نویسنده یارنیان
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 0
تاریخ بروزرسانی ۲۹ آبان ۱۴۰۱

نسخه 6.1 وردپرس در 1 نگاه

نسخه 6.1 وردپرس آخرین نسخه ای است که از وردپرس تا به امروز منتشر شده است. این یک نسخه اصلی است که در 24 مه 2022 منتشر شد. پیشرفت های جدید در نسخه 6.1 وردپرس را می توان در ویرایش کامل سایت و ویژگی‌های جدیدی مانند بلوک‌های جدید، ویرایشگر بلوک، تغییر استایل ها و بهبود در کنترل نوشتار متن معرفی نمود.
این نسخه در 1 نوامبر 2022 منتشر شد. نسخه 6.1 وردپرس شامل ابزارهای جدید طراحی، قالب های بهبود یافته، بلوک های جدید، بهبود در عملکردها و کارایی گسترده و همچنین ابزاری برای رفع باگ های است.
نسخه 6.1 وردپرس تا حد زیادی روی بهتر شدن تجربه ی طراحی سایت توسط توسعه دهندگان تمرکز داشته است. موارد بهبود یافته در آپدیت جدید شامل لیست زیر می باشد.
• ابزارهای طراحی و ویرایش پیشرفته
• تم جدید، آپشن های قالب و بلوک‌ها
• به روز رسانی پست، الگو و استایل ها
• بهبود در قابلیت عملکرد کراس پلتفرم، تایپوگرافی و بلوک ها
• توابع جدید به کارگرفته شده برای بهتر کردن طراحی و توسعه وب

 

نسخه 6.1 وردپرس

نسخه 6.1 وردپرس

آپشن های نسخه 6.1 وردپرس


ورژن آخر و جدید وردپرس به شماره نسخه ی 6.1 در ابزارهای طراحی ارتقاء چشمگیری داشته است. در نوشتن ویرایش متون بهبود عملکرد زیادی داشته و تم twenty-twenty three با استایل های مختلف معرفی شده است.
بلاک های جدید ، تغییرات و بهبود قسمت ویرایش این سیستم باعث شده بدون نیاز به نوشتن کد های سفارشی یک طراحی سایت وردپرسی راحت تری داشته باشید.


تم twenty-twenty three (تم بیست بیست سه)چیست ؟


تم twenty twenty three یک دسترسی جدید بعنوان تم پیش فرض نسخه 6.1 وردپرس است. این تم به حالت مینیمالیستی طراحی شده تا از تمام قابلیت های ویرایش سایت بتوان استفاده نمود، همچنین دارای مجموعه ای از 10 استایل تغییرات ارائه شده توسط انجمن وردپرس می باشد.
در ادامه بررسی دقیق تری درباره نسخه جدید ودرپرس 6.1 خواهیم داشت
با توجه به مطالب گفته شده یک بررسی کوتاه از آپشن ها و قابلیت های این نسخه در زیر ارائه شده:
• دارای تایپوگرافی سیال
• تمرکز زیاد بر محتوا
• بلاک های قدیمی آپدیت و بلاک های جدیدی اضافه شده است
• الگوهای شروع برای هر نوع پست اضافه شده
• بهبود در دسترسی ها
• تم جدید twenty twenty three
• گزینه های بیشتر در قالب ها و مسدود کردن قطعات قالبها
• استفاده از بلاک های ناوبری ساده و پیشرفته
• ویرایش کامل سایت برای انواع پست ها با توسعه ی یکسری الگو های مربوط به آن
• بهتر شدن عملکرد های وردپرس 6.1
• تنظیمات جدید ویرایش میان برنامه ی
به طورر کلی، نسخه 6.1 وردپرس طراحی یک وب سایت را برای ما به طور قابل توجهی راحت و آسان کرده است.
اهمیت استفاده از آخرین نسخه وردپرس (نسخه 6.1 وردپرس)
زمانی که یک سایت را توسط وردپرس بسازید متوجه این نکته خواهید شد که چقدر کار با این سیستم مدیریت محتوا راحت است و می توانید وب سایت های بیشتری با آن طراحی کنید. در طراحی سایت با وردپرس این نکته که چه نوع سایتی طراحی می کنید مهم نمی باشد بلکه این مهم است که از آخرین ورژن وردپرس بهره ببرید تا طراحی هوشمندانه تری داشته باشید.
شاید بپرسید چرا باید از آخرین ورژن استفاده کرد؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است …
وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است و این واقعیت وجود دارد که یکی از هدف های هک برای هکرها می باشد. یک هکر می تواند به کد منبع قدیمی وردپرس که سایت با آن طراحی شده دسترسی پیدا کند و نیت سوء استفاده ی خود از سایت را عملی نماید.

