0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

طراحی سایت در اصفهان, سئو سایت اصفهان, ساخت سایت اصفهان, طراحی سایت حرفه ای اصفهان, بهینه سازی سایت , بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ 09133886881 احمدپور

هوش مصنوعی و تاثیرات آن بر زندگی روزمره انسان

نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 78
تاریخ بروزرسانی ۹ آذر ۱۴۰۰

هوش مصنوعی (AI) انقلابی در فناوری اطلاعات ایجاد کرده است. AI زیر شاخه ای از علوم رایانه است. که شامل ایجاد ماشین ها و نرم افزارهای هوشمند است که مانند انسان ها کار می کنند و واکنش نشان می دهند. هوش مصنوعی و برنامه های کاربردی آن در زمینه های مختلف زندگی انسان ها به عنوان سیستم خبره حل کننده مشکلات پیچیده در زمینه های مختلف مانند علم، مهندسی، تجارت، پزشکی، بازی های ویدیویی و تبلیغات استفاده می‌شود.

هوش مصنوعی (AI) که توسط برخی به عنوان انقلاب صنعتی  شناخته می شود، نه تنها نحوه انجام کارها، نحوه ارتباط ما با دیگران، بلکه آنچه را که در مورد خود می دانیم نیز تغییر خواهد داد.

IR1.0، IR قرن 18، بدون اینکه مستقیماً روابط انسانی را پیچیده کند، باعث ایجاد یک تغییر اجتماعی عظیم شد. با این حال، هوش مصنوعی مدرن تأثیر فوق‌العاده‌ای بر نحوه انجام کارها و همچنین نحوه ارتباط ما با یکدیگر دارد. در مواجهه با این چالش، اصول جدیدی از اخلاق زیستی هوش مصنوعی باید در نظر گرفته‌شود. و برای ارائه دستورالعمل هایی برای رعایت فناوری هوش مصنوعی توسعه یابد. تا جهان از پیشرفت این هوش جدید بهره مند شود.

 

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی (AI) تعاریف مختلفی دارد. برخی آن را فناوری ایجاد‌شده می‌دانند که به رایانه ها و ماشین ها اجازه‌می‌دهد هوشمندانه کارکنند. برخی آن را به عنوان ماشینی می بینند که کار انسان را می کند و نتیجه ای مؤثرتر و سریعتر دارد. دیگران آن را به عنوان “سیستمی” با توانایی تفسیر صحیح داده های خارجی، یادگیری از چنین داده ها و استفاده از این یادگیری ها برای دستیابی به اهداف و وظایف خاص از طریق سازگاری انعطاف پذیر می بینند. علیرغم تعاریف مختلف، درک رایج از هوش مصنوعی این است که با ماشین‌ها و رایانه‌ها برای کمک به بشر در حل مشکلات و تسهیل فرآیندهای کاری مرتبط است. به طور خلاصه، این یک هوش است که توسط انسان طراحی شده و توسط ماشین ها نشان داده شده است.

 

هوش مصنوعی

 

اصطلاح هوش مصنوعی برای توصیف این کارکردهای ابزار ساخت بشر که توانایی‌های «شناختی» هوش طبیعی ذهن انسان را تقلید می‌کند، استفاده می‌شود. همزمان با توسعه سریع فناوری در سال‌های اخیر، هوش مصنوعی تقریباً در تمام مراحل زندگی ما دیده شده‌است. و برخی از آن‌ها ممکن است. دیگر به عنوان هوش مصنوعی در نظر گرفته نشوند، زیرا در زندگی روزمره بسیار رایج است که ما بسیار به آن عادت کرده‌ایم. به عنوان تشخیص کاراکتر نوری یا سیری (تفسیر گفتار و رابط تشخیص) تجهیزات جستجوی اطلاعات در رایانه . انواع مختلف هوش مصنوعی از توابع و توانایی های ارائه شده توسط هوش مصنوعی، می توان دو نوع مختلف را تشخیص داد.

