نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 861
تاریخ بروزرسانی ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

بردکرامب چیست و چگونه آن را به سایت خود اضافه کنیم ؟

breadcrumb چیست؟

Breadcrumb ( بردکرامب ) یک مسیر نوشتاری کوچک است که اغلب در بالای صفحه قرار دارد و محل کاربر را در سایت نشان می دهد. هر مرحله از این مسیر راهنما تا بازگشت به صفحه اصلی قابل کلیک است. برای مثال به تصویر زیر دقت کنید که به طور واضح مکان این محتوا را نشان می دهد.

 

 Breadcrumb, برد کرامب

breadcrumb

 

جالب است بدانید breadcrumb به معنای خرده نان است و از داستان هانسل و گرتل سرچشمه می گیرد. وقتی هانسل و گرتل به جنگل رفتند، هانسل تکه های نان را روی زمین انداخت تا در صورت گم شدن بتوانند به خانه راه پیدا کنند. این مسیر راهنما سرانجام الگویی برای مواردی شد که این روزها در وب سایت ها می بینیم.

انواع برادکرامپ

بر اساس سلسله مراتب

این نوع برادکرامپ را بیشتر دیده ایم و معمولا در بالای صفحه است. بردکرامب های سلسله مراتبی به شما امکان می دهد بدانید در کجای سایت قرار دارید و چند قدم برای رسیدن به صفحه اصلی سایت باید بردارید. به عنوان مثال، برای پست های سایت ما، BradCrumb باید به این صورت باشد: صفحه اصلی > وبلاگ > نام پست.

Bradcrumbs مبتنی بر ویژگی

این Bradcrumbs معمولاً پس از انتخاب یک یا چند ویژگی به دست می آیند. به عنوان مثال، در یک سایت فروشگاهی، وقتی چندین ویژگی از یک محصول را انتخاب می کنید، این برادکرامپ ها ظاهر می شوند. مانند: صفحه اصلی > دسته بندی محصول > جنسیت > اندازه > رنگ.

برادکرامپ مبتنی بر تاریخچه

این نوع Bradcrumbs بر اساس صفحاتی که پشت سر گذاشته اید ایجاد می شوند. به طور کلی، این نوع برادکرامپ به شرح زیر است: صفحه اصلی > صفحه قبلی > صفحه قبلی > صفحه قبلی > صفحه فعلی.

مزایای استفاده از breadcrumb چیست ؟

1. گوگل آنها را دوست دارد!

بردکرامب ها روش دیگری را برای پی بردن به چگونگی ساختار وب سایت شما به گوگل ارائه می دهند ، اما گوگل ممکن است از آنها در نتایج جستجوی واقعی نیز استفاده کند ، که نتیجه شما را برای کاربران بسیار جذاب تر می کند.

2. آنها تجربه کاربر را افزایش می دهند.

همه از گم شدن متنفرند و این در مورد وب سایت ها نیز صدق می کند. بردکرامب ها می توانند به تجربه کاربری شما کمک کنند ، زیرا آنها یک عنصر مشترک رابط هستند که بلافاصله راهی برای خروج به کاربران نشان می دهند.

3. نرخ بازگشت ( bounce rate ) را پایین می آورند.

اگر صفحه ی کلیک شده کاربران نیاز آنها را برآورده نکند ، باید راهی برای راهنمایی این بازدید کنندگان به سایر قسمتهای سایت خود پیدا کنید. برد کرامب ها می توانند نرخ بازگشت را کاهش دهند زیرا شما به بازدیدکنندگان راهی دیگر برای مرور سایت خود ارائه می دهید. فکر نمی کنید بهتر است یک کاربر را به صفحه اصلی خود بازگردانید تا اینکه دوباره به گوگل برگردد ؟

 

چگونه بردکرامب را به سایت خود اضافه کنیم ؟

روش های مختلفی برای افزودن بردکرامب به سایت شما وجود دارد. اگر از وردپرس استفاده می کنید ، می توانید از افزونه ی محبوب Yoast SEO کمک بگیرید.اما اگر از CMS دیگری استفاده کنید روند متفاوت خواهد بود. همچنین می توانید آنها را دستی به کد خود اضافه کنید.

Yoast SEO روشی آسان برای افزودن breadcrumb به سایت وردپرس شما ارائه می دهد. نه تنها برای افزودن آنها به سایت شما، بلکه برای آماده سازی آنها برای گوگل، همه موارد لازم را اضافه خواهد کرد. بردکرامب Yoast SEO داده های JSON-LD را در کد منبع تولید می کند.

نحوه ی اجرای بردکرامب Yoast SEO

Yoast SEO ویژگی breadcrumb را ارائه می دهد که به طور پیش فرض غیرفعال است. زیرا شما باید کدی را به پرونده های قالب خود اضافه کنید.

در ابتدا کد زیر را در قالب خود جایی که می خواهید breadcrumb باشد کپی کنید :

مکانهای متداولی که می توانید بردکرامب خود را در آن قرار دهید در داخل فایل single.php و یا page.php دقیقاً بالای عنوان صفحه است. علاوه بر این ، ممکن است در برخی از قالب ها  در انتهای header.php نیز استفاده شود. پس اگر شما تخصصی در زمینه ی php ندارید قبل از اضافه کردن کد به قالب با برنامه نویس قالب خود مشورت کنید.

پس از نصب افزونه ی Yoast SEO گزینه سئو به پنل وردپرس شما اضافه می شود. برروی سئو کلیک کرده و گزینه ظاهر جستجو را انتخاب کنید.

 

 Breadcrumb, برد کرامب

انتخاب ظاهر جستجو

 

در صفحه ی باز شده برروی تب مسیر راهنما کلیک کنید.

 

 Breadcrumb, برد کرامب

انتخاب تب مسیر راهنما

 

اکنون باید Breadcrumbs را فعال کنید. زیرا همان گونه که گفته شد به طور پیش فرض غیر فعال است.

 

 Breadcrumb, برد کرامب

فعال سازی Breadcrumb

 

پس از فعال سازی آن صفحه زیر ظاهر شده که شما می توانید تنظیمات لازم را اعمال کنید. قسمت مهم تنظیمات طبقه بندی در مسیر راهنما برای نوع نوشته است. در این قسمت شما می توانید مشخص کنید مسیر راهنما شما بر چه اساسی باشد. که از منو روبرو نوشته ها یکی از گزینه های دسته ، برچسب ، ساختار و یا هیچ کدام را انتخاب می کنید. به طور معمول مسیر راهنما براساس دسته ها طبقه بندی می شود.

 

 

چگونه Breadcrumb را به سایت خود اضافه کنیم ؟

چگونه Breadcrumb را به سایت خود اضافه کنیم ؟

 

پس از اعمال تغییرات برروی دکمه ذخیره تعییرات کلیک کنید. تبریک می گوییم شما به همین سادگی Breadcrumb را به سایت خود اضافه کردید.

در این مقاله با Breadcrumbs چیست آشنا شدیم. از این که در این آموزش همراه تیم وب یار بودید از شما متشکریم.

مقالات مرتبط

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.