نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 485
تاریخ بروزرسانی ۱۴ خرداد ۱۴۰۱

وبلاگ چیست ؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی وبلاگ و تاریخچه ایجاد آن بپردازیم. اگر هنوز تفاوت وب سایت و وبلاگ را نمیدانید و یا دوست دارید وبلاگ نویس شوید پیشنهاد می کنم تا پایان با تیم وب یار همراه باشید.

بلاگ چیست

وبلاگ چیست , وبلاگ
وبلاگ چیست

اصطلاح وبلاگ چیست؟ (weblog) در سال 1997 توسط جورن بارگر ابداع شد که به معنای ثبت وقایع روزانه می باشد.

وبلاگ ، وب سایتی شامل مجموعه ای از مطالب است که به ترتیب زمانی معکوس مرتب شده اند و اغلب با اطلاعات جدید در مورد موضوعات خاص به طور مرتب به روز می شوند.

به طور کلی ، وبلاگ ها به یک یا چند موضوع یا مضمون اختصاص داده می شوند ، که معمولاً مورد توجه موضوعی قرار می گیرند.وبلاگ که به بلاگ یا وب‌نوشت نیز معروف است می تواند شامل یادداشت های شخصی ، اخبار ، مقالات علمی و موضوعاتی از این قبیل باشد.

به کسی که محتوای وبلاگ را مینویسد بلاگر (blogger) یا وبلاگ نویس می گویند.

جالب است بدانید اولین وب نوشت در ایران به سال ۱۳۸۰ برمی‌گردد. سلمان جریری اولین محتوا وبلاگ خود را در ۱۶ شهریور ۱۳۸۰ نوشت و پس از آن وبلاگ نویسی تا امروز ادامه دارد. در واقع می توان از او به عنوان اولین وبلاگ نویس ایرانی یاد کرد.

تفاوت وبلاگ و وب سایت چیست ؟

وبلاگ را می‌توان نوعی وبسایت دانست که کاربردی متفاوت دارد. وبلاگ بیشتر روی مطالب مانور داده و وب سایت بیشتر روی خدمات !

وبلاگ ها بیشتر برای نوشتن مقالات و یادداشت های شخصی استفاده شده و از زبانی ساده و غیررسمی در آن استفاده می شود. اما وب سایت ها تنها روی نوشتن مطالب متمرکز نمی‌شوند و قصد فروش محصولات و معرفی خدمات خود را نیز دارند. بعضی از وب سایت ها حتی بخشی با اسم وبلاگ دارند که در آن محتواهای سایت منتشر می شود. (مانند سایت وب یار )

تنها تفاوت واقعی بین یک وبلاگ و سایر انواع وب سایت این است که وبلاگ ها به طور منظم با محتوای جدید به روز می شوند که به ترتیب زمانی معکوس نمایش داده می شوند (ابتدا پست های وبلاگ جدید). وب‌سایت‌ها معمولا ماهیت ثابتی دارند که در آن محتوا در صفحات سازمان‌دهی شده است، و اغلب به‌روزرسانی نمی‌شوند.

اگر بخواهیم از دید هزینه بررسی کنیم ، هزینه ساخت یک وبلاگ کمتر از ساخت یک سایت است حتی شما می توانید به صورت رایگان یک وبلاگ برای خود داشته باشید.

علاوه بر این به روز رسانی مطالب وبلاگ نسبت به وب سایت ساده تر و سریع تر خواهد بود.

اگر فکر میکنید قلم خوبی دارید و دوست دارید یادداشتهای شخصی و یا مقالات خود را در صفحات اینترنتی منتشر کنید تا مخاطبان آن را مطالعه کنند وبلاگ انتخاب خوبی برای شما است . اما اگر هدف کسب درآمد دارید و دوست دارید یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید باید از وب سایت ها استفاده کنید.

جهت مشاوره رایگان درباره طراحی سایت خود می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ساخت بلاگ

وبلاگ چیست, وبلاگ
وبلاگ چیست

برای ساخت وبلاگ دو راه وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

روش اول : استفاده از وبلاگ سازها

سایت های وبلاگ ساز زیادی هستند که به راحتی برای شما وبلاگ می سازند. از مزیت این وبلاگ سازها می‌توان به رایگان بودن آن اشاره کرد . اما با استفاده از این روش یک وبلاگ بر روی دامنه آن سایت برای شما ایجاد می‌شود و در واقع به صورت اختصاصی برای شما وجود ندارد‌.

از جمله وبلاگ ساز های رایگان فارسی می توان به پرشین بلاگ ، بلاگ اسکای ، میهن بلاگ ، پارسی بلاگ و…اشاره کرد که معروف ترین آن ها بلاگفا می باشد.

وبلاگ چیست, وبلاگ
وبلاگ چیست

روش دوم : ساخت وبلاگ اختصاصی
در این روش شما یک وبلاگ بر روی دامنه اختصاصی خود میسازید که قطعاً نیاز به هزینه دارد.

5 نمونه از سایت های وبلاگ نویسی

WordPress.com.
Blog.com.
Blogger.
TypePad Micro.
Tumblr.
Posterous Spaces.
Weebly.
LiveJournal.

بهترین انواع وبلاگ ها

  • وبلاگ های مواد غذایی
  • وبلاگ های سفر
  • وبلاگ های سلامت و تناسب اندام
  • وبلاگ های سبک زندگی
  • وبلاگ های مد و زیبایی
  • وبلاگ های عکاسی
  • وبلاگ های شخصی
  • وبلاگ های صنایع دستی

از این که تا پایان این مقاله همراه تیم وب یار بودید از شما متشکریم…

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…