نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 735
تاریخ بروزرسانی ۶ آذر ۱۴۰۰

firefox developer edition دوست جدید طراحان وب

Firefox یک مرورگر اینترنتی است. که توسعه دهندگان این مرورگر همواره سعی دارند. تا آن را بیشتر توسعه دهند. Firefox developer edition برای توسعه دهندگان و طراحان وب طراحی شد. این نسخه توسط فایرفاکس رونمایی شده است. شکل ظاهری آن از رنگ های تیره و مشکی طراحی شده است. آخرین نسخه firefox developer edition که فایرفاکس 94 می باشد. در اواخر سال 2019 به تدریج شتاب بیشتری گرفت. به طوری که نسخه جدید آن از سال 2020 شروع به طراحی شد. و در دوم نوامبر سال 2021 آخرین نسخه یعنی فایرفاکس 94 منتشر شد.

ابزارهای کاربردیMozilla firefox developer edition:

 

Mozilla firefox developer edition دوست جدید طراحان وب

 

1.    Animation inspector tool

این ابزار برای ساخت انیمیشن است. که به زبان سی اس اس می باشد. استفاده از این ابزار کار آسانی است. توسط این ابزار می توانید. انیمشین را در هر مرحله می توان مشاهده کرد. برای کار کردن با آن کافی است. بر روی انیمیشن کلیک راست کرده. و inspect element را انتخاب نمایید. و در پنجره dev tool روی animations کلیک کنید.

2.    Color picker for css

این ابزار که در ورژن توسعه دهنده محصول فایرفاکس وجود دارد، ایجاد، تنظیم و آزمایش رنگ های سفارشی را برای وب آسان می کند. همچنین تبدیل بین فرمت‌های رنگی مختلف که توسط CSS پشتیبانی می‌شوند. را آسان می‌کند، از جمله: رنگ‌های HEXA، RGB (قرمز/سبز/آبی) و HSL (رنگ/اشباع/روشنایی). کنترل کانال آلفا نیز در قالب‌های RGB (rgba) و HSL (hsla) پشیبانی می‌شود. همانطور که پارامترهای تعیین کننده. رنگ را تنظیم می کنید، در هر سه فرمت استاندارد Web CSS نمایش داده می شود.

علاوه بر این، بر اساس رنگ انتخاب شده. در حال حاضر، یک پالت برای HSL و HSV و همچنین آلفا تولید می‌شود. جعبه انتخابگر رنگ به سبک “قطره چشم” را می توان. بین فرمت HSL یا HSV جابجا کرد. همچنین می‌توانید، رنگ‌ها و نحوه همپوشانی آن‌ها را با کشیدن آن‌ها در کادر پایین ابزار و حرکت دادن آن‌ها روی یکدیگر آزمایش کنید. مقادیر نسبی آنها را تنظیم کنید. تا آنها را به جلو و پشت سر یکدیگر حرکت دهید.

   Animation timing .3

این ابزار firefox developer edition مربوط به زمان بندی انمیشین ها می باشد. برای کار با این ابزار و زمان بندی کردن می توانید. در قسمت function در بخش rules کلیک کرده. تا یک منحنی برای شما نمایش داده شود. با تغییر این منحنی می توانید. به انیمیشن زمان بندی مناسبی بدهید.

Measuring tool .4

این ابزار برای اندازه گیری طول و عرض پیکسلی هر المان مورد استفاده است. با فعال سازی این ابزار خط کشی در بالا نمایش داده می شود. که با کلیک کردن روی آن و حرکت آن در هر قسمت طول و عرض را محاسبه نمایید.

CSS filter .5

یکی دیگر از ابزار های firefox developer edition ابزار css filter است. با این ابزار در css می توانید. تصاویر را تار کنید. و یا عملیات کنتراست ، سیاه و سفید کردن و… را بر روی تصاویر اعمال کنید.

Memory tool .6

در یک سایت حجم فایل و تصاویر مورد استفاده شده میزانی از حافظه را اشغال خواهد کرد. که مقدار حافظه استفاده شده در سرعت سایت بسیار مهم می باشد. با استفاده از این ابزار شما می توانید، حجم فایل ها و حجم حافظه استفاده شده را مشاهده کنید. همچنین می توانید، حافظه را کنترل و بهبود دهید. این کار موجب می شود تا سرعت سایتتان افزایش پیدا کند.

سخن پایانی

مرورگر firefox developer edition مخصوص طراحان و توسعه دهندگان وب می باشد. این نسخه نیز این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم کرده است که اشکالات خود را رفع کنند. آنالیز صفحات نیز برای طراحان توسط شرکت فایرفاکس فراهم شده است. از اینکه تا پایان این مقاله هم همراه تیم وب یار بودید. از شما متشکریم. جهت سفارش طراحی سایت و یا سئو سایت خود می توانید درخواست خود را در بخش سفارش سئو سایت و طراحی سایت اصفهان ثبت کنید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…