0

سبد خرید شما خالی است.

طراحی سایت در اصفهان, سئو سایت اصفهان, ساخت سایت اصفهان, طراحی سایت حرفه ای اصفهان, بهینه سازی سایت , بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ 09133886881 احمدپور

معرفی تگ های منسوخ شده html

نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 437
تاریخ بروزرسانی 22 جولای 2019

تگ­ های منسوخ شده­ html

چندین تگ و خصوصیت html وجود دارد که توسط کنسرسیوم جهانی وب (سازمان­هایی که استانداردهای html را تعیین می­ کنند) نامعتبر اعلام شده است و با عنوان تگ منسوخ شده html از آنها یاد می شود. نامعتبر به این معناست که این عناصر دیگر نباید مورد استفاده قرار گیرند و با روش­های دیگر جایگزین شده ­اند. اگرچه توصیه می­ شود که مرورگرهای وب همچنان از آن­ها پشتیبانی کنند، اما  بسیاری از آن­ها هنوز استفاده می­ شوند چرا؟ زیرا منسوخ شدن آنها , به­ این معنا نیست که دیگر کارایی ندارند و نمی­ توان از آن­ها استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با k’تگ های منسوخ شده html آشنا سازیم. با تیم طراحی سایت اصفهان وب یار همراه باشید.

 

تگ های منسوخ شده HTML

 

از جمله تگ های منسوخ شده html  عبارتند از:

 

تگ acronym   

یکی از تگ های منسوخ شده html ، تگ < acronym > می باشد که  از آن برای نشان دادن مخفف یک عبارت استفاده می­ شود. عبارت مخفف شده را باید بین دو تگ < acronym />< acronym > قرار دهیم.  اما HTML5 دیگر از این تگ پشتیبانی نمی­کند.

 

تگ <applet>

تگ <applet> برای فراخوانی برنامه­های جاوا که تنها سمت کلاینت اجرا می­شود و applet نام دارد استفاده می­شود. HTML5 دیگر از این تگ پشتیبانی نمی­کند,اما به جای آن می­توانید از تگ <object> استفاده نمایید.

 

تگ  <basefont>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ<basefont> می باشد . این تگ , یک نوع تگ تهی می­باشد که حتما باید در قسمت head استفاده شود و از آن برای تعیین اندازه, نوع و فونت کل سند استفاده می­شود. HTML5 دیگر از این تگ پشتیبانی نمی­کند.

 

تگ <big>

تگ <big> می باشد . این تگ باعث بزرگتر شدن محتوایات درون خود نسبت به بقیه­ی متن همجوار خود می­شود. برای استفاده از این تگ در HTML5 باید از کدهای css استفاده شود.

 

تگ <center>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <center>می باشد . از این تگ برای وسط چین کردن متن­ها در HTML استفاده می­شود. برای استفاده از این تگ باید عنصر موردنظر را بین دو تگ باز و بسته­ی   <center>قرار دهید.

 

تگ<dir>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <dir>  می باشد . از این تگ برای ایجاد لیست استفاده می­شود. اما HTML5 دیگر از این تگ پشتیبانی نمی­کند و باید به جای آن از ul استفاده نمایید.

 

تگ  <font>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <font>  می باشد .از این تگ در html برای تعریف فونت استفاده می­شود و به آن می­توان ویژگی­هایی مانندsize ,color ,lang و.. را داد . این تگ نیز در HTML5 پشتیبانی نمی­شود و به جای آن از کدهای css استفاده می­ شود.

 

تگ  <frameset>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <frameset>  می باشد. این تگ از تگ­ های مربوط به فریم می­باشد. صفحه ای که در آن فریم استفاده شده است در حقیقت به دو یا چند قسمت تقسیم شده است که هر قسمت html مخصوص­ به خود را دارد. با استفاده از فریم مثلا دو صفحه­ ی جداگانه را در قالب یک صفحه نمایش می ­دهیم. پس برای ایجاد یک صفحه ­ی فریم به جای تگ <body> که در صفحات معمولی استفاده می ­شود از تگ  <frameset>  باید استفاده کرد. این تگ نیز در HTML5 پشتیبانی نمی­ شود.

