نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 4559
تاریخ بروزرسانی ۱۰ آذر ۱۴۰۱

ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو

آیا تا به حال به این فکر کرده که ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو چطور افتد؟

اصلا برای اینکه مطالب سایت ایندکس شوند ، چطور باید مطالب را در سایت قرار دهیم؟

ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو ، یکی از بزرگ ترین مواردی است که ادمین هر سایت باید به آن توجه داشته باشد چراکه شما سایت خود را می نویسید برای گذاشتن مطالبی که توسط کاربران و گوگل دیده شوند.

 

ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو

ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو

 

ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو ، کار دشواری نیست ، اما ظرافت های خاص خود را دارد. در ادامه این مطلب به مراحلی اشاره خواهیم نمود که برای ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو به شما کمک خواهد کرد ، پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو

۱-  بروزرسانی منظم در ساعت مشخص: به نظر شما سرعت ایندکس مطالب جدید سایتی که هر روز به صورت منظم (مثلا ساعت۴ بعد از ظهر) سایت خود را بروزرسانی می کند بیشتر است ، یا سایتی که بروزرسانی منظمی ندارد؟ خیر! سعی کنید اگر سایت شما خبری یا سایتی نیست که باید مطلب شما همان موقع در سایت منتشر شود، یک زمان مشخص برای بروزرسانی سایت خود انتخاب کنید و به صورت منظم سایت خود را در همان موقع بروز رسانی نمایید.

اگر از CMS وردپرس استفاده می کنید، می توانید مطلب خود را در تاریخی که سایر نوشته های سایت خود را منتشر می کردید، زمان بندی کنید.

 

ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو

ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو

۲- ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز: پس از اینکه سایت خود را در گوگل وبمستر تولز ثبت کردید، وارد بخش Optimization شده بعد از کلیک روی Sitemaps بر گزینه Add/Test Sitemap کلیک کنید و آدرس نقشه سایت خود را وارد نمایید.

اگر نقشه سایت ندارید و از وردپرس استفاده می کنید با استفاده از افزونه Google XML Sitemaps برای خود نقشه سایت ایجاد کنید یا با استفاده از سایت XML Sitemaps Generator نقشه سایت خود را بسازید و در سایت خود آپلود کنید و همانند راهنمایی بالا، به گوگل وبمستر معرفی کنید.

۳– یک مطلب، یک آدرس: بارها دیده شده برای یک مطلب سایت چندین آدرس وجود دارد که تمامی آدرسها در دسترس هستند، این امر باعث می شود مشکل مطالب تکراری را بوجود بیاید و از سرعت ایندکس و کیفیت سایت شما در گوگل کاسته شود؛ همچنان سعی کنید که مطالبی را که قبلا در سایت خود منتشر ساخته اید را دوباره باز نشر نسازید و یا اگر به باز نشر ضرورت دارید و حتما در باز نشر تغییراتی بوجود بیاورید.

۴مطالب جدید در شبکه های اجتماعی قرار دهید: مطالب جدید خود را در شبکه های اجتماعی منتشر سازید تا سریع تر ایندکس شود، برای این کار افزونه های مختلفی در شبکه های اجتماعی وجود دارد که با وارد سازی آدرس آر.اس.اس سایت خود، مطالب جدید سایت شما را به صورت خودکار در صفحه های اجتماعی منتشر میسازند.

  پیشنهاد می گردد دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را پایین تمامی مطالب سایت خود قرار دهید تا در صورتی که مورد پسند خوانندگان سایت شما قرار گرفت، آنها در لینک بیلدینگ، افزایش کیفیت سایت و افزایش سرعت ایندکس شما را کمک کنند.

ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو

ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو

۵- در هر مطلب، عناوین مختلف، و توضیحات مختلف قرار دهید:  برای ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو ، باید کار را تاجای ممکن برای ربات های گوگل ساده کرده و سعی کنید برای هر مطلب سایت خود عنوان (Title) جداگانه و توضیحات (Meta Description) جداگانه وارد سازید.

۶-پینگ فراموش نشود: زمانی که سایت شما بروزرسانی می شود باید موتورهای جستجو از این بروزرسانی با خبر شوند، برای با خبر سازی موتورهای جستجو از اینکه سایت شما بروز شده است باید مطالب جدید یا آدرس نقشه سایت خود را به موتورهای جستجو پینگ کنید.

خوشبختانه در وردپرس در بخش آگاهی دهنده‌های بروز شدن سایت که در بخش تنظیمات نوشتن قرار دارد، امکان پینگ اتوماتیک امکان پذیر است، که می توانید با استفاده از بخش Update Services لیست سایر سایتهای پینگ اتوماتیک را دریافت کنید و پینگ اتوماتیک وردپرس را تقویت کنید.

اگر سی ام اس شما بخش پینگ اتوماتیک را ندارد و یا اصلا سی ام اس بر روی سایت خود نصب ندارید با یک جستجوی ساده، از سایتهای پینگ اتوماتیک استفاده کنید؛ ما Pingler را پیشنهاد میکنیم.

۷-سرعت سایت خود را بهینه کنید، مطمئن شوید که عکس ها بهینه سازی شده اند:

یکی از موارد مهم برای ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو در مورد افزایش سرعت سایت بعدا توضیح مفصل خواهیم داد، اما بهینه سازی عکسهای سایت اینست که عکسهای شما زیاد سنگین نباشد، Alt و Title مناسب داشته باشد.

۸-از لینکهای داخلی در سایت خودتان استفاده کنید:

سعی کنید در جاهایی مناسب، علاوه بر اینکه به سایر لینکهای مرتبط خارجی لینک می دهید، به مطالب قدیمی خود نیز لینک بدهید و آنها را دوباره زنده سازید و یک پیوند خوب بین مطالب سایت خود ایجاد کنید.

۹-محتوا، محتوا با کیفیت بنویسید:

مهم ترین موردی که برای ایندکس شدن مطالب سایت در موتورهای جستجو ، مطالب جدید و با کیفیت تولید کنید. هدف تان گوگل باشد و فقط برای کاربر بنویسید.

۱۰-سئو، سایت خود را بهینه کنید: تمامی راهکار هایی که برای بهینه سازی سایت بیان شده است در افزایش سرعت ایندکس تأثیر گذار است، سایتی سرعت ایندکس مطالب جدید آن بالا است که بهینه سازی شده باشد. آیا تا کنون سایتی که سرعت ایندکس بالا داشته باشد و برای موتورهای جستجو بهینه سازی نشده باشد، دیده اید؟ یقیناً که جواب خیر است. پس به فکر بهینه سازی کامل سایت خود باشید تا سرعت ایندکس مطالب جدید شما افزایش یابد.

۱۱-صبر، داشته باشید: توقع نداشته باشید که بعد از انجام ۱۰ مورد بالا، به مجرد فشار دادن دکمه انتشار مطلب در سایت خود، مطلب شما در گوگل ایندکس شده باشد، این کار بدون شک امکان پذیر است اما پشتکار و صبر شما را میطلبد.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…