نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 2712
تاریخ بروزرسانی ۱۶ تیر ۱۴۰۱

هک شدن از طریق وایرلس لپ تاپ گوشی

هک شدن از طریق وایرلس

در دنیای امروز وپیشرفت هایی که در دنیای تکنولوژی رخ داده است بیشتر افراد نگران هک شدن اطلاعات محرمانه ی خود مانند عکس یا سند های موجود در گوشی یا لب تاب خود هستند. گروه وب یار، شما را از اقداماتی  که باید پیش از سفر، در هنگام سفر یا درکل قرار گرفتن در مکان های عمومی برای جلوگیری از هک شدن از طریق وایرلس ، لب تاب یا گوشی انجام دهید مطلع خواهد کرد. در این مقاله می خواهیم راه حل جلوگیری از هک شدن در انواع دستگاه ها را آموزش دهیم. وب یار در تلاش است تا بهترین و امن ترین راه های مراقبت در دنیای اینترنت را نیز برای شما فراهم کند. با ما همراه باشید.

راه هایی جلوگیری از هک وای فای گوشی و لب تاب

همراه نداشتن گوشی در هر مکانی

 اگر می‌توانید، گوشی هوشمند خود را به همراه نبرید و آن را در خانه بگذارید. یک گوشی ساده وارزان که داده‌ای در آن نگهداری نمی‌شود جایگزین بسیار مناسبی برای گوشی گران شماست که داده‌های ارزشمند فراوانی را در خود نگه می‌دارد. همیشه نگران امنیت در نگه داری ایمیل ها و عکس‌ها و دیگر داده‌هایی از این قبیل باشید. آمار نشان داده است که در اروپا و آمریکا نیمی از گوشی‌های هوشمند یافته‌شده هرگز به صاحبان آنها برگردانده نمی‌شوند.

سیم‌کارت اصلی را دربیاورید

اگر اطلاعات محرمانه زیادی برروی سیم کارت خود ذخیره کرده ایدبرای امنیت بالاتر، به‌جای آنکه سیم‌کارت خود را به همراه ببرید، پیش از رسیدن آن را با یک سیم‌کارت اعتباری ارزان جابه‌جا کنید. دیگر این روزها یافتن یک سیم‌کارت اعتباری از خریدن کفش آسان‌تر است، پس کوتاهی نکنید! با این کار بسیاری از داده‌های ‌گران‌بها مانند شماره تلفن مشتری‌ها و پیامک‌های کاری و اداری و دیگر داده‌هایی از این دست را محفوظ می‌دارید و به دزدی که گوشی شما را می‌دزد کمترین اطلاعات ممکن را لو خواهید داد.

از وای‌فای wireless دوری کنید

بسیاری از کارشناسان امنیت پیشنهاد می‌کنند که مدیران برای دسترسی به اینترنت از به‌کار بردن شبکه‌های بیسیم وای‌فای هتل‌ها و فرودگاه‌ها خودداری کنند. از آنجا که این دسته از شبکه‌ها در دسترس کاربرانی گوناگون و بی‌نام و نشان هستند و نیز احتمال بروز حملاتی مانند Man in the Middle یا Redirection در آنها بسیار بیشتر است، راهکار کارآمد این است که از گروه فناوری اطلاعات سازمان‌تان بخواهید که با فراهم کردن وی‌پی‌ان، برای دسترسی به اینترنت از شبکه خود سازمان بهره ببرید.

به سیگنال گوشی خود نگاه کنید:

راه هایی جلوگیری از هک شدن گوشی و لب تاب

نرم‌افزارهای جاسوسی و شنود گفت‌وگوهای موبایل با شتاب فراوان گسترش یافته‌اند. در این میان، تلفن‌هایی که سامانه ۲G را به جای سامانه ۳G به‌کار می‌برند بسیار شنودپذیرتر هستند. جالب است بدانید هنگامی که هکرها می‌خواهند یک سیستم تلفن همراه را شنود کنند، در بیشتر مواقع آن را وادار می‌کنند که به جای شبکه ۳G، شبکه ۲G را به‌کار ببرد. ریشه این کار بازمی‌گردد به این حقیقت که الگوریتم رمزنگاری A5/1 که در سامانه ۲G به‌کار می‌رود به سادگی شکسته می‌شود که همان شنود بلادرنگ صدا (Real time streaming) است. روی‌هم‌رفته اگر جایی که به آن سفر می‌کنید از سامانه ۳G پشتیبانی می‌کند، چنانچه در هنگام سفر ناگهان ارتباط ۳G گوشی شما با ۲G جابه‌جا شد، کمی نگران شوید!
امنیت فیزیکی را فراموش نکنید:
امنیت فیزیکی را از یاد نبرید. بسیاری از مدیران و کارشناسان هستند که پس از بازگشت به هتل با دزدیده شدن گوشی همراه یا لپ‌تاپ خود روبه‌رو شده‌اند. آگاه باشید هنگامی که سارق به دستگاه‌های شما دسترسی فیزیکی دارد، محافظت از داده‌ها و اطلاعات آنها بسیاربسیار دشوار خواهد بود.
ساده گفت‌وگو نکنید:

پیشگیری از شنود تلفن در مکالمات حیاتی

 یک راه خیلی ساده برای اینکه از شنود گفت‌وگوهای خود فرار کنید، این است که همه چیز را همان‌گونه که هست به زبان نیاورید! گاهی کمی رمزنگاری هم بد نیست. مثلا به جای آنکه نام مشتری را کامل به زبان بیاورید، نشانه‌هایی از او بگویید.
 یا اگر با شنونده درباره یک نامه مشترک صحبت می‌کنید، به‌جای خواندن همه متن، از شماره خط یا شماره پاراگراف استفاده کنید. تنها یادتان باشد که بیش از آنچه شما نگرانید، هکرها مشتاق دست‌یافتن به اطلاعات شما هستند.

طریقه  هک کردن یک گوشی

یکی از راه ها برای هک کردن اطلاعات شخصی گوشی همراه فردخاصی، از طریق اتصال آن فرد به شبکه وای فای می باشد. معمولا اقدام به هک کردن از طریق وای فای در مکان هایی مثل هتل ها و کافه یا رستوران بیشتر اتفاق می افتد. با وصل شدن  گوشی به وای فای برفرض مثال هتل به هکرها این امکان را می دهید که اطلاعات شخصی را سرقت کنند.

توصیه هایی برای جلوگیری از هک شدن اطلاعات

در مکان های عمومی اگر وای فای بدون رمز و پسوردی یافت کردید هرگز به آن متصل نشوید. معمولا افراد به علت رایگان بودن شبکه اینترنت به دام هکرها می افتند . وقتی فردی به وای فای که امکان دسترسی هکرها به آن وجود دارد وصل می شود مراحل زیر اتفاق می افتد:
1.اقدام فرد به باز کردن سایت مورد نظری در گوشی خود
2.قبل از باز شدن سایت درخواست ارسالی بر روی سیستم هکرنمایش داده می شود.
3.هکر که برنامه مانندفیدلر را روی سیستم خود نصب دارد درخواست ارسالی به برنامه فیلدر ارسال می شودبعد از گذشتن این مراحل برای پاسخ درخواست ارسال به اینترنت متصل می شود.
4.برنامه فیدلر اقدام به رمز گشایی اطلاعات دریافتی میکند ودر اینجا سرقت اطلاعات شخصی صورت می گیرد.

مقالات مرتبط

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.