نوع اول:

اولین مورد هوش مصنوعی ضعیف است. که برای انجام کارهای محدودی مانند تشخیص چهره یا جستجوی اینترنت سیری یا ماشین خودران طراحی شده است. بسیاری از سیستم‌های موجود در حال حاضر که ادعا می‌کنند از «AI» استفاده می‌کنند، احتمالاً به‌عنوان یک هوش مصنوعی ضعیف عمل می‌کنند. که بر روی یک عملکرد خاص با تعریف محدود تمرکز دارد. اگرچه به نظر می‌رسد این هوش مصنوعی ضعیف برای زندگی انسان مفید است، اما هنوز برخی معتقدند می‌تواند خطرناک باشد. زیرا می تواند باعث اختلال در شبکه برق شود. یا ممکن است به نیروگاه‌های هسته‌ای در صورت خرابی آسیب برساند.

نوع دوم:

توسعه جدید هدف بلندمدت بسیاری از محققان ایجاد هوش مصنوعی قوی یا هوش مصنوعی عمومی (AGI) است. که هوش گمانه‌زنی ماشینی است. که ظرفیت درک یا یادگیری هر کار هوشمندی را که انسان می‌تواند. داشته باشد، در نتیجه به انسان کمک می‌کند. برای حل مشکل مواجه شده در حالی که هوش مصنوعی ضعیف ممکن است. از انسان ها مانند بازی شطرنج یا حل معادلات بهتر باشد، اما تأثیر آن هنوز ضعیف است. با این حال، AGI می تواند تقریباً در هر کار شناختی از انسان ها بهتر عمل کند.

هوش مصنوعی قوی برداشت متفاوتی از هوش مصنوعی است. که می‌توان آن را طوری برنامه‌ریزی کرد. که در واقع یک ذهن انسان باشد، در هر کاری که دستور داده شود باهوش باشد، حتی داشتن ادراک، باورها و سایر ظرفیت‌های شناختی که معمولاً فقط به انسان نسبت داده می‌شود  می توانیم این عملکردهای مختلف را مشاهده کنیم.

اتوماسیون:

چیزی که باعث می شود. یک سیستم یا فرآیند به طور خودکار کار کند.

یادگیری ماشینی و بینایی:

علم کامپیوتر از طریق یادگیری عمیق برای پیش‌بینی و تحلیل و دیدن از طریق دوربین، تبدیل آنالوگ به دیجیتال و پردازش سیگنال دیجیتال رخ می دهد.

پردازش زبان طبیعی:

پردازش زبان انسانی توسط یک برنامه کامپیوتری، مانند تشخیص هرزنامه و تبدیل فوری زبان به زبان دیگر برای کمک به انسان در برقراری ارتباط است.

 

رباتیک:

رشته ای از مهندسی با تمرکز بر طراحی و ساخت سایبورگ ها که آنها برای انجام کارهایی برای راحتی انسان یا کارهایی که برای انسان بسیار دشوار یا خطرناک هستند. استفاده می شوند و می توانند بدون توقف مانند خطوط مونتاژ کار کنند.

ماشین خودران:

از ترکیبی از دید کامپیوتری، تشخیص تصویر در میان یادگیری عمیق برای ایجاد کنترل خودکار در یک وسیله نقلیه استفاده کنید.

  • آیا انسان واقعاً به هوش مصنوعی نیاز دارد؟
  • آیا هوش مصنوعی واقعاً در جامعه بشری مورد نیاز است؟

بستگی دارد. اگر انسان راهی سریعتر و مؤثرتر را برای تکمیل کار خود و کار مداوم بدون استراحت انتخاب کند، بله، همینطور است. اما اگر نوع بشر به شیوه طبیعی زندگی بدون تمایل مفرط برای تسخیر نظم طبیعت راضی باشد، چنین نیست. تاریخ به ما می گوید که انسان همیشه به دنبال چیزی سریع تر، آسان تر، موثرتر و راحت تر برای انجام وظیفه ای است که روی آن کار می کند. بنابراین، فشار برای توسعه بیشتر، بشر را به دنبال راهی جدید و بهتر برای انجام کارها برمی انگیزد.

