نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 3226
تاریخ بروزرسانی ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

نکات مهم در سئو سایت وردپرس | 12 تکنیک سئو سایت | وب یار

بهینه سازی موتورهای جستجو یکی از موثرترین کارهایی است که می توانید برای به حداکثر رساندن بازاریابی ورودی خود انجام دهید، اما قوانین همیشه در حال تغییر هستند.ا ین راهنمای نکات مهم در سئو سایت وردپرس برای توصیف تمام جنبه‌های اصلی سئو پرداخته است، از یافتن عبارات و عبارات (کلمات کلیدی) که می‌توانند ترافیک واجد شرایطی را برای وب‌سایت شما ایجاد کنند، تا ایجاد لینک و بازاریابی ارزش منحصر به فرد سایت شما که موتورهای جستجو و کاربران دوست داشته باشد.

دنیای بهینه سازی موتورهای جستجو پیچیده و دائما در حال تغییر است، اما شما به راحتی می توانید اصول اولیه را درک کنید و حتی مقدار کمی از دانش SEO می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

این نکات مهم در سئو سایت وردپرس و رعایت کردن اصول سئو تاثیر بسار زیادی در بهینه سازی وب سایت شما دارد, در این مطلب آموزشی سعی داریم نکاتی را که باعث می شوند تا موتورهای جستجو سایت شما را بهتر بشناسند و در نتیجه ورودی بیشتری به شما بدهند را معرفی کنیم.

12 مورد از نکات مهم در سئو سایت

بسیاری از افراد این باور را دارند که URL تنها لینک دهنده ای به دیگر صفحات در بستر اینترنت می باشد و نیاز به رعایت هیچ اصول و تکنیکی نمی باشد.

12 مورد از نکات مهم در سئو سایت

اما لینک ها ارتباط دهنده هی صفحات ایجاد شده در طراحی سایت ما می باشند و اگر این لینک ها از نظر کاربر عجیب و غیر معتبر به نظر رسد، از کلیک بر روی آن امتناع می نماید که این عمل تاثیر منفی در سئو سایت می گذار د.

URL .1 می بایست قابل خواندن باشد

اگر کاربر نتواند هیچ یک از کلمات درون آدرس URL را بخواند نظر مثبتی نسبت به لینک پیدا نخواهد کرد و حتی شاید تمایلی بر کلیک کردن نشان ندهد که این خود موجب تاثیرگذاری منفی در سئو وب سایت می شود.

2. بهینه سازی متا تگ ها(metatag)

هر یک از صفحه های سایتتان را با یک عنوان و توضیح منحصر به فرد برچسب گذاری کنید. موتورهای جستجو به عناوین مختلف و متنوع علاقه زیادی دارند. شما می توانید برچسب های متا (Meta Tags) را در قسمت Head کد HTML تان درج کنید. بیشتر نرم افزارهای فروشگاه ساز امکان تعیین Meta Tag برای صفحات مختلف را دارند. برچسب عنوان (Title Tag) هنوز هم یک عامل مهم در بهینه سازی موتور جستجو است.

3. استفاده از عنوان های جذاب و کلیک خور

یکی دیگر از نکات مهم در سئو سایت این است که معمولا سایتهای زیادی خدمات همانند ما ارایه می دهند.بنابر این باید چیزی در توضیحات یا عناوین سایت شما باشد که در سایر سایت هانیست. سعی کنید با ارائه برخی تصاویر منحصر به فرد و محتوای متنی که خودتان نوشته اید، شاخص باشید. از کپی کردن متن توضیحات از سایر فروشگاه ها خودداری کنید! چون چیزی نصیب تان نمیکند.

با افزودن توضیحات اختصاصی به گروه ها و صفحه های محصول تان، نه تنها در حال ارائه محتوای بیشتر به موتورهای جستجو به منظور شاخص بودن هستید، بلکه اطلاعات بیشتری را برای بازدیدکنندگان فراهم می آورید.

4. سرعت لود شدن سایت همیشه مهم است

فرقی ندارد شما چه محصولی میفروشید یا چه خدماتی ارائه میکنید. بازدید کنندگان سایت ها  همیشه از بازدید سایت هایی که سریع بارگذاری میشوند لذت میبرند. یک فروشگاه اینترنتی سنگین که با کندی بارگزاری میشود، یکی از دلایل از دست دادن مشتری است. هیچ کس دوست ندارد چند دقیقه در انتظار باز شدن یک صفحه (Loading) منتظر بماند. اگر چه کیفیت عکس محصولات مهم است، ولی نباید حجم ها آنقدر زیاد باشد که مشتری قید صفحه را زده و آن را ببندد. علاوه بر توجه بر حجم صفحات، از کیفیت و سرعت سرور سایت خود نیز مطمئن شوید.

5. لینک های داخلی

لینک های داخلی برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) از دیگر نکات مهم در سئو سایت هستند. همان لینک هایی که شما در صفحات مختلف درج میکنید و بازدید کننده را به صفحات دیگر سایتتان میبرید. هر زمان که فرصتی برای لینک به یک صفحه محصول به دست آوردید، می بایست این کار را انجام دهید. مثلا محصول جدیدی را در فروشگاه درج کرده اید، در توضیحات میتوانید بگویید این محصول نسبت به فلان محصول (لینک) این تفاوت ها را دارد.

داشتن استراتژی های محتوا

البته استفاده از لینک های داخلی می بایست با میانه روی و اعتدال صورت گیرد. از هوش خود بهره بگیرید و برای پیوند دادن به هر واژه کلیدی که با آن روبرو می شوید کاملا فکر کنید.

6. عدم استفاده از Underline

اگر شما قصد دارید بین کلمات به منظور خوانا بودن فاصله ایجاد نمایید از dashes یاhyphens, استفاده نمایید. این نکته بسیار قابل توجهی می باشد زیرا گوگل در الگوریتم های خود این مورد را بررسی می نماید.

7. Redirect Broken URL

اگر به دلایلی این تصمیم را گرفته اید که URL را تغییر دهید می بایست این نکته را در نظر داشته باشیم که گوگل صفحه ای با آن URL ایندکس نموده است و یا دیگر از دیگر سایت ها به URL لینک شده است . عدم وجود صفحه موجب می شود که رنکینگ وب سایت شما پایین بیاید و در سئو سایت شما تاثیر منفی گذارد. به آسانی با اضافه نمودن 301 redirect از URL قبلی به URL جدید این مشکل را رفع نمایید.

8. توضیحات متا (نکات مهم در سئو سایت )

توضیحات متا ویژگی HTML است که خلاصه یا توضیح مختصری از محتوا ارائه می دهد. در صفحات نتیجه موتورهای جستجو (SERP) برای نمایش قطعات مرتبط برای یک صفحه خاص استفاده می شود. اگرچه نقش مهمی در سئو ندارد، اما عامل مهمی است. به همین دلیل است که توضیحات متا باید برای بازدیدکنندگان جذاب، به ویژه آموزنده و جذاب باشد.

9. خانواده کلمات کلیدی

از دیگر نکات مهم در سئو سایت  که باید بدانید، این است که صفحه باید حول کلمه کلیدی اصلی و همه کلمات کلیدی مرتبط مانند تغییرات و مترادف ها بهینه شود که به یکدیگر مرتبط خواهند بود. این صفحه‌ای است که می‌خواهید در نتایج جستجو روی کلماتی از یک خانواده ظاهر شود، بنابراین به متن کافی نیاز دارید.

سیگنال‌های مرتبط باید فقط شامل کلمات کلیدی از خانواده مورد نظر باشد تا از رقابت بین صفحات یک وب‌سایت، که به عنوان آدم‌خواری کلمات کلیدی نیز شناخته می‌شود، جلوگیری شود.

10. داشتن استراتژی های محتوا بر اساس کلمات کلیدی

رویکردهای متفاوتی برای تحقیق کلمات کلیدی و ابزارهای زیادی برای کار کردن وجود دارد. با استفاده از اینها، می توانید از معیارهای دقیق برای پیدا کردن افکار، آرزوها و حتی ترس های مشتری در بازار هدف خود استفاده کنید. به این دلیل است که تحقیقات کلمات کلیدی می تواند کلمات و عباراتی را که گروه هدف شما استفاده می کند را به شما ارائه دهد.

 

رویکرد دیگر این است که به آنچه که رقبای شما انجام می دهند، نگاه کنید تا بتوانید از نزدیک به آنچه که از نظر حجم محتوا و رشد می شود و اینکه چه چیزی در آنجا خوب عمل می‌کند، نگاه کنید. به این ترتیب، می توانید استنباط کنید که چقدر، با چه سرعتی و در چه جهتی باید محتوای خود را بر اساس کلمات کلیدی رقیب تولید کنید تا در جایگاه خود اعتبار کسب کنید.

11. به UI و UX سایت توجه کنید (نکات مهم در سئو سایت )

فرض کنید سایت شما محتوای غنی و خوبی دارد اما رابط کاربری آن افتضاح است و حتی فونت درستی هم ندارد! نمونه های زیادی در وب موجود است! در این صورت ارزش محتوای شما کاهش می یابد، زیرا مخاطب دلیلی برای حضور در سایت شما ندارد، حوصله اش سر می رود و به همین راحتی سایت شما را ترک می کند! این واقعاً من را متعجب می کند که برخی افراد با وجود متحمل شدن هزینه های بالا برای محتوا، به ظاهر کار و تجربه کاربری اهمیت نمی دهند!

12. اسفاده از لینک های خارجی و بک لینک بسیار با اهمیت

هنگام نوشتن مقاله، به لینک های نوفالو به سایت های مرجع اشاره کنید. این باعث افزایش اعتبار مقاله در گوگل می شود. اگر مقاله شما در مورد یک شرکت خاص، یک نوع میوه، محصولات موجود در فروشگاه شما و غیره است. می توانید پیوندهای خارجی را از ویکی پدیا انتخاب کنید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…