بنابراین برای جلوگیری هک شدن و بالا بردن امنیت اطلاعات، اطمینان از بروز بودن سیستم مدیریت محتوا ی وردپرسی خود بسیار اهمیت دارد. در نسخه های بروز شده ی وردپرس باگ های قدیمی رفع شدن و شما به عنوان یک طراح و مدیر سایت ویژگی های که توسعه دهندگان در نسخه های جدید ارائه دادند را از دست نمی دهید.
بررسی دلیل انتشار منظم وردپرس در اینجا اهمیت پیدا می کند.
همانطور که در بالا اشاره کردیم هکرها منتظر یه روزنه برای نفوذ در کد های وردپرس هستند به همین دلیل توسعه دهندگان وردپرس باید هوشیارتر از هکرها باشند و با انتشار مداوم نسخه های جدید نقاط نفوذ را عیب یابی نمایند.
بعلاوه سیستم مدیریت محتوا وردپرس یک انجمن قوی از کاربران دارد که توسعه دهندگان در آن فعال هستند و ایرادات هر ورژن را مستقیماً از طرحان می توانند متوجه شوند و با رفع آن باگ ها در هر نسخه طراحی سایت را بهینه تر سازند.
بنابراین به عنوان یک طراح سایت وردپرسی باید به آپدیت بودن نسخه وردپرس خود اهمیت داشته باشید، تا از نظر امنیت و دسترسی به تمام امکانات جدید اطمینان حاصل کنید.

 

نسخه 6.1 وردپرس

نسخه 6.1 وردپرس

چگونه از نسخه وردپرسی خود مطمئن شوید؟


شاید از خود بپرسید چگونه میتوانید نسخه وردپرس خود را بفهمید و در صورت قدیم بودن آپدیت کنید. برای اینکار چند روش وجود دارد که در ادامه توضیح میدهیم:
داشبورد پنل وردپرس: ساده ترین راه رفتن به داشبورد وردپرس و بعد پنل اطلاعات مدیریت است در آن جا نسخه وردپرس خود را می توانید ببینید و یا بروزرسانی کنید.
بررسی کردن نسخه وردپرس از طریق وب سایت: برای اینکار کافی است از طریق مرورگر وارد سایت خود شوید و با یک کلیک راست view page source را انتخاب کرده و در تب جدید ایجاد شده کلید میانبر ctr+f را زده و عبارت “generator” را جستجو کنید اطلاعات نسخه وردپرسی برجسته شده را مشاهده می کنید.
بررسی نسخه وردپرس از طریق ترمینال : این روش کمی پیشرفته تر است، اما اگر سایت شما روی سیستم مدیریتی وردپرس، ووکامرس و یا سرور اختصاصی اجرا می شود می توانید از طریق ترمینال نسخه آن را بررسی کنید. برای اینکار باید به سرور خود دسترسی پیدا کنید که از طریق SSH انجام می شود، در ادامه در کد دستوری زیر را وارد کنید تا نسخه وردپرسی سایت خود را متوجه شود.
برای استفاده از WP-CLI باید در دایرکتوری نصب وردپرس باشید بنابراین کد “cd public_html” را زده و پس از ورود به سیستم، دستور WP-CLI زیر را اجرا کنید:
WP core version
برای مثال خروجی 6.1
که با زدن کد بالا شماره ورژن وردپرس نصبی نمایش داده می شود.

نسخه 6.1 وردپرس

نسخه 6.1 وردپرس

نگاهی به تاریختچه نسخه وردپرس:
به علت راحتی استفاده و کار با هسته وردپرس، و همچنین وجود تم و افزونه های متنوع و گسترده که باعث بالا رفتن قابلیت های سایت های طراحی شده می شود، این سیستم مدیریت محتوا بسیار محبوب شده است.
در ادامه خلاصه ای کوتاه از تاریخچه نسخه های وردپرس و ویژگی های کلیدی این نسخه ها را در یک نگاه و به صورت جدولی ، قرار داده ایم..

نسخه وردپرس

تاریخ انتشار

ویژگی های کلیدی

وردپرس 6.1 (آخرین نسخه)

1 نوامبر 2022

ویرایش کامل سایت

بهبود روش های گسترش سایت

بلاک فهرست مطالب

تم twenty twenty three

بهبود در دسترسی ها

وردپرس 6.0.3

17 اکتبر 2022

انتشار امنیت بیشتر

وردپرس 6.0.2

30 آگوست 2022

انتشار امنیت و نگهداری بیشتر

12 رفع اشکال در هسته

5 رفع اشکال در ویرایشگر های بلاک

وردپرس 6.0.1

12 جولای 2022

تعمیر و نگهداری

بهبود در ویرایشگر

11 رفع اشکال در هسته

8 رفع اشکال در ویرایشگر های بلاک

وردپرس 6.0 (رشته انتشار )

24 می 2022

Webfonts API جدید

بهبود عملکرد ویرایشگر

رفع اشکال گسترده

ابزار طراحی جدید

گسترش قابلیت ویرایشگر بلاک

وردپرس 5.9.5

17 اکتبر 2021

بهبود در امنیت

وردپرس 5.9

25 ژانویه 2021

·        ویرایش کامل سایت

·        گسترش بلاک های سایت

·        بلاک های ناوبری

·        تقویت بارگذاری های کند

·        تم بیست بیست دو

·        بهبود عملکرد

مقالات مرتبط

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.