بشر به عنوان همو ساپین ها کشف کرد که ابزارها می توانند سختی های زیادی را برای زندگی روزمره تسهیل کنند و از طریق ابزارهایی که اختراع کردند، انسان می تواند کار را بهتر، سریع تر، هوشمندانه تر و موثرتر به پایان برساند. اختراع برای خلق چیزهای جدید مشوق پیشرفت بشر می شود. ما امروز از یک زندگی بسیار راحت تر و راحت تر لذت می بریم و همه اینها به دلیل مشارکت فناوری است.

جامعه بشری از آغاز تمدن از ابزار استفاده می کرده و پیشرفت بشر در گرو آن است. نوع بشری که در قرن بیست و یکم زندگی می کند مجبور نبود به اندازه اجداد خود در زمان های گذشته سخت کار کند زیرا آنها ماشین های جدیدی برای کار برای آنها دارند. همه چیز خوب‌است و باید برای این هوش مصنوعی خوب‌باشد، اما هشداری در اوایل قرن بیستم‌آمد. زیرا فناوری انسانی در حال توسعه بود که ممکن است انسان وارد دنیایی شود که در آن ما در حال ایجاد یک جهان هستیم.

کمک AI به انسان

هیولا یا ابر انسان با توسعه فناوری ژنتیک باشد. علاوه بر این، هوش مصنوعی به‌روز با کمک به پزشکان برای تشخیص، یافتن منابع بیماری‌ها، پیشنهاد راه‌های مختلف درمان در انجام عمل جراحی و همچنین پیش‌بینی اینکه آیا بیماری تهدیدکننده زندگی است، به صنعت مراقبت‌های بهداشتی نیز نفوذ می‌کند . مطالعه اخیر توسط جراحان در مرکز ملی پزشکی کودکان در واشنگتن، جراحی با یک ربات مستقل را با موفقیت نشان داد. تیم مدعی شد که تیم بر ربات نظارت داشت تا عمل جراحی بافت نرم را انجام دهد و ربات کار را بهتر از یک جراح انسان به پایان رساند .

این نشان می‌دهد که جراحی با کمک رباتیک می‌تواند بر محدودیت‌های روش‌های جراحی کم تهاجمی از قبل موجود غلبه کند و ظرفیت‌های جراحانی را که جراحی باز انجام می‌دهند، افزایش دهد.

تاثیر منفی آن بر روی زندگی بشری:

سؤالاتی پرسیده شده‌است که با توسعه پیشرونده هوش مصنوعی، دیگر به نیروی کار انسانی نیاز نخواهد‌بود. زیرا همه چیز را می توان به صورت مکانیکی انجام داد. آیا انسان‌ها تنبل‌تر می‌شوند و در نهایت به مرحله‌ای تنزل پیدا می‌کنند که به شکل اولیه‌ی وجود خود بازگردیم؟ روند تکامل چندین سال طول می کشد تا توسعه یابد، بنابراین ما متوجه عقب نشینی نوع بشر نخواهیم شد. با این حال، اگر هوش مصنوعی آنقدر قدرتمند شود که بتواند خود را طوری برنامه‌ریزی کند که مسئول باشد و از دستوری که اربابش، یعنی انسان داده است، سرپیچی کند، چطور؟

بیایید تأثیر منفی هوش مصنوعی بر جامعه انسانی را ببینیم:

یک تغییر اجتماعی عظیم که شیوه زندگی ما را در جامعه انسانی مختل می کند رخ خواهد داد. نوع بشر برای گذران زندگی خود باید سخت کوش باشد، اما با خدمات هوش مصنوعی، ما فقط می توانیم دستگاه را طوری برنامه ریزی کنیم که حتی بدون بلند کردن ابزار، کاری را برای ما انجام دهد. هوش مصنوعی جایگزین نیاز افراد به ملاقات چهره به چهره برای تبادل ایده می شود. هوش مصنوعی بین افراد قرار خواهد گرفت زیرا دیگر به اجتماع شخصی برای برقراری ارتباط نیازی نخواهد بود. بیکاری برای بشر زیرا بسیاری از کارها با ماشین آلات جایگزین خواهند شد. امروزه بسیاری از خطوط مونتاژ خودرو مملو از ماشین آلات و ربات ها شده‌است که کارگران سنتی را مجبور به از دست دادن شغل خود کرده‌است.

