نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 649
تاریخ بروزرسانی ۳ خرداد ۱۴۰۱

آموزش گذاشتن تگ ویدئو در HTML

در این مقاله قصد داریم به آموزش گذاشتن تگ ویدئو در HTML  بپردازیم. پس با ما همراه باشید. شاید شما نیز هنگام آپلود کردن ویدیو در سایت‌ تان به مشکلاتی از قبیل افت سرعت سایت، نخواندن فرمت و…برخورده اید.

از عمده دلایلی که افراد به سراغ آپلود فیلم در سایت خود نمی روند، می توان به درگیری با فرمت ویدئو اشاره کرد، چرا که ممکن است همه مرورگرها فرمت فیلم‌تان را نتوانند باز کنند و شما مجبور به تغییر فرمت متناسب با مرورگرتان شوید، که این خود شاید کاری سخت و یا وقت‌گیر باشد. در این بخش راهی ساده با استفاده از سوشیال مدیای یوتیوب در اختیار شما قرار می دهیم.

 آموزش کامل نحوه قرار دادن / گذاشتن ویدئو یا فیلم  به کمک YouTube

یوتیوب سال هاست که با خدمات ارزشمند خود به یاری کاربران و انواع نیازهای آنان پرداخته است. شما برای استفاده از امکانات پخش فیلم یوتیوب در سایت خود کافیست در آن عضو شده و ویدئوی خود را آپلود کنید.

شناسه و یا ID رایگان (به طور مثال : tgbNymZ7vqY) یوتیوب به شما می دهد. نحوه استفاده از این شناسه را در بخش بعد به شما آموزش می دهیم.

آموزش نحوه قرار دادن ویدئوهای یوتیوب در HTML

با استفاده از تگ <iframe>  و تعیین src attribute می توان به راحتی فیلم یوتیوب را در کد HTML خود اجرا کنید.

iframe width=”420″ height=”315″>
src=”https://www.youtube.com/embed/tgbNymZ7vqY”
</iframe>

توجه شود که درون تگ iframe طول و عرض ویدئو را مشخص کنید و در مقابل src آدرس یوتیوب به علاوه آیدی دریافتی تان را قرار دهید.

همانطور که مشاهده می کنید، به راحتی توانستید بدون آنکه باعث افت سرعت سایت تان شوید با کمک تگ ویدئو در HTML فیلمی را در آن پخش کنید.

افزودن چند امکان ساده به پخش فیلم:

شما تنها با نوشتن چند کد دستوری ساده می توانید به راحتی امکانات کاربردی را، به پخش فیلم خود بیفزایید.

autoplay و تگ ویدئو در HTML

اگر قصد دارید ویدئوی ‌تان به صورت خودکار پخش شود، می‌توانید با افزودن کد autoplay و قراردادن ارزش ۱ به آن باعث انجام این‌ کار شوید.

iframe width=”420″ height=”315″>
src=”https://www.youtube.com/embed/tgbNymZ7vqY?autoplay=1″
</iframe>

 Loop

برای آنکه فیلم به صورت خودکار در حلقه قرار گیرد می توانید از کد دستوری loop استفاده کنید.

البته پیشنهاد ما به شما این است که برای آسیب نرساندن به سرعت سایتتان این کار را نکنید.

iframe width=”420″ height=”315″>
src=”https://www.youtube.com/embed/tgbNymZ7vqY?playlist=tgbNymZ7vqY&loop=1″
</iframe>

control

مشاهده کلیدهای کنترل روی ویدئو از جمله انتظاراتی است که کاربران هنگام پخش فیلم دارند.

شما می توانید با افزودن control=0 و یا control =1 این امکان را برداشته و یا اضافه کنید.

iframe width=”420″ height=”315″>
src=”https://www.youtube.com/embed/tgbNymZ7vqY?controls=0″
</iframe>

در واقع آموزش کار با تگ audio و video در HTML بخشی از مبحث HTML Media می باشد که ما در آینده به دیگر مباحث این بخش، مانند HTML Plugins نیز خواهیم پرداخت. به این امید که شما را در راه یادگیری زبان برنامه‌نویسی وب، یاری کنیم.

برای آموزش های بیشتر و اطلاعات تخصصی تر می‌توانید در دوره های کارآموزی وب یار شرکت کنید.

مقالات مرتبط
3 لیست مهم در HTML5
3 لیست مهم در HTML5

در این مقاله از وب یار می خواهیم انواع لیست ها را در HTML5 که شامل لیست مرتب ، لیست نامرتب و لیست توضیحات را مورد برسی قرار دهیم . آموزش لیست ها در HTML5 لیست ها کاربردهای فراوانی در متون و محتوا های مختلف داشته و حتما تا به حال نمونه هایی از آن ها را در کتاب ها ، مجلات ، روزنامه ها…

آموزش تگ های معنایی HTML5
آموزش طراحی سایت HTML5 – قسمت دوم

در مقاله ی قبلی آموزش طراحی سایت HTML5 را شروع کردیم و درباره ی تگ های معنایی صحبت کردیم. در این مقاله به ادامه ی آموزش تگ های معنایی می پردازیم. همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم استفاده از این تگ ها در طراحی سایت باعث می شود تا هم برنامه نویسان و هم موتورهای جستجو ساختار سایت را به آسانی تشخیص دهند و در…

تگ های معنایی در HTML5
معرفی کامل تگ های معنایی در HTML5

تگ های معنایی در HTML5 : امروزه اهمیت طراحی سایت و رقابت بر سر داشتن بهترین رتبه سایت در میان سایت های موجود بر کسی پوشیده نیست، اما طراحی سایت حرفه ای رمز و رموزی دارد که طراحان سایت باید به آن ها آگاهی داشته باشند تا بتوانند در میان طراحان سایت ها به جایگاه بالایی برسند،اما خب همان طور که می دانید آموزش طراحی…