نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 1449
تاریخ بروزرسانی ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

عکاسی از محصولات برای اینستاگرام

اگر به فکر فروش محصولات از طریق فروشگاه اینترنتی یا اینستاگرام هستید، نیاز به عکس‌های با کیفیت دارید. در فضای مجازی مشتری شما با دیدن عکس محصولات تصمیم به خرید می‌گیرد. برای عکاسی از محصول برای اینستاگرام باید یکسری نکات رعایت شود که در این آموزش می توانید آنها را بیاموزید.

عکس با کیفیت از محصولات چه ویژگی‌هایی دارد؟

آیا می‌توان با صرف هزینه کم عکس‌های حرفه‌ای گرفت؟

پاسخ به این سوال مثبت است. شما با رعایت چند ترفند ساده می‌توانید عکس‌های خوبی از محصولاتتان بگیرید و آن را در سایت یا اینستاگرام به اشتراک بگذارید. در این مقاله از وب یار به آموزش عکاسی از محصولات برای اینستاگرام می‌پردازیم.

5 ترفند عکس گرفتن از محصول برای اینستاگرام

عکاسی از محصولات برای اینستاگرام

برای شروع آموزش عکاسی از محصولات برای اینستاگرام می‌توانید از گوشی همراه نیز استفاده کنید. هرچند برای گرفتن عکس با گوشی باید آموزش عکاسی از محصول با گوشی را نیز دیده باشید. گوشی‌های هوشمند قدیمی که کیفیت دوربین آن‌ها کمتر از 4 مگا پیکسل است برای اینکار مناسب نیستند. اگر دوربین گوشی هوشمند شما کیفیت مناسبی دارد، با استفاده از آن و رعایت نکات زیر می‌توانید عکس‌های با کیفیتی خلق کنید.

1.     نورپردازی مناسب را فراموش نکنید

نحوه عکس گرفتن از محصول برای اینستاگرام : بهترین نوع نورپردازی استفاده از نور طبیعی خورشید است. با نور خورشید رنگ ها پرطروات تر و مرزها مشخص تر هستند. منظور ما عکاسی در نور شدید خورشید نیست. برای عکاسی از محصول نقطه‌ای از اتاق که نور خورشید ملایم است انتخاب کنید. در نظر داشته باشید؛ بهترین زمان برای عکاسی نیم ساعت بعد از طلوع آفتاب و نیم ساعت قبل از غروب است. در این زمان نور خورشید ملایم است و یک عکس باکیفیت بدون سایه‌های تند و تیز خواهید داشت. اگر در زمان عکاسی به نور طبیعی ملایم دسترسی ندارید، از باکس نور یا همان خیمه عکاسی آماده یا خیمه عکاسی دست ساز استفاده کنید. با چند وسیله ساده و با صرف هزینه کم می توانید یک خیمه عکاسی دست ساز بسازید. با این کار در هر زمانی قادر به گرفتن عکس‌های با کیفیت خواهید بود.

2.     تصویر پس زمینه مناسب انتخاب کنید

برای عکاسی از محصول این نکته اهمیت فراوانی دارد.رنگ روشن، به ویژه رنگ سفید انتخاب مناسبی برای پس زمینه محصول است. انتخاب یک بک‌گراند با طرح‌های شلوغ حواس مخاطب از محصول اصلی را پرت می‌کند. البته اگر پس زمینه‌ی بافت دار و یا رنگی باعث می شود محصول شما بهتر دیده شود، می توانید از این پس زمینه‌ها برای عکاسی استفاده کنید. برای داشتن پس زمینه سفید از پارچه یا کاغذ سفید استفاده کنید و محصول را در مقابل آن قرار دهید.

3.     در عکاسی از محصولات برای اینستاگرام زوایای مختلف را امتحان کنید

در عکاسی از محصول پیدا کردن زاویه مناسب به اندازه سوژه عکاسی مهم است. چندین عکس از زوایای مختلف بگیرید تا بهترین زاویه برای محصولتان را بیابید. معمولا عکاسی از بالا برای محصولاتی مانند کفش یا وسایل آشپزخانه و عکاسی از روبه رو برای محصولاتی که حالت ایستاده دارند مناسب است. عکاسی با زاویه 45 درجه هم ابعاد محصول را به خوبی نمایش می دهد.

4.     در عکاسی از محصول برای اینستاگرام از دوربین سه پایه استفاده کنید.

در عکاسی محصول از روش دوربین روی دست استفاده نکنید. لرزش دست شما هنگام عکاسی کیفیت عکس را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. دوربین یا تلفن همراه را روی سه پایه قرار دهید و یا در مکانی ثابت قرار دهید، سپس عکاسی کنید.

5.     از فاصله نزدیک عکاسی کنید

وقتی در فاصله دوری از سوژه عکاسی ایستاده اید و تصویر را زوم می‌کنید، کیفیت تصویر کاهش می‌یابد. زوم کردن از فاصله دور باعث کشیده شدن عکس و کاهش وضوح آن می‌شود. برای عکاسی از محصولات برای اینستاگرام به جای  به جای زوم کردن به سوژه عکاسی نزدیک شوید و از فاصله نزدیک عکس برداری کنید.

با رعایت نکات بالا می‌توانید عکس با کیفیت از محصولتان بگیرید. اما در صورتیکه توان مالی دارید برای عکاسی از محصولات عکاسان حرفه ای استخدام کنید. خرید یک دوربین عکاسی حرفه ای هم تاثیر زیادی در بهبود کیفیت عکس‌های شما دارد.اکنون که به پایان مقاله رسیدیم، می‌توانید جهت مشاوره در رابطه با آموزش عکاسی اصفهان اینستاگرام برای محصولات در سایت و اینستاگرام با وبیار تماس بگیرید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…