حتی در سوپرمارکت‌ها، دیگر به کارمندان فروشگاه نیازی نخواهند بود، زیرا دستگاه دیجیتال می‌تواند نیروی انسانی را تحت کنترل خود درآورد نابرابری ثروت ایجاد می شود زیرا سرمایه گذاران هوش مصنوعی سهم عمده ای از درآمد را به خود اختصاص می دهند.  استادان انسانی که هوش مصنوعی ایجاد می کنند ممکن است چیزی را اختراع کنند که تعصب نژادی یا خودمحورانه باشد تا به افراد یا چیزهای خاصی آسیب برساند.

به عنوان مثال، سازمان ملل متحد رای به محدود کردن گسترش قدرت هسته‌ای در ترس از استفاده بی‌رویه آن برای نابودی نوع بشر یا هدف قرار دادن نژادها یا مناطق خاص برای دستیابی به هدف سلطه داده‌است. این امکان را دارد که نژاد خاصی یا برخی از اشیاء برنامه ریزی شده را هدف قراردهد. تا فرمان تخریب توسط برنامه نویسان را انجام دهد و در نتیجه فاجعه جهانی ایجاد کند.

از کابردهای آن می توان به موارد زیر زیر اشاره کرد

1.هوش مصنوعی در زمینه سلامت و بهداشت بسیار پرکابرد می باشد.

2.در حوزه کسب و کار نیز برای بسیاری از فرآیندهای پرتکرار موثر می باشد.

3.یا در زمینه آموزش و پرورش برای ارزیابی نیز مفید است.

  1. و در مسائل اقتصادی کاربردهای فراوانی دارد.

5.در بخش قانون و قضا

6.برای تولید بسیار موثر و پرکاربرد است.

7.در حوزه امنیت هم این هوش بسیار عملکرد مفید داشته است

8.برای امدادگری ها و عملیات های نجات با ایجاد ربات ها به کمک آمده‌است.

سخن پایانی

از اینکه تا پایان این مقاله هم همراه تیم وب یار بودید از شما متشکریم.در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با بروز تزرین و ترند ترین تکنولوژی دنیا شما را آشنا کنیم. جهت سفارش طراحی سایت و یا سئو سایت خود می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

0/5 (0 Reviews)
مطالب مرتبط
آموزش طراحی منو رسپانسیو Responsive
مطالعه :

با آموزش منو ریسپانسیو Responsive واکنش گرا از تیم وب یار خدمت شما هستیم,اگر اصول کلی در مورد کدهای ریسپانسیو را نمیدانید و میخواهید صحفه ای ریسپانسیو بسازید حتما مطلب آموزش کدهای طراحی سایت ریسپانسیوResponsive را بخوانید. آموزش طراحی منو ریسپانسیو Responsive قدم به قدم با من همراه باشید تا ببینید که به چه راحتی به طراحی و کدنویسی یک منو ریسپانسیو (واکنش گرا) میپردازیم,و شما پس از یاد گرفتن کدهای طراحی منو واکنش گرا به راحتی میتوانید منو ریسپانسیو داشته باشید که در حالت عادی به صورت افقی نمایش داده بشود,و در صفحه نمایش هایی همانند موبایل ,تبلت,به صورت یک آیکون نمایش داده شود که با کلیک کردن بر روی این آیکون منو به صورت منوی کشویی ریسپانسیو نمایش داده شود. برای این کار ما از هیچ فریم ورکی استفاده نمیکنیم . خودمون با Media Query ها این کار رو به راحتی انجام میدیم . اول از همه بذارید با منطق این موضوع آشناتون کنم . ما با استفاده از Media Queries میتونیم تعیین کنیم که صفحه ی وبمون تو هر رزولوشن به چه شکلی نمایش داده بشه . برای منویی که قراره ایجاد کنیم هم به همین صورت عمل می کنیم . یک منو طراحی می کنیم و با استفاده از media query و کدهای css تعیین می کنیم که در رزولوشن های بالا منو بصورت عادی نمایش […]

آموزش طراحی فلت
مطالعه :

حالا چند وقتیه که  اصطلاح طراحی فلت خیلی باب شده,البته بهتر بگم چندین سال,من هم امروز تصمیم گرفتم درباره ی آموزش طراحی فلت در اصفهان مقاله جدیدی در وب یار قرار بدهم.تا کسانی که مایل به دانستن اطلاعات درباره ی طراحی فلت هستند,به اطلاعاتی جامع و کامل از طراحی فلت برسند.خب حالا قدم‌ به‌ قدم تا انتهای این پست با من باشید تا ببنید که چه مطالب مفیدی از طراحی فلت بدست می آورید. خب خیلی وقتتون رو نمی‌گیرم و سریع شروع میکنم. اول از همه:طراحی فلت چیست (flat design) طراحی فلت به نوع جدیدی از طراحی گفته میشود که اول ازهمه در کشورهای خارجی باب شد. که در آن از نوع خاصی از رنگ ها ,آیکون ها و محدودیت های خاص خودش استفاده میشه و یک شعار خاص. در واقع همه چیز ساده است اما زیبا… در طراحی تخت به مانند طراحی سنتی دیگر از سایه‌های مخلتف ، گرادینت‌ها ، آنیمیشن‌ها ، تکسچرها و پترنها استفاده نمی‌شود.این نوع طراحی clean ، ساده و دارای یک ساختار تمیز و مرتب است ، فضای خالی زیاد دارد ، رنگ‌ها روشن، ساده و یکپارچه هستند، همه‌ی المان‌ها ۲ بعدی می‌باشند ، گوشه‌ها شارپ هستند ، روی تایپوگرافی نوشته‌ها کار شده است و دکمه‌ها و المان‌ها یک دست بدون سایه و برآمدگی هستند.نمونه های معروف شروع به کار طراحی فلت رو در طراحی […]

تغییر فونت در ویژوال استدیو
مطالعه :

روش های مختلفی برای تغییر فونت و رنگ در ویژوال استدیو وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید تم تیره پیش‌فرض (که به آن «حالت تاریک» نیز گفته می‌شود) به یک تم روشن، یک تم آبی، یک تم با کنتراست اضافی، یا موضوعی که با تنظیمات سیستم شما مطابقت دارد، تغییر دهید. همچنین می توانید نوع فونت و اندازه متن را هم در IDE و هم در ویرایشگر کد تغییر دهید. تم رنگ را تغییر دهید در نوار منو، Tools > Options را انتخاب کنید. در لیست گزینه ها، Environment > General را انتخاب کنید. با استفاده از فهرست تم رنگی، تم پیش‌فرض تیره، تم روشن، تم آبی یا آبی (کنتراست اضافی) را انتخاب کنید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه Use system setting، از تم مورد استفاده ویندوز استفاده کنید.   توجه داشته باشید! وقتی تم رنگی را تغییر می‌دهید، متن در IDE به فونت‌ها و اندازه‌های پیش‌فرض یا سفارشی‌شده قبلی برای آن تم باز می‌گردد.   تغییر فونت و اندازه متن می‌توانید فونت و اندازه متن را برای تمام پنجره‌های قاب و ابزار IDE یا فقط برای پنجره‌ها یا عناصر متنی خاص تغییر دهید. برای تغییر اندازه فونت و متن در IDE در نوار منو، Tools > Options را انتخاب کنید.  گزینه ها، Environment > Fonts and Colors را انتخاب کنید. در لیست Show settings for Environment را انتخاب […]

زبان برنامه نویسی دارت
مطالعه :

دارت یک زبان برنامه نویسی نو ظهور است که توسط گوگل ارائه شده است. تا پیش از معرفی فریمورک فلاتر این زبان در بین برنامه نویسان ناشناخته بود. با معرفی فریمورک محبوب فلاتر که توسط ان میتوان یک بار کدنویسی کنید و بارها برای دستگاه های مختلف ios  ، android ، window از آن خروجی بگیرید. که به زبان دارت نوشته شده است زبان برنامه نویسی دارت نیز محبوبیت خود را بین برنامه نویسان پیدا کرد. در این مقاله قصد داریم با این زبان برنامه نویسی بیشتر آشنا شویم. مروری برزبان برنامه نویسی دارت این زبان در 10 اکتبر 2011 توسط  توسط Lars Back و KasperLund که از کارشناسان ارشد شرکت گوگل بودند ارئه شد. سال 2013 اولین نسخه رسمی این زبان منتشر شد. در آن زمان هدف از ارائه این زبان ساخت وب اپلیکیشن ها بود. پس از آن تغییرات زیادی در ساختار اصلی این زبان صورت گرفت در سال 2018 نسخه 2 این زبان ارائه شد که این نسخه با نسخه قبلی خود تغییرات زیادی از فرمت داینامیک تا استاتیک داشت. در نسخه جدید بیشتر تمرکز بر روی برنامه نویسی  cross platform یعنی یک بار کد نویسی و خروجی گرفتن برای سیستم عامل های مختلف قرار گرفت. دارت از زبان های برنامه نویسی مختلفی مثل C , C++ , C# , java , Javascript , Kotlin , Ruby […]

مطالعه :

برای آموزش طراحی سایت در فتوشاپ باید سرعت طراحی سایتتان در فتوشاپ بالا باشد در این آموزش طراحی سایت با فتوشاپ photoshop به شما کلید های سریع طراحی سایت در فتوشاپ را آموزش میدهیم.  ترفند شماره 1: چگونه یک قسمت از یک سند را که از چند لایه تشکیل شده کپی کنیم وقتی منطقه ای از یک سند را انتخاب کنید و برای انجام عمل کپی کلیدهای Ctrl+C را می فشارید آن منطقه تنها از لایه انتخابی کپی می شود. اما اگر شما بخواهید از تمام اجزای لایه ها در آن قسمت در یک لایه جدید کپی داشته باشید می توانید با افزودن کلید Shift به کلیدهای Ctrl+C این کار را انجام دهید. ترفند شماره 2: اسناد خود را در کنار هم مشاهده کنید در ابتدای تاریخ فتوشاپ (زمان زندگی دایناسورها!) وقتی تعدادی سند را باز می کنید فتوشاپ آنها را به صورت جلوی هم نمایش می دهد. یعنی تصاویر یکی پس از دیگری در جلوی هم باز می شوند که این روش Cascading نام دارد. اما اگر بخواهید به طور مثال 4 تصویر باز شده خود را کنار هم قرار دهید کافیست از منوی Windows منوی Documents را باز کرده و گزینه Tile را انتخاب کنید.     ترفند شماره 3:حالت ارائه طرح به مشتری در فتوشاپ زمان آن فرا رسیده که طرح نهایی خود را به مشتری نشان […]

مقایسه ی نود جی اس و جنگو
مطالعه :

امروزه داشتن یک وب سایت و برنامه های کاربردی مربوط به آن به بخشی ضروری برای هر کسب و کاری تبدیل شده است.و هر کسی به دنبال بهترین فریمورک برای ساخت وب سایت خود می گردد. مقایسه ی نود جی اس و جنگو امری طبیعی درهنگام توسعه ی یک وب سایت می باشد. در این مقاله مقایسه ای دقیق از نود جی اس و جنگو به شما ارائه خواهیم داد. متوجه می شوید که تفاوت های این دو در چیست و چگونه می توانید از لوپ مقایسه ی آن ها نجات پیدا کنید!! وقتی نوبت به توسعه اپلیکیشن وب می‌رسد، برای تقویت برنامه وب خود به یک برنامه قوی نیاز دارید. Node.js و Django دو فریمورک منبع باز هستند که به دلیل عملکرد همه جانبه آن ها ، بسیار مورد بحث قرار گرفته اند. Node.js vs Django نود جی اس یک محیط بین پلتفرمی دارد که برای ساخت اپلیکیشن های کارآمد و سریع مورد استفاده قرار می گیرد. اساس آن جاوا اسکریپت است و می تواند هم در سمت سرور و هم در سمت مشتری اجرا شود. دلیل محبوبیت Node.js این است که ، ابزاری آسان برای اجرای جاوا اسکریپت خارج از مرورگر می باشد. از طرفی جنگو یک فریمورک سطح بالا و بین پلتفرمی پایتون است. این برنامه بر روی توسعه ی سریع برنامه ها و حذف کارهای تکراری […]

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *