نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 1235
تاریخ بروزرسانی ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

تفاوت وب سایت و وب اپلیکیشن چیست ؟

وب سایت یا وب اپلیکیشن کدام یک انتظارات شما را برآورده می کند؟ تفاوت اصلی چیست و کدام یک بهترین راه حل برای تجارت شما خواهد بود؟ در این مقاله وب یار به بررسی تفاوت وب سایت و وب اپلیکیشن می پردازیم.

 

وب سایت چیست؟

تفاوت وب سایت و وب اپلیکیشن چیست ؟

وب سایت

 

وب سایت گروهی از صفحات وب قابل دسترسی جهانی است که به هم پیوسته اند و دارای یک نام دامنه واحد هستند. توسط فردی ، تجاری یا سازمانی قابل توسعه و نگهداری است. یک وب سایت در یک وب سرور منفرد یا چندگانه میزبانی می شود.هدف اصلی آن ارائه اطلاعات به کاربران است. در وب سایت ، ما می توانیم متن و پرونده های مختلف چندرسانه ای ، مانند تصاویر یا فیلم ها را پیدا کنیم.

چه زمانی به وب سایت نیاز دارید؟

وب سایت یک روش موثر برای ارائه محصولات و خدمات شما است. این می تواند به شما کمک کند:

مشتری جدید پیدا کنید

بهبود شناخت برند

افزایش فروش و درآمد

ارائه اطلاعات مهمی مانند: اطلاعات شرکت ، اطلاعات تماس ، لیست قیمت ، پیشنهادات ویژه و ..

وب اپلیکیشن چیست؟

تفاوت وب سایت و وب اپلیکیشن چیست ؟

وب اپلیکیشن

 

وب اپلیکیشن ، نرم افزار یا برنامه ای است که در مرورگر اجرا می شود و از طریق رابط کاربری سرویس خاصی را به کاربر ارائه می دهد. معمولاً به سرور مرکزی متصل می شود تا محتوا را به کاربر تحویل داده و نسبت به آن واکنش نشان دهد. بر خلاف یک وب سایت ، از ویژگی های مختلف و عناصر تعاملی برخوردار است.

یک وب اپلیکیشن امکان انجام اقدامات زیادی را فراهم می کند ، از جمله:

ایجاد حساب ،
اضافه کردن دوستان ،
خرید کردن،
چت،
انتشار مطالب شخصی ،
انتقال پول ،
مدیریت وظایف ،
رزرو هتل ،
ویرایش عکس ها ،
سفارش غذا
خرید بلیط و …

تفاوت وب سایت و وب اپلیکیشن

تفاوت وب سایت و وب اپلیکیشن چیست ؟

تفاوت وب سایت و وب اپلیکیشن چیست ؟

تعامل کاربر

یک وب سایت محتوای تصویری و متنی را ارائه می دهد که کاربر می تواند مشاهده و مطالعه کند ، اما این بر عملکرد سایت تأثیر نمی گذارد.

در یک وب اپلیکیشن ، کاربر فقط محتوای صفحه را مشاهده نمی کند بلکه داده ها را نیز دستکاری می کند. کاربر می تواند با پر کردن فرم ها یا تهیه اطلاعات مورد نیاز با برنامه تعامل کند.

احراز هویت

تأیید اعتبار همیشه برای وب سایت های مبتنی بر اطلاعات لازم نیست. ممکن است از کاربر بخواهند برای دسترسی به گزینه های اضافی به روزرسانی منظم ثبت نام کند و تمام!

اما وب اپلیکیشن ها به احراز هویت احتیاج دارند. زیرا دامنه گزینه ها و قابلیت تعاملی بسیار گسترده تری نسبت به وب سایت ارائه می دهند. این بدان معنی است که برای دسترسی به حساب خود باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشید.

وظایف و پیچیدگی ها میان وب سایت و وب اپلیکیشن ها

یک وب سایت فقط داده ها و اطلاعات جمع آوری شده را در صفحه خاصی که کاربر جستجو کرده نمایش می دهد.

اما در یک وب اپلیکیشن ، توابع در مقایسه با وب سایت بالاتر و پیچیده تر هستند.

گسترش

هنگام کار با یک وب سایت ، تغییرات کوچک هرگز به کامپایل و استقرار کامل مجدد نیاز ندارند. شما فقط باید کد HTML را به روز کنید و همه چیز به روز می شود.
اکنون وقتی نوبت به وب اپلیکیشن می رسد ، باید هر زمان که تغییراتی ایجاد کردید ، برنامه را دوباره کامپایل و دوباره مستقر کنید.

 

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…