0

سبد خرید شما خالی است.

طراحی سایت در اصفهان, سئو سایت اصفهان, طراحی سایت فروشگاهی , شرکت طراحی سایت اصفهان, طراحی حرفه ای سایت اصفهان