نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 325
تاریخ بروزرسانی ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

3 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی

برنامه نویسی ، همواره جز مشاغل و حرفه هایی طبقه بندی می شود که بسیار پرتقاضا بوده و می تواند ، آینده شغلی بسیار خوبی را برای برنامه نویس فرآهم کند.
اما مسئله اصلی ، انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی است ؛ چراکه بسیاری از کسانی که قصد یادگیری و شروع برنامه نویسی را دارند ، در انتخاب مسیر و بهترین زبان برنامه نویسی ، مردد هستند.
اینجاست که باید به شما بگوییم ، هیچ جای نگرانی نیست و می توانید با کمی مطالعه و انتخاب بهترین مسیر که برای هر فردی متفاوت است ، بهترین زبان برنامه نویسی مناسب مسیر خود را انتخاب کرده و با قدرت پیش بروید.
در واقع منظورم از پاراگراف قبل ، این است که در جواب سوال بهترین زبان برنامه نویسی چیست ، باید بپرسیم ، بهترین زبان برنامه نویسی در کدام زمینه یا شاخه؟

بهترین زبان های برنامه نویسی

انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی ، چه تاثیری بر کار و عملکرد من دارد؟

انتخاب بهترین مسیر و بهترین زبان برنامه نویسی ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا در زمینه ای که به آن علاقه دارید و برای شما مناسب است ، یا به هر دلیلی آن را مسیر درست خود دانسته اید ، بدون هدر رفتن منابع و زمان ، بهترین عملکرد ممکن را داشته باشید و خود را به بهترین جایگاه ممکن در آن شاخه در کوتاه ترین زمان ممکن برسانید.
منظورم از کوتاه ترین زمان ممکن ، وعده های ، بیایید و در سه ماه با برنامه نویسی به درآمد 20 میلیون تومان در ماه برسید نیست ، بلکه منظورم کم ترین و بهینه ترین زمان ، برای آماده شدن شما ، برای کسب تجربه عملی و ورود شما به بازار کار است که معمولا از 9 ماه تا 3 سال ممکن است به طول بیانجامد.
اما باز هم بستگی به شما دارد که چگونه عمل کنید و از زمان خود ، چگونه بهره ببرید و استفاده کنید. هرچه متمرکز تر و بیشتر روی کارتان زمان بگذارید ، نتیجه مطلوب تری را حاصل خواهید نمود.
از طرف دیگر برخی زبان های برنامه نویسی مانند سوئیفت ، برای پلتفرم ها یا کار های به خصوصی توسعه داده شده اند و برخی نیز مانند پایتون ، کاربرد های عمومی تر و همه جانبه تری را در بر می گیرند.

 

بهترین زبان های برنامه نویسی ، کدام زبان ها هستند؟

برنامه‌نویسی بدون طراحی فقط افزودن تعدادی باگ به یک فایله.

این یکی از جملات برنامه نویس بزرگ لویی سرایگلی است.

قصدم از آوردن این جمله در ابتدای این بخش ، تشویق کردن شما و توضیح دادن اهمیت این موضوع است که ، برنامه نویسی ، صرفا برنامه نویسی نیست و برنامه نویس خوب ، لزوما کسی نیست که به تعداد زبان های برنامه نویسی زیادی مسلط باشد ، بلکه برنامه نویس واقعی ، فردی است که منطق پشت تمام خط کد هایی که می نویسد و یا می بیند را به خوبی درک و پردازش کند. این یعنی قبل از شروع یادگیری یک زبان برنامه نویسی ، شروع به یادگیری منطق برنامه نویسی کنید.

این کار یعنی یادگیری منطق برنامه نویسی همان قدر در مسیر شما تاثیر گذار است ، که بهترین زبان برنامه نویسی ، می تواند باشد.

اگر در ابتدای راه هستید ، با الگوریتم و فلوچارت شروع کنید و سناریو های مختلفی را برنامه ریزی نمایید. به طور کلی تمامی زمینه های برنامه نویسی برای خود ، یک شکلی از نمودار را برای طراحی و پیاده سازی منطق برنامه را به شکلی اختصاصی دارند که حتما باید آن را بیاموزید تا به یک برنامه نویس تمام عیار در آن زمینه تبدیل شوید.

 

بهترین زبان همه جانبه ، پایتون

زبان قدرتمند پایتون که به گمان برخی از منابع ،به عنوان آینده اکثر زبان های برنامه نویسی در جهان شناخته می شود ، زبان مورد استفاده اکثر برنامه نویسان در زمینه های مختلف است ؛ دلیل این محبوبیت ، وجود کتابخانه های گسترده ای است ، که آن را برای نوشتن برنامه های پیچیده در زمینه علم داده ، هوش مصنوعی ، برنامه نویسی وب ، طراحی و پیاده سازی الگو های رفتاری و حرکتی ربات ها و تقریبا تمام زمینه های برنامه نویسی مناسب و اختصاصی نموده است.

اگر در ابتدای راه هستید ، حتما این زبان قدرتمند و همه جانبه را به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی همه جانبه به شما عزیزان توصیه می کنم.

بهترین زبان های برنامه نویسی
بهترین زبان برنامه نویسی

بهترین زبان برنامه نویسی وب ، جاوا اسکریپت

جاوااسکریپت ، به همراه HTML & CSS جز زبان هایی طبقه بندی می شود که در ساخت و شکل گیری اسنترنت ، نقش بسزایی را ایفا کرده اند.
این زبان بسیار قدرتمند است و عموما از آن برای توسعه فرانت اند ، استفاده می گردد. البته ناگفته نماند ، با توسعه فریمورک ها و کتابخانه های زیادی که برای این زبان قدرتمنمد ، توسعه داده شده اند ، می توان از آن برای توسعه سرور ساید یا بک اند سایت هم استفاده نمود.
این زبان بهترین زبان برنامه نویسی وب است ، به طوری که شما با درک قابل قبول از ویژگی های این زبان و ارائه چند نمونه کار متوسط روبه بالا ، می توانید وارد بازار کار حرفه ای خود شوید.

بهترین زبان های برنامه نویسی

خانواده C, C++, C#

چرا در معرفی این زبان ها از واژه خانواده استفاده کردیم ؟
به دلیل آنکه این زبان کاربردی ، نسخه های توسعه یافته مادر خود ، یعنی زبان C می باشند. زبان C از جمله بهترین زبان های سطح پایین محسوب می شود که به دلیل سابقه 40 ساله خود ، یکی از پر استفاده ترین زبان ها نیز محسوب می گردد.
زبان C امکان توسعه نرم افزار با ایجاد دسترسی مستقیم به حافظه را برای برنامه نویس فراهم می کند که به نوبه خود و در زمینه هایی مانند برنامه نویسی میکروکنترکر ، می تواند بسیار موثر و عالی عمل نماید.

بهترین زبان های برنامه نویسی

C++ بهترین میان رده

C++ زبانی است ، که برای توسعه و بهبود عملکرد C ، بدون کاهش سرعت و عملکرد برنامه ساخته شد. از C++ می توان به عنوان یک زبان میان رده نام برد ، زیرا از C پشیرفته تر اما هنوز در زمینه هایی ، می تواند از C# کارآیی کمتری داشته باشد.
C++ با قابلیت شی گرا بودن توسعه داده شد به طوری که برای برنامه نویسی شی گرا ، مناسب باشد.
به طور کلی از زمان توسعه و ارائه این زبان ، C++ به عنوان یکی از پرکاربرد ترین و بهترین زبان های برنامه نویسی ، شناخته شده است.

بهترین زبان های برنامه نویسی

C# یک زبان سطح بالا

C# یک زبان سطح بالا و شی گرا محسوب می شود و مانند C++ از برای توسعه قابلیت ها و بهبود عملکرد زبان C توسعه داده شد.
این زبان ، ویژگی های زیادی دارد ، اما ویژگی که آنرا بسیار خاص و متمایز می کند ، این موضوع است که کد های C# به جای آنکه به کد های ماشین تفسیر شوند ، به بایت کد (Bytecode) کامپایل می گردند ، که این به نوبه خود ، قدرت زیادی را به این زبان برنامه نویسی ، اضافه کرده است.سی شارپ در فریم ورک دات نت ، قابل اجرا است و از آن برای توسعه نرم افزار های دسکتاپ و موبایل زیادی استفاده شده است.
شاید جالب باشد که بدانید ، سی شارپ حداقل برای توسعه 35 درصد از بازی های تحت موبایل ، مورد استفاده قرار گرفته و این بازی ها قدرت خود را از این زبان گرفته اند.

بهترین زبان های برنامه نویسی

نتیجه گیری

انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی از بین تقریبا 700 زبان برنامه نویسی موجود در دنیا ، کار سختی به نظر می رسد ، اگر ندانید که چرا و به چه هدفی می خواهید آن زبان را بیاموزید.
اما در انتهای این مقاله این جمله را به عنوان جمله نهایی می نویسم.
ابتدا زمینه فعالیت خود را به صورت آگاهانه مشخص کنید ، سپس مهارت تحلیل کردن در آن زمینه را بیاموزید و سپس اقدام به یادگیری بهترین زبان برنامه نویسی ، در آن زمینه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات زبان های برنامه نویسی ، حتما مقالات مربروطه در وبیار را مطالع فرمایید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…