نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 1390
تاریخ بروزرسانی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

آموزش ادوب ایکس دی و کاربرد آن در طراحی سایت

در این مقاله میخواهیم آموزش ادوب ایکس دی را ارائه دهیم که به صورت عمومی برای تقریبا همه سیستم عامل ها به جز لینوکس قابل استفاده است را آموزش دهیم.این نرم افزار متعلق به شرکت ادوبی می باشد و به نام ادوب ایکس دی ( adobe XD ) شناخته می شود.

در مقاله آموزش اسکچ وبیار نیز یک نرم افزار انحصاری که فقط با سیستم عامل mac os کار میکرد را به شما ارائه دادیم که می توانید آن را نیز مطالعه کنید.  اکنون به سراغ سوالاتی می رویم که در ادامه برای شما به وجود می آید.این سوالات عبارت اند از:

  • ادوب ایکس دی چیست؟
  • ادوب ایکس دی با بقیه رقبای خود چه مزایایی دارد؟
  • معایب این نرم افزار چیست؟

ادوبی ایکس دی چیست؟

ادوب ایکس دی یک نرم افزار خوب در زمینه طراحی رابط کاربری می باشد و امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. دیروز در مورد نرم افزار اسکچ گفتیم که این نرم افزار با فوتوشاپ و ایکس دی مقایسه می شود.

در سال گذشته ادوب ایکس دی بهترین طراح رابط کاربری در میان محصولات موجود در این زمینه شد. شما با تسلط به این نرم افزار می توانید استوری و پست اینستاگرام و طراحی رابط کاربری سایت های خود را انجام دهید.

ادوب ایکس دی با بقیه رقبای خود چه مزایایی دارد؟

اول این نرم افزار را نسبت به فوتوشاپ بررسی می کنیم. نرم افزار فوتوشاپ امکانات بسیار زیادی در زمینه روتوش عکس ها طراحی گرافیک ها و مواردی از این قبیل را دارد. اما این موارد باعث سنگینی سیستم شما خواهند شد. اگر قصد شما فقط طراحی رابط کاربری و یا طراحی پست و استوری می باشد،نرم افزار ادوب ایکس دی به شما کمک زیادی می کند.

ادوب ایکس دی

این نرم افزار انحصاری یک سیستم عامل خاص نیست و برای دو سیستم عامل ویندوز و مک او اس به صورت رایگان ارائه می گردد.

باز کردن فایل پی اس دی و اسکچ:

این نرم افزار ( adobe xd ) می تواند فایل اسکچ و پی اس دی را باز کند و بخواند.

معایب نرم افزار ادوبی ایکس دی چیست؟

این نرم افزار  معایبی نیز دارد. در کامپیوتر ها و رایانه های قدیمی مقدار بسیاری زیادی از حافظه رم را اشغال می کند و باعث کندی رایانه شما می گردد.

آپدیت های بسیار زیاد با فاصله زمانی بسیار کم:

یکی از مشکلاتی که کاربران این نرم افزار ها که بسیار با آن مشکل دارند آپدیت های بسیار زیاد این نرم افزار می باشد. به طوری که کاربران تا با جای ابزار ها آشنا شوند در آپدیت بعدی ممکن است تغییر کند.

نرم افزار ادوبی برای طراحی سایت

در این مقاله در مورد مزایا ، معایب و ماهیت ادوبی ایکس دی برای شما توضیحاتی را ارائه دادیم. به طور کلی می توان گفت که در رایانه های بروز و جدید این نرم افزار بسیار عالی عمل می کند و به بهترن شکل می توانید با آن کار کنید. برای آگاهی از آخرین اخبار مجوعه وبیار ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…