نویسنده یارنیان
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 0
تاریخ بروزرسانی ۱۱ اسفند ۱۴۰۱

مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی

این روز ها ، کسب و کار ها در جایگاهی قرار گرفته اند که استفاده از تکنولوژی در سرعت عمل ، فروش و تبلیغات آنها ، تاثیر بسزایی دارد و این به دلیل آن است که ، بستر های دیجیتال ، امکان تبلیغات و بازاریابی سریع و وسیع تری را برای صاحبین مشاغل و کسب و کار ها فراهم نموده است.

شمایی که الان مشغول خواندن این مطلب هستید ، حتما ارزش و امکاناتی که اینترنت برای کسب و کار ها فراهم کرده است ، آگاه هستید ؟

آیا از تمامی امکانات و موقعیت های یک کسب و کار اینترنتی استفاده می نمایید؟
این روز ها در میان افراد جامعه ، به محض صحبت در خصوص کسب وکار اینترنتی و یا دیجیتالی کردن کسب و کار سنتی ، صحبت از باز کردن پیج اینستاگرامی و چالش های فعالیت در اینستاگرام به میان می آید ؛ دلیل این قضیه ، در دسترس بودن و قوانین و الگوریتم هایی است ، که اینستاگرام برای کسب و کار های فعال در پلتفرم خود قرار داده است.
اما آیا دیجیتال مارکتینگ همین است ، باز کردن یک پیج اینستاگرامی؟
قصد من از نوشتن این مطلب مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی یا به عبارتی داشتن یک فروشگاه اینترنتی است ، چراکه در حالت معمول ، داشتن صرفا یک پیج اینستاگرامی ، توانایی آزاد کردن تمام پتانسیل کسب وکار شما را نخواهد داشت.
در ادامه و در ابتدا ، فروش در اینستاگرام را مورد تحلیل قرار خواهیم داد.

مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی

مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی

فروش در اینستاگرام

اینستاگرام ، به عنوان یک شبکه اجتماعی بزرگ و موثر ، مکان و بستر بسیار عالیی برای شروع یک کسب و کار و فروش محصول و خدمات شما می باشد.
اما باید توجه داشت که برای شروع و فروش در ابعاد کوچک.
اگر قصد برندسازی و شروع یک کسب و کار پایدار را دارید ، باید این موضوع را بدانید که صرفا داشتن پیج اینستاگرامی ، پاسخگوی نیاز شما و مشتریانتان ، نخواهد بود و شما باید به فکر مهاجرت از مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی باشید ، چراکه این کار با بزرگ شدن کسب و کار شما بسیار ضروری و با اهمیت خواهد بود.
برای برسی مزایای فروش اینترنتی در اینستاگرام ، می توان به موارد زیر اشاره نمود.
1. برای شروع ، نیاز به سرمایه زیادی نیست.(درواقع اصلا نیاز به سرمایه ندارد.)
2. حدود 24 میلیون کاربرد فعال در ایران و 3 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد.
3. امکان ارتباط مستمر با مخاطبین و مشتریان
4. امکان فروش بیشتر و بی واسطه
5. به راحتی می توانید با تولید محتوای صحیح ، اعتماد مخاطب را جذب نمایید.
این مزایا ، برای افرادی که در امور مارکتینگ و فروش فعال هستند ، این 5 مزیت به تنهایی ، مزیت های بسیار بزرگی محسوب می شوند.
اینستاگرام مارکتینگ ، علاوه بر مزایایی که دارد ، معایبی را نیز به همراه دارد ، که باید با استفاده از روش های مکمل ، این معایب یا نقاط ضعف پوشش داده شوند.
از این نقاط ضعف می توان به موارد زیر اشاره نمود :
1. یکی از بزرگ ترین معایب اینستاگرام ، خطر فیلتر شدن آن است.
2. نفوذ به اکانت شما یا بسته شدن پیج بنا به دلایل مختلف
3. نداشتن درگاه پرداخت اینترنتی
4. از همه مهم تر ، اینستاگرام ، بستری مناسب برای نمایش و تبلیغات محصول به شمار می رود ، نه فروش آن ها
تمامی این دلایل ، بیانگر منطقی و لازم بودن مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی هستند که به عنوان صاحب و فرد تصمیم گیرنده برای یک کسب و کار ، باید وجود آن برای پایدار ماندن و رشد واحد تجاری و اقتصادی خود جدی بگیرید.

مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی

مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی یا کسب وکار اینترنتی(مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی)

در عصری که در آن زندگی می کنیم ، مردم زمانی که تصمیم به خرید محصول یا خدماتی می نمایند ، قبل از هر اقدامی ، آن را در گوگل سرچ می کنند و بعد از برسی قیمت ها در سایت های مختلف ، تصمیم به خرید آن محصول می نمایند.
حال شما به عنوان فردی که صاحب کسب و کار است و قصد فروش آن ها را دارد ، با طراحی یک سایت شکیل ، سئو و تولید محتوای منظم ، با قرار گیری در جایگاهی ویژه در رتبه بندی موتور های جستوجو ، خواهید توانست در بهترین شرایط ممکن ، محصول و یا خدمت خودتان را به فروش برسانید.
در این صورت شما با راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود ، فرصت ایده آلی را بدست خواهید آورد ، تا با یک کار حرفه ای ، محصول و خدمات خودتان را به حجم عظیمی از مردم ، نمایش دهید و بفروشید.
در ادامه به صورت مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی را مورد برسی قرار خواهیم داد.

مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی

مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی

مزایای مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی

1. همان طور که در توضیح روند مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی نیز به آن اشاره شد ، فردی که قصد خرید محصولی را داشته باشد ، ابتدا آن را در گوگل سرچ خواهد کرد و این یعنی اگر جایگاه خوبی در رتبه بندی های موتور های جستوجو از جمله گوگل داشته باشید ، به راحتی در دسترس هر فردی که قصد خرید محصول شما را داشته باشد ، قرار خواهید گرفت.
این در حالی است که در اینستاگرام ، شما به صورت مستمر ، صرفا به فالوور های خود نمایش داده خواهید شد.
2.در فروشگاه اینترنتی ، شما امکان فروش آنلاین بدون دخالت هیچ فردی را با وجود نعمتی به نام درگاه پرداخت را خواهید داشت و این درحالی است که در پیج اینستاگرام درگاه پرداختی وجود ندارد.
3. در فروشگاه های اینترنتی ، این امکان وجود دارد تا افراد ، با استفاده از تکنیک های بازاریابیی که در محتوا و طراحی سایت شما وجود دارد ، شما و محصولتان را انتخاب نمایند ، این در حالی است در یک پیج اینستاگرامی ، شما حتما باید زمانی را برای پاسخگویی به مشتریان و متقاعد سازی آن ها کنار بگذارید .
4. در سایت های اینترنتی ، شما این توانایی را خواهید داشت تا به هر شکلی ، محصولات و خدمات خودتان را دسته بندی کنید ، امکانی که در پیج های اینستاگرامی وجود ندارد.
5. در فروشگاه و سایت های اینترنتی ، امنیت بیشتری برقرار خواهد بود ، چراکه در بیشتر مواقع ، استفاده از افزونه ها و یا برخی تنظیمات ، سایت شما در ایمن ترین حالت ممکن قرار خواهد داد.
این موارد ، اصلی ترین مواردی هستند که می توان در مقایسه فروشگاه های اینترنتی با کسب و کار هایی که بر بستر اینستاگرام شکل گرفته اند ، به آنها اشاره نمود .

سخن پایانی(مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی)

مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنتی یک را نجات و یکی از بهترین نقاطی محسوب می شود که تمامی افراد علاقه مند و فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ ، باید به آن توجه ویژه داشته باشند ، چراکه با احتساب شرایط و مقایسه امکانات پلاتفرم ها ، مهاجرت از اینستاگرام به فروشگاه اینترنی ، می تواند کسب و کار شما را از مرگ حتمی نجات دهد.
فقط با دانش و بینش در ست اقدام به مهاجرت نمایید ، چراکه حرفه ای بودن ، شرط اصلی موفقیت شما در این عرصه خواهد بود.

وب یار مرکز رشد و توسعه کسب و کار ها

مقالات مرتبط
آموزش بازاریابی
آموزش کامل بازاریابی

آموزش بازاریابی یا مارکتینگ (Marketing)بازاریابی به عنوان فرایندی مدیریتی ، اجتماعی تعریف می‌شود که به وسیله آن افراد و گروه‌ها از طریق تولید و مبادله کالا با یکدیگر، به امر تأمین نیازها و خواسته‌های خود اقدام می‌کنند. برای روشن شدن این تعریف باید بدواً اصطلاحات مهم نیاز، خواسته، تقاضا، کالا، مبادله، معامله و بازار را بررسی کرد. لذا در ادامه به آموزش کامل بازاریابی می…

آموزش دریافت سابسکرایب رایگان یوتیوب | وب یار

در روش آموزش دریافت subscribe YouTube سابسکرایب رایگان یوتیوب ابتدا در پنل زیر عضو میشوید و با کلیک بروی گزینه پنل رایگان ساب اسکرایب یوتیوب های خود را دریافت می کنید. پنل جدید اضافه شد نمایی از تست پنل جدید دریافت سابسکرایب رایگان یوتیوب free youtube subscribe سامانه بروز شد و رفرال گیری جهت افزایش دوبرابری ساب اسکرایب ها اضاهه شد آموزش دریافت ممبر کانال…

افزایش فروش طراحی سایت
افزایش فروش و درآمد با طراحی سایت

با طراحی سایت تخصصی به اهداف پر فروش و افزایش درآمد برسید. یکی از بزرگترین و مهمترین اهداف تیم وب یار، کمک به افزایش فروش و درآمد مشتریان بر پایه دیجیتال مارکتینگ است. در واقع تخصص اصلی ما بازاریابی و مارکتینگ است.که در قالب مشاوره، طراحی سایت ارزان و زیبا، تبلیغات، آموزش های تکنیکی و مفید به مدیران در جهت مدیریت بهتر نیروها و ……