0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

طراحی سایت در اصفهان, سئو سایت اصفهان, ساخت سایت اصفهان, طراحی سایت حرفه ای اصفهان, بهینه سازی سایت , بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ 09133886881 احمدپور

هوش مصنوعی به زبان ساده و تاثیرات آن بر زندگی روزمره انسان

نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید 924
تاریخ بروزرسانی ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

هوش مصنوعی (AI) انقلابی در فناوری اطلاعات ایجاد کرده است. AI زیر شاخه ای از علوم رایانه است. که شامل ایجاد ماشین ها و نرم افزارهای هوشمند است که مانند انسان ها کار می کنند و واکنش نشان می دهند. هوش مصنوعی به زبان ساده و برنامه های کاربردی آن در زمینه های مختلف زندگی انسان ها به عنوان سیستم خبره حل کننده مشکلات پیچیده در زمینه های مختلف مانند علم، مهندسی، تجارت، پزشکی، بازی های ویدیویی و تبلیغات استفاده می‌شود.

هوش مصنوعی (AI) که توسط برخی به عنوان انقلاب صنعتی  شناخته می شود، نه تنها نحوه انجام کارها، نحوه ارتباط ما با دیگران، بلکه آنچه را که در مورد خود می دانیم نیز تغییر خواهد داد.

IR1.0، IR قرن 18، بدون اینکه مستقیماً روابط انسانی را پیچیده کند، باعث ایجاد یک تغییر اجتماعی عظیم شد. با این حال، هوش مصنوعی مدرن تأثیر فوق‌العاده‌ای بر نحوه انجام کارها و همچنین نحوه ارتباط ما با یکدیگر دارد. در مواجهه با این چالش، اصول جدیدی از اخلاق زیستی هوش مصنوعی باید در نظر گرفته‌شود. و برای ارائه دستورالعمل هایی برای رعایت فناوری هوش مصنوعی توسعه یابد. تا جهان از پیشرفت این هوش جدید بهره مند شود.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی (AI) تعاریف مختلفی دارد. برخی آن را فناوری ایجاد‌شده می‌دانند که به رایانه ها و ماشین ها اجازه‌می‌دهد هوشمندانه کارکنند. برخی آن را به عنوان ماشینی می بینند که کار انسان را می کند و نتیجه ای مؤثرتر و سریعتر دارد. دیگران آن را به عنوان “سیستمی” با توانایی تفسیر صحیح داده های خارجی، یادگیری از چنین داده ها و استفاده از این یادگیری ها برای دستیابی به اهداف و وظایف خاص از طریق سازگاری انعطاف پذیر می بینند. علیرغم تعاریف مختلف، درک رایج از هوش مصنوعی این است که با ماشین‌ها و رایانه‌ها برای کمک به بشر در حل مشکلات و تسهیل فرآیندهای کاری مرتبط است. به طور خلاصه، این یک هوش است که توسط انسان طراحی شده و توسط ماشین ها نشان داده شده است.

اصطلاح هوش مصنوعی برای توصیف این کارکردهای ابزار ساخت بشر که توانایی‌های «شناختی» هوش طبیعی ذهن انسان را تقلید می‌کند، استفاده می‌شود. همزمان با توسعه سریع فناوری در سال‌های اخیر، هوش مصنوعی تقریباً در تمام مراحل زندگی ما دیده شده‌است. و برخی از آن‌ها ممکن است. دیگر به عنوان هوش مصنوعی در نظر گرفته نشوند، زیرا در زندگی روزمره بسیار رایج است که ما بسیار به آن عادت کرده‌ایم. به عنوان تشخیص کاراکتر نوری یا سیری (تفسیر گفتار و رابط تشخیص) تجهیزات جستجوی اطلاعات در رایانه . انواع مختلف هوش مصنوعی از توابع و توانایی های ارائه شده توسط هوش مصنوعی، می توان دو نوع مختلف را تشخیص داد.

الگوریتم هوش مصنوعی چیست

نوع اول الگوریتم AI

اولین مورد هوش مصنوعی ضعیف است. که برای انجام کارهای محدودی مانند تشخیص چهره یا جستجوی اینترنت سیری یا ماشین خودران طراحی شده است. بسیاری از سیستم‌های موجود در حال حاضر که ادعا می‌کنند از «AI» استفاده می‌کنند، احتمالاً به‌عنوان یک هوش مصنوعی ضعیف عمل می‌کنند. که بر روی یک عملکرد خاص با تعریف محدود تمرکز دارد. اگرچه به نظر می‌رسد این هوش مصنوعی ضعیف برای زندگی انسان مفید است، اما هنوز برخی معتقدند می‌تواند خطرناک باشد. زیرا می تواند باعث اختلال در شبکه برق شود. یا ممکن است به نیروگاه‌های هسته‌ای در صورت خرابی آسیب برساند.

نوع دوم الگوریتم AI

توسعه جدید هدف بلندمدت بسیاری از محققان ایجاد هوش مصنوعی قوی یا هوش مصنوعی عمومی (AGI) است. که هوش گمانه‌زنی ماشینی است. که ظرفیت درک یا یادگیری هر کار هوشمندی را که انسان می‌تواند. داشته باشد، در نتیجه به انسان کمک می‌کند. برای حل مشکل مواجه شده در حالی که هوش مصنوعی ضعیف ممکن است. از انسان ها مانند بازی شطرنج یا حل معادلات بهتر باشد، اما تأثیر آن هنوز ضعیف است. با این حال، AGI می تواند تقریباً در هر کار شناختی از انسان ها بهتر عمل کند.

هوش مصنوعی قوی برداشت متفاوتی از هوش مصنوعی است که می‌توان آن را طوری برنامه‌ریزی کرد که در واقع مشابه ذهن انسان باشد، در هر کاری که دستور داده شود باهوش باشد، حتی داشتن ادراک، باورها و سایر ظرفیت‌های شناختی که معمولاً فقط به انسان نسبت داده می‌شود و در نهایت انواع استفاده از هوش مصنوعی شامل موارد زیر است:

اتوماسیون:

چیزی که باعث می شود. یک سیستم یا فرآیند به طور خودکار کار کند.

یادگیری ماشینی و بینایی:

علم کامپیوتر از طریق یادگیری عمیق برای پیش‌بینی و تحلیل و دیدن از طریق دوربین، تبدیل آنالوگ به دیجیتال و پردازش سیگنال دیجیتال رخ می دهد.

پردازش زبان طبیعی:

پردازش زبان انسانی توسط یک برنامه کامپیوتری، مانند تشخیص هرزنامه و تبدیل فوری زبان به زبان دیگر برای کمک به انسان در برقراری ارتباط است.

رباتیک:

رشته ای از مهندسی با تمرکز بر طراحی و ساخت سایبورگ ها که آنها برای انجام کارهایی برای راحتی انسان یا کارهایی که برای انسان بسیار دشوار یا خطرناک هستند. استفاده می شوند و می توانند بدون توقف مانند خطوط مونتاژ کار کنند.

ماشین خودران:

از ترکیبی از دید کامپیوتری، تشخیص تصویر در میان یادگیری عمیق برای ایجاد کنترل خودکار در یک وسیله نقلیه استفاده کنید.

  • آیا انسان واقعاً به هوش مصنوعی نیاز دارد؟
  • آیا هوش مصنوعی واقعاً در جامعه بشری مورد نیاز است؟

بستگی دارد. اگر انسان راهی سریعتر و مؤثرتر را برای تکمیل کار خود و کار مداوم بدون استراحت انتخاب کند، بله، همینطور است. اما اگر نوع بشر به شیوه طبیعی زندگی بدون تمایل مفرط برای تسخیر نظم طبیعت راضی باشد، چنین نیست. تاریخ به ما می گوید که انسان همیشه به دنبال چیزی سریع تر، آسان تر، موثرتر و راحت تر برای انجام وظیفه ای است که روی آن کار می کند. بنابراین، فشار برای توسعه بیشتر، بشر را به دنبال راهی جدید و بهتر برای انجام کارها برمی انگیزد.

بشر به عنوان همو ساپین ها کشف کرد که ابزارها می توانند سختی های زیادی را برای زندگی روزمره تسهیل کنند و از طریق ابزارهایی که اختراع کردند، انسان می تواند کار را بهتر، سریع تر، هوشمندانه تر و موثرتر به پایان برساند. اختراع برای خلق چیزهای جدید مشوق پیشرفت بشر می شود. ما امروز از یک زندگی بسیار راحت تر و راحت تر لذت می بریم و همه اینها به دلیل مشارکت فناوری است.

جامعه بشری از آغاز تمدن از ابزار استفاده می کرده و پیشرفت بشر در گرو آن است. نوع بشری که در قرن بیست و یکم زندگی می کند مجبور نبود به اندازه اجداد خود در زمان های گذشته سخت کار کند زیرا آنها ماشین های جدیدی برای کار برای آنها دارند. همه چیز خوب‌است و باید برای این هوش مصنوعی خوب‌باشد، اما هشداری در اوایل قرن بیستم‌آمد. زیرا فناوری انسانی در حال توسعه بود که ممکن است انسان وارد دنیایی شود که در آن ما در حال ایجاد یک جهان هستیم.

تاثیر هوش مصنوعی در زندگی بشری

هوش مصنوعی

هیولا یا ابر انسان با توسعه فناوری ژنتیک باشد. علاوه بر این، هوش مصنوعی به‌روز با کمک به پزشکان برای تشخیص، یافتن منابع بیماری‌ها، پیشنهاد راه‌های مختلف درمان در انجام عمل جراحی و همچنین پیش‌بینی اینکه آیا بیماری تهدیدکننده زندگی است، به صنعت مراقبت‌های بهداشتی نیز نفوذ می‌کند . مطالعه اخیر توسط جراحان در مرکز ملی پزشکی کودکان در واشنگتن، جراحی با یک ربات مستقل را با موفقیت نشان داد. تیم مدعی شد که تیم بر ربات نظارت داشت تا عمل جراحی بافت نرم را انجام دهد و ربات کار را بهتر از یک جراح انسان به پایان رساند .

این نشان می‌دهد که جراحی با کمک رباتیک می‌تواند بر محدودیت‌های روش‌های جراحی کم تهاجمی از قبل موجود غلبه کند و ظرفیت‌های جراحانی را که جراحی باز انجام می‌دهند، افزایش دهد.

تاثیر منفی جامعه هوش مصنوعی بر جامعه انسانی

سؤالاتی پرسیده شده‌است که با توسعه پیشرونده هوش مصنوعی، دیگر به نیروی کار انسانی نیاز نخواهد‌بود. زیرا همه چیز را می توان به صورت مکانیکی انجام داد. آیا انسان‌ها تنبل‌تر می‌شوند و در نهایت به مرحله‌ای تنزل پیدا می‌کنند که به شکل اولیه‌ی وجود خود بازگردیم؟ روند تکامل چندین سال طول می کشد تا توسعه یابد، بنابراین ما متوجه عقب نشینی نوع بشر نخواهیم شد. با این حال، اگر هوش مصنوعی آنقدر قدرتمند شود که بتواند خود را طوری برنامه‌ریزی کند که مسئول باشد و از دستوری که اربابش، یعنی انسان داده است، سرپیچی کند، چطور؟

یک تغییر اجتماعی عظیم که شیوه زندگی ما را در جامعه انسانی مختل می کند رخ خواهد داد. نوع بشر برای گذران زندگی خود باید سخت کوش باشد، اما با خدمات هوش مصنوعی، ما فقط می توانیم دستگاه را طوری برنامه ریزی کنیم که حتی بدون بلند کردن ابزار، کاری را برای ما انجام دهد. هوش مصنوعی جایگزین نیاز افراد به ملاقات چهره به چهره برای تبادل ایده می شود. هوش مصنوعی بین افراد قرار خواهد گرفت زیرا دیگر به اجتماع شخصی برای برقراری ارتباط نیازی نخواهد بود. بیکاری برای بشر زیرا بسیاری از کارها با ماشین آلات جایگزین خواهند شد. امروزه بسیاری از خطوط مونتاژ خودرو مملو از ماشین آلات و ربات ها شده‌است که کارگران سنتی را مجبور به از دست دادن شغل خود کرده‌است.

حتی در سوپرمارکت‌ها، دیگر به کارمندان فروشگاه نیازی نخواهند بود، زیرا دستگاه دیجیتال می‌تواند نیروی انسانی را تحت کنترل خود درآورد نابرابری ثروت ایجاد می شود زیرا سرمایه گذاران هوش مصنوعی سهم عمده ای از درآمد را به خود اختصاص می دهند.  استادان انسانی که هوش مصنوعی ایجاد می کنند ممکن است چیزی را اختراع کنند که تعصب نژادی یا خودمحورانه باشد تا به افراد یا چیزهای خاصی آسیب برساند.

به عنوان مثال، سازمان ملل متحد رای به محدود کردن گسترش قدرت هسته‌ای در ترس از استفاده بی‌رویه آن برای نابودی نوع بشر یا هدف قرار دادن نژادها یا مناطق خاص برای دستیابی به هدف سلطه داده‌است. این امکان را دارد که نژاد خاصی یا برخی از اشیاء برنامه ریزی شده را هدف قراردهد. تا فرمان تخریب توسط برنامه نویسان را انجام دهد و در نتیجه فاجعه جهانی ایجاد کند.

نمونه های هوش مصنوعی

1.هوش مصنوعی در زمینه سلامت و بهداشت بسیار پرکابرد می باشد.

2.در حوزه کسب و کار نیز برای بسیاری از فرآیندهای پرتکرار موثر می باشد.

3.یا در زمینه آموزش و پرورش برای ارزیابی نیز مفید است.

  1. و در مسائل اقتصادی کاربردهای فراوانی دارد.

5.در بخش قانون و قضا

6.برای تولید بسیار موثر و پرکاربرد است.

7.در حوزه امنیت هم این هوش بسیار عملکرد مفید داشته است

8.برای امدادگری ها و عملیات های نجات با ایجاد ربات ها به کمک آمده‌است.

از اینکه تا پایان این مقاله هم همراه تیم وب یار بودید از شما متشکریم.در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با بروز تزرین و ترند ترین تکنولوژی دنیا شما را آشنا کنیم. جهت سفارش طراحی سایت و یا سئو سایت خود می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط
building-a-free-foreign-site
مطالعه :

ساخت سایت رایگان خارجی یکی از دغدغه‌های مهم افراد برای پیشبرد اهداف کاری است. در واقع ایجاد سایت توسط شرکت‌های معتبر، هزینه‌های زیادی در بر دارد، به همین دلیل است که افراد تلاش می‌کنند از طریق یادگیری نحوه ایجاد سایت به صورت رایگان و یا کمک گرقفتن از شرکت‌هایی که اقدام به ساخت سایت رایگان می‌کنند، این هزینه‌ها را برای خود به میزان قابل توجهی کاهش دهند. اما برای انجام این کار چه باید کرد؟ به طور کلی در فضای اینترنت آموزش‌های مختلفی برای این منظور ارائه شده است که مشاهده آن‌ها می‌تواند تا حد زیادی به شما برای این منظور کمک کند، اما راهنمایی گرفتن از شرکت‌های فعال طراحی سایت در این امر نیز یک مسئله ضروری است. در وهله اول لازم است که شما نوع سایتی را که می‌خواهید ایجاد کنید، انتخاب کنید. پس از آن یک قالب را به صورت سفارشی تعیین کنید و کار را آغاز کنید. برای ساخت سایت رایگان به چه چیزهایی نیاز است؟ ابتدا باید به دنبال یک سازنده سایت باشید، در واقع چنین شرکت‌هایی این امکان را به شما می‌دهند که پس از ساخت سایت، در فضای اینترنت جایگاه مناسبی برای خود به دست آورید. البته در هنگام تلاش برای کمک گرفتن از یک شرکت معتبر و باتجربه در این زمینه، حتما به چند نکته از جمله داشتن نمونه کار معتبر، داشتن […]

مزیت ساخت سایت در اصفهان برای کسب و کار‌ها
مطالعه :

طراحی وب‌سایت به ساخت، راه‌اندازی و دیزاین صفحات وب گفته می‌شود که در ادامه با مزیت ساخت سایت در اصفهان آشنا می شویم. وب‌سایت‌ها با استفاده از زبان کد‌نویسی طراحی می‌شوند. اما امروزه با پیشرفت فناوری، توانایی‌ها و ویژگی‌های برنامه‌های ساخت وب‌سایت‌ها افزایش یافته و کار را برای برنامه‌نویسان و طراحان وب آسان‌تر کرده است. با توسعه فناوری و استفاده روز افزون مردم از تکنولوژی‌های پیشرفته و همینطور تاثیر شیوع کرونا، باعث شد تا مردم نیاز‌های خود را به صورت آنلاین و حضوری برطرف کنند. همینطور اکثر شرکت‌ها و حتی فروشگاه‌ها کلیه خدمات خود را به صورت اینترنتی در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار می‌دهند. از این رو وب‌سایت‌ها اهمیت بسیار زیادی دارند. وب‌سایت‌ها انواع مختلفی از جمله وب‌سایت‌های فروشگاهی، شرکتی، خدماتی و… دارند. طراحی یک وب‌سایت حرفه‌ای می‌تواند شما را در جذب مشتری در اصفهان و شهر‌های دیگر کمک کند، مشتریانی که هم می‌توانند توریست باشند و هم از افراد خود اصفهان. طراحی یک وب‌سایت به خدماتی بستگی دارد که افراد می‌توانند به مشتریان خود ارائه دهند. افراد با طراحی یک وب‌سایت می‌تواند محصولات و یا خدمات خود را به همه مردم ایران و یا حتی جهان معرفی کنند. این خدمات می‌تواند خدمات فروشگاهی و راهبردی باشند. از این رو انتخاب شرکتی که بهترین و به روزترین خدمات ساخته وب‌سایت در اصفهان برای طراحی انواع وب‌سایت‌های تجاری را […]

معرفی شبکه های اجتماعی محبوب
مطالعه :

دنیای امروزه دنیای ارتباطات می باشد واهمیت رسانه ها بیشتر از همیشه احساس می شود. شبکه های اجتماعی با هدف ارتباط گرفتن افراد به وجود آمد و امروزه برای تبلیغات کسب و کارها بسیار مهم تلقی می شود. درعصر ارتباطات اغلب کسب وکارها برای پیشرفت زمینه ی شغلی خود به سمت تبلیغات در شبکه های اجتماعی روی آورده اند.شبکه های اجتماعی محبوب در اطلاع رسانی برای خبرهای روزانه نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. با وب یار همراه باشید تا با بهترین شبکه های اجتماعی در ایران آشنا شویم. در جامعه ی امروزی شبکه های اجتماعی جزئی از زندگی مردم شده که برای تبلیغات ،اطلاع رسانی ها و آموزش و…از این شبکه ها بهره می برند.باتوجه به همگانی شدن شبکه های اجتماعی بین مردم لازم است که در مورد هر کدام از این شبکه ها اطلاعاتی کسب کنیم تا از جوامع امروز عقب نمانیم. تاریخچه مختصری در مورد شبکه های اجتماعی : ریشه شکل گرفتن مفهوم شبکه های اجتماعی در سال 1960در دانشگاه ایلی نویز در آمریکا بود.و بعد از روی کار آمدن مفهوم شبکه های اجتماعی در سال 1997سایتی تشکیل شد که اجازه ایجاد پروفایل به افرادمختلف را داد هدف این سایت جمع کردن لیستی از دوستان در کنار هم بود و بعد از آن هم شبکه های اجتماعی مختلفی با اهداف متنوع روی کار آمد. در سال […]

طراحی قالب وردپرس
مطالعه :

طراحی قالب وردپرس امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای قوی است که می توان با آن قالب های زیبایی طراحی کرد. در مطلب امروز وب یار می خواهیم با نحوه طراحی قالب وردپرس آشنا شویم. بیشتر سایت های دنیای وب امروزی با این سیستم مدیریت طراحی می شودو بازار کار خوبی دارد به ویژه اگر این قالب مختص کسب وکار شما باشد و با توجه به نیاز ها و سلایق شما طراحی شده باشد در این صورت است که علاوه برتکراری نبودن پاسخگوی نیازهای مجموعه شما می باشد. بررسی انواع قالب سایت قالب سایت چیست؟ ابتدا بهتر است کمی به تاریخچه آن بپردازیم. در آغاز قرن جاری و در زمانی که اینترنت هنوز در ابتدای راه خود بود، صفحات سایت‌ها به شکل ساده‌ای طراحی می‌شدند که از چند متن ساده، چند باکس رنگارنگ و شاید یک یا دو تصویر تشکیل شده بودند. تنها افرادی که دارای صفحات وب بودند، کسانی بودند که تخصص فنی در اچ‌تی‌ام‌‌ال برای ساختن یک صفحه سایت را داشتند یا می‌توانستند هزینه انجام این کار را به افرادی که این کار را می‌کردند، پرداخت کنند. اما از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی صورت گرفته است و اکنون پلتفرم‌های آنلاین زیادی وجود دارند که به افرادی که تجربه طراحی یا برنامه‌نویسی نسبتا کمی دارند، توانایی اجرای یک وب‌سایت کاملاً کارآمد را می‌دهند. […]

ساخت نرم افزار بدون کد نویسی
مطالعه :

ساخت نرم افزار بدون کد نویسی و با استفاده از کدنویسی انجام می‌شود. در این مقاله از وب یار قصد داریم تا به چگونگی ساخت نرم افزار تحت ویندوز بدون کد نویسی و مزایای آن نسبت به روش‌های قدیمی بپردازیم. با پیشرفت تکنولوژی بستر استفاده از موبایل‌ها و کامپیوترها گسترده‌تر شده است، زیرا روز به روز به تعداد کاربران آن‌ها افزوده میشود. اگر شما نیز ایده‌ای برای تولید نرم افزار و سرویس‌دهی در این بستر را دارید، بهتر است هر چه سریعتر دست به کار شوید و از این فضا که پتانسیل بالایی دارد برای کسب درآمد استفاده کنید. ساخت نرم افزار بدون کد نویسی چگونه ممکن است؟ این روزها دیگر نیاز نیست تا پروسه‌ی طولانی آموزش برنامه نویسی را طی کنید تا بتوانید به ساخت نرم افزارها بپردازید. در گذشته اگر قصد ساخت برنامه‌ای را داشتید باید ساعت‌ها زمان صرف می‌کردید تا با استفاده از کدها دستور العمل‌هایی را برای برنامه تعریف کنید تا عملکرد درستی داشته باشد. همچنین پس از تعریف آن دستور العمل‌ها باید مراحل آزمون و خطا را طی می‌کردید تا به اصطلاح برنامه‌ای که ساخته‌ای را باگ گیری (اشکال‌گیری) کنید. اما دیگر ساخت نرم افزار بدون کد نویسی یک رویا نیست! متخصصان نرم افزارهای زیادی را به عنوان ابزارهای کمکی طراحی کرده‌اند تا کاربران بتوانند بدون نوشتن حتی یک خط کد، نرم افزار ایده‌آل خود […]

مرجع جاوا اسکریپت وب یار
مطالعه :

در این لینک مقالات مرجع جاوا اسکریپت برای شما عزیزان فراهم شده تا دسترسی راحت تری به مطالب حوزه جاوااسکریپت داشته باشید. آموزش زبان جاوا اسکریپت javascript + جلسه اول زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت یک زبان سمت کلاینت (کاربر) است و روی اکثر مرورگر های امروزی کار می کند. این زبان به تمام خصوصیت های عناصر html و css دسترسی داشته و نسبت به رویدادهای کاربر واکنش نشان می دهد   محل قرار گیری کدهای جاوا اسکریپت + جلسه دوم تگ های جاوا اسکریپت این توانایی را دارند که در هر جایی از صفحات html به کار روند. آموزش دستورات مهم جاوا اسکریپت + جلسه سوم دستور جاوا اسکریپت شامل مقادیر، عملگرها،کلمات کلیدی و توضیحات است.دستورات جاوا اسکریپت زیر همان کلمات کلیدی رزرو شده ای هستند که نمی توانند به عنوان نام متغیر به کار روند.    آموزش توضیحات در جاوا اسکریپت + جلسه چهارم توضیحات در جاوا اسکریپت به دو صورت به کار می روند: 1- توضیحات تک خطی 2- توضیحات چند خطی تعریف متغیرها در جاوا اسکریپت + قسمت پنجم متغیرها در javaScript حافظ و حامل اطلاعات هستند. یعنی این متغیرها اطلاعاتی را در خود ذخیره نموده و در حین اجرای برنامه با شرایط مختلف تغییر می کنند.  انواع داده ها در JavaScript + جلسه ششم زبان جاوا اسکریپت نیز همانند سایر زبان های برنامه نویسی از انواع داده های عددی (Number)  ، رشته ای (String)  ، […]

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.