نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 1483
تاریخ بروزرسانی ۹ خرداد ۱۴۰۱

کمپین های اینستاگرامی چیست ؟

اینستاگرام را می توان بی شک محبوب ترین شبکه اجتماعی این روزها در سرتاسر جهان نامید. از این رو در ادامه قصد داریم به بررسی کمپین های اینستاگرامی بپردازیم.

کمپین های اینستاگرامی

کمپین های اینستاگرامی
کمپین های اینستاگرامی چیست ؟

کمپین های اینستاگرامی در یک مدت زمان مشخص با هدف مشخص اجرا می‌شود و تمام فعالیت های انجام شده در این کمپین ها در راستای برآورد هدف است.در واقع هدف در این کمپین ها اهمیت بالایی دارد و باید به طور واضح مشخص شود. کمپین های اینستاگرام می تواند اهدافی مانند معرفی یک برند یا محصول، افزایش فروش ، فالوور و مواردی از این دست باشد.

کمپین ها می توانند به طور مستقیم با هدف افزایش فروش اجرا نشوند. برای مثال بعضی از برندها کمپین‌های حمایتی ایجاد کرده و این گونه باعث معروفیت خود می شوند. قطعاً کمپین های حمایت از افراد مانند کودکان بی سرپرست و یا حتی حمایت از حیوانات و محیط زیست را دیده اید . درست است که این کمپین ها با هدف افزایش فروش برگزار نمی شود اما به دلیل حس مسئولیت پذیری که در مخاطب ایجاد می‌کنند اعتماد او را نسبت به خود افزایش می‌دهند و این خود باعث تبلیغات و افزایش مخاطب می شود.

یکی دیگر از کمپین های اینستاگرامی معروف کمپین های مسابقه ای است. شاید برای شما هم پیش امده که توسط دوستان خود در زیر یک پست منشن شده اید این یکی از انواع کمپین های مسابقه ای است که می‌تواند منجر به افزایش کامنت ها ، فالوور و بازدید شود.

قبل از اینکه به بررسی نکات کمپین ها در اینستاگرام بپردازیم موارد زیر را مطالعه کنید و آن ها را در صفحه خود به کار ببرید :

  • عدم استفاده از آندرلاین در نام اکانت و استفاده از نقطه
  • ارسال 4 محتوا در ساعات امن کاربران در روز
  • استفاده از لوکیشن ها
  • تگ کردن بر روی تصاویر
  • استفاده  از 30 هشتگ مرتبط
  • استفاده از نام کانال بر روی تصاویر
  • درخواست از کاربران برای ذخیره و فالو

حال اگر قصد ایجاد یک کمپین اینستاگرامی را دارید نکات زیر را فراموش نکنید :

1.هدف کمپین را انتخاب کنید

هر کاری که می کنید ، یک کمپین اینستاگرام را بدون استراتژی هدف محور شروع نکنید. اگر نمی دانید کجا تلاش خود را متمرکز کنید ، می توانید وقت و هزینه زیادی را هدر دهید.

هدف اولین و مهمترین مساله ای است که باید بررسی شود ، شما باید دقیقاً آنچه را که امیدوارید با کمپین اینستاگرامی خود به دست آورید ، درک کنید.

هنگامی که هدف را شناختید، وقت آن است که در مورد تاکتیک هایی که می خواهید استفاده کنید تصمیم بگیرید..

2.درباره مخاطبان خود اطلاعات کسب کنید

اولین قدم برای ایجاد یک کمپین موفق اینستاگرام داشتن دانش عمیق و صمیمی از مخاطبان خود است.

شما باید دقیقاً بفهمید که آنها به دنبال چه چیزی هستند ، چگونه تعامل برقرار می کنند و به چه کسی اعتماد دارند.

به احتمال زیاد ، شما بسیاری از اینها را از تجربه قبلی می دانید. شما می توانید از طریق پست های قبلی خود میزان تعامل را ردیابی کنید و بدانید که دنبال کنندگان شما دقیقاً با چه چیزهایی درگیرشده و لذت می برند.

کمپین های اینستاگرامی
افزایش فروش با اینستاگرام

 

3.پیام ایجاد کنید

پس از درک مخاطب خود ، زمان آن فرا رسیده است که پیامی را بسازید که به طور خاص برای آنها جذاب باشد. پس از این مرحله به سادگی نگذرید.

4.فقط در اینستاگرام نباشید

اینستاگرام یک سکوی شگفت انگیز است ، اما برای اینکه در کسب و کار خود موفق باشید ، باید در جای دیگری نیز تبلیغ کنید. برای مثال می توانید یک لندینگ پیج سفارشی ایجاد کنید و یا خوراک اینستاگرام را در وب سایت خود قرار دهید. پیوند اینستاگرام با وب سایت شما برای افزایش فروش مهم است.

اگر تا به امروز در داشتن وب سایت تعلل کرده اید همین حالا با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان طراحی سایت بهره مند شوید.

5.ایجاد هشتگ را فراموش نکنید

هر کمپین اینستاگرام به یک هشتگ نیاز دارد. البته که هشتگ سازی کار سختی نیست اما بهتر است به نکات زیر دقت شود :

آن را کوتاه و ساده نگه دارید هیچ کس هشتگ طولانی را دوست ندارد.

بهترین کمپین ها از هشتگی کوتاه و ساده استفاده می کنند: ترجیحاً سه کلمه یا کمتر

6.از طریق اینفلوئنسرها تبلیغ کنید

اینفلوئنسر ها همچنان یکی از محبوب ترین و موثرترین روش های تبلیغات در اینستاگرام است. اگر برایتان ممکن است پس از بررسی اینفلوئنسر ها تبلیغات خود را به یکی از آن ها بسپارید.

کمپین های اینستاگرامی
تبلیغات در اینستاگرام

در این مقاله سعی شد شما را با کمپین های اینستاگرامی بیشتر آشنا کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره درباره ی تبلیغات اینستاگرام می توانید با مجموعه وب یار تماس بگیرید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…