آن به سراغ Write Alt text یا همان نوشتن متن جایگزین بروید. سپس در صفحه باز شده کلمات کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید.

سئو اینستاگرام

Advanced settings

سئو اینستاگرام

Write Alt text

جهت ارتباط بیشتر با ما می توانید صفحه اینستاگرام  وب یار را دنبال کنید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…