 

تگ <strike>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <strike>  می باشد . با استفاده از این تگ می­توان بر روی محتوای خود یک خط کشید. تفاوت این تگ با تگ del در این است که، ما زمانی از تگ del استفاده می­کنیم که محتوای ما حذف شده باشد و ما بخواهیم آن بخش را بر روی صفحه­ی سایت نگه­داریم اما تگ strik زمانی کاربرد دارد که محتوای ما نامعتبر شده باشد.

خصوصیت bgcolor

از این خصوصیت برای تغییر رنگ پس زمینه استفاده می­شود . باید این خصوصیت را در تگ body قرار دهیم. این روش برای تغییر رنگ پس زمینه دیگر کاربرد ندارد و امروزه از کدهای css استفاده می ­شود.

 

تگ <embed> 

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <embed>  می باشد . از این تگ برای اجرای فایل­های خارجی  مانند فایل­های چندرسانه­ای در صفحات وب استفاده می­شود. این تگ نیز در HTML5 پشتیبانی نمی­شود و به جای آن از تگ <object> استفاده می­شود.

 

تگ <s>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <s>  می باشد . این تگ کاربردی مانند تگ <strike> دارد و جهت ایجاد متن خط خورده از آن استفاده می­شوداما اکنون منسوخ شده است .

 

تگ <u>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <u>  می باشد . از این تگ برای ایجاد متن زیر خط­دار استفاده می­شود. وبه جای آن باید از دستورات css استفاده نمود.

 

تگ<keygen>

از تگ <keygen> برای شناسایی هویت کاربران استفاده می­شود. این تگ دو کلید عمومی و خصوصی را در فرم­های html ایجاد می­کند.

 

تگ < listing >

تگ <listing>  می باشد . با استفاده از این تگ می­توان متن را همانطور که در کد نوشته شده نمایش داد. به جای این تگ از <pre> استفاده می­شود.

 

در پایان

از توجه شما سپاس­گذاریم.

برای آگاهی از دیگر مقاله­ های آموزشی تیم طراحی و سئو سایت وب یار  می ­توانید به سایت وب ­یار مراجعه نموده و طراحی سایت وب یار را دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط
9 ویژگی مهم CSS در طراحی وب
مطالعه :

در این مقاله قصد داریم  تا با 9 ویژگی مهم CSS در طراحی وب آشنا شویم. 9 ویژگی مهم CSS در طراحی وب در طی یادگیری css به طور کامل با تمامی ویژگی های Css آشنا شدیم و یادگرفتیم که هر کدام از این ویژگی ها چه کاربردی دارند و چگونه باید از انها استفاده کنیم،در این مقاله نیز میخواهیم به صورت کاملا خلاصه با 9 ویژگی کاربردی css آشنا شویم .     1) font-face     یکی از ویژگی های  CSS3 که درسال های اخیر باعث تحولاتی در بخش طراحی وب شده  font-faceاست. این ویژگی به ما  این امکان را میدهد  که هر فونتی که می خواهیم ، به راحتی با فرمت های مختلف و تنظیمات دلخواه در هر بخش از کدCSS  استفاده کنیم. از این ویژگی برای انتخاب ازبین چندین هزار فونت رایگان ، برای صفحه وب خود استفاده کنید. @font-face { font-family: Blackout; src: url(“assests/blackout.ttf”) format(“truetype”); } 2)  media از کوئری های media برای ساخت صفحات واکنش گرا یا طراحی وبسایت بر اساس شرایط دستگاه مورد استفاده قرار میگیرند. با استفاده از کوئری media  و ویژگی min-width  ما می توانیم عناصر صفحه ی وب را به شکل بهتری و با توجه به شرایط موجود به نمایش کاربر در بیاورید. @media screen and (max-width: 960px) { } 3)   clearfix استفاده از clearfix   برای مواقعی که overflow: hidden کار نمیکند, جایگزین […]

Google analytics
مطالعه :

Google analytics در این مطلب میخواهیم در مورد google analytics با شما صحبت کنیم. ابتدا تاریخچه google analytics سپس در مورد چگونگی ثبت نام در آن و مکانیزم کارکرد آن را بررسی می کنیم.     تاریخچه: در  مارس 2005 گوگل شرکت urchin را تحت مالکیت خود در آورد. کاربران اینترنت برای اولین بار در 11 نوامبر 2005  این سرویس گوگل را شناختند،سرویسی که تا قبل از آن که توسط گوگل خریداری شود به نام urchin  و با قیمت 500 دلار در بازار عرضه می شد. اما گوگل هنگام رو نمایی از این سرویس اعلام کرد که این سرویس به صورت رایگان عرضه خواهد شد که این گفته باعث ایجاد مشکلات بسیاری در سرور های گوگل شد چرا که ارائه ی رایگان این سرویس خدمت بزرگی برای صاحبان وبسایت و کسب و کار ها بود . استقبال از این سرویس گوگل تا حدی زیاد بود که گوگل مجبور شد به مدت 10 ماه ثبت نام های این سرویس را ببندد. در زمان بسته شدن ثبت نام گوگل ماشین جدیدی به این سرویس اضافه کرد تا عملکرد google analytics  بهبود پیدا کند.همان ط.ر که پیشبینی می شد باز شدن این سرویس پس از 10 ماه باعث حجوم کاربران بسیاری شد و این سرویس در عرض چند ماه همه گیر و محبوب شد. ثبت نام در google analytics : عکس زیر تمامی […]

3 لیست مهم در HTML5
مطالعه :

در این مقاله میخواهیم 3 لیست مهم در HTML5 را به شما بگوییم. 3 لیست مهم در HTML5 لیست ها کاربردهای فراوانی در متون مختلف داشته و حتما تا به حال نمونه هایی از آن ها را در کتاب ها ، مجلات ، روزنامه ها و.. دیده اید. اما کاربرد لیست ها محدود به مطالب چاپی نمی شود و امروزه در انواع صفحات وب ، شبکه های اجتماعی و یا پیام رسان ها نیز دیده می شوند. با کمک لیست ها می توانید موضوعات مرتبط به هم را در یک دسته قرار داده و آن ها را گروه بندی کنید. HTML نیز به منظور ایجاد انواع لیست ها در صفحات وب تگ هایی مشخص کرده است. در HTML5  سه نوع لیست با کاربردهای متفاوت وجود دارد که شامل موارد زیر است : Unordered Lists Ordered Lists Description Lists در ادامه به کاربرد و نحوه ی نوشتن هر لیست می پردازیم :     Unordered Lists در این لیست ها ترتیب آیتم ها اهمیت نداشته و تنها عناصر مرتبط به هم در یک لیست قرار می گیرند. به عنوان مثال به لیست زیر توجه کنید : انواع نوشیدنی های گرم قهوه چای نسکافه همان طور که مشاهده می کنید در این لیست ترتیب اهمیت نداشته و فرقی نمی کند چه آیتمی اول و یا اخر باشد. برای نوشتن چنین لیست هایی […]

پشتیبانی سایت و بروزرسانی سایت
مطالعه :

پس چنانچه وقت کافی‌ برای بروز رسانی سایت خود را ندارید. یا اطلاعاتتان‌ در مورد سئو و ترفند‌های بروز رسانی سایت کافی نیست. می توانید بروز رسانی مطلب و پشتیبانی سایت خود را به تیم طراحی سایت و سئو سایت وب یار بسپارید .
تیم طراحی سایت وب یار با نیروهای آموزش دیده و حرفه ای در زمینه ی سئو و ترفند‌های بروز رسانی سایت، با صبر و حوصله ی فراوان پاسخگوی مشکلات شما خواهند بود و خدمات پشتیبانی سایت و بروزرسانی سایت را با بالاترین کیفیت ارائه می نماید.

مطالعه : 7 دقیقه

طراحی آرم یا لوگو و ست اداری آیا تا حالا به چگونه مجسم شدن برند خودتون تو ذهن مشتریانتون فکر کرده اید؟ فکر می کنید وقتی که نام شرکت یا حوزه ی صنعتی شما در مکانی برده میشه دیگران چه تصویری از برند شما از ذهنشون به سرعت رد میشه؟ به نظر خودتون آرم یا لوگو شما به شکلی هست که بتونه ملکه ذهن دیگران بشه؟ اگر تو پاسخ به همه ی این سوالات شک داری بهتره با تیم طراحی آرم لوگو ست اداری اصفهان وب یار همراه بشی تا اطمینان خاطر پیدا کنی طراحی لوگو و آرم شما به نحوی هست که بتونه بیانگر تخصص شما و برجسته شدن شما در میان رقباتون بشه.     طراحی آرم یا لوگو و ست اداری برای هر شرکت یا مؤسسه یا سازمان یک امر ضروری محسوب می شود. با داشتن یک آرم یا لوگوی منحصر به فرد به راحتی می توانید در میان رقبای خود بیشتر و بهتر بدرخشید. همچنین در میان مشتریان به وسیله آرم یا لوگوی خاص خود شناخته شده و برند می شوید و مشتریان ثابت بسیاری را بدست می آورید. وجود یک نشان زیبا و چشمگیر که در ست اداری شما نیز مشاهده شود احساس خوب همراه با نمایش قدرت شما را در ضمیر مشتریانتان بر می انگیزد. با توجه به اینکه هنوز برخی از مشتریان تفاوت […]

امنیت ورد پرس
مطالعه :

آموزش امنیت وردپرس امنیت در وردپرس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است  و بطور جدی به آن پرداخته می‌شود اما درست مانند هر سیستم دیگری، در صورت عدم رعایت برخی نکات ایمنی ساده ممکن است با مشکلات امنیتی احتمالی برخورد کنیم. در این مطلب آموزش امنیت وردپرس به بررسی برخی از معمول‌ترین آسیب پذیری‌ها و راهکارهای بالا بردن امنیت سایت وردپرس می‌پردازیم. مقاله ی امنیت سایت راه حل نهایی برای تمامی دغدغه‌های امنیتی شما نیست. اگر نگرانی بخصوصی دارید، بهتر است با کسانی که به دانش آنها در زمینه‌ی امنیت کامپیوتر و وردپرس اطمینان دارید، نگرانی‌ها و سوالات خود را در میان بگذارید. تیم وب یار با خدمات و پشتیبانی سایت به صورت 24 ساعته ، امنیت خاطر را برای تمامی مشتریان خود به ارمغان می آورد.     امنیت سایت چیست؟ اساساً وقتی صحبت از امنیت می‌شود، منظورمان سیستم‌های کاملاً امن نیستند. یافتن چنین چیزی عملاً غیر ممکن بنظر می‌رسد. یک سرور امن از حریم خصوصی، یکپارچگی و در دسترس بودن منابع تحت کنترل سرور محافظت و اطمینان حاصل می‌کند. ویژگی‌های یک هاست قابل اطمینان عبارتند از: مشتاقانه درمورد انتظارات و نگرانی‌های امنیتی شما وهمچنین ویژگی‌ها و پروسه‌های امنیتی که هاستینگ در اختیار شما خواهند گذاشت، با شما صحبت می‌کند. آخرین و با ثبات‌ترین نسخه‌های نرم‌افزار سرور را در اختیارتان می‌گذارد. روش‌های قابل اعتماد بازیابی اطلاعات و پشتیبان‌گیری (بک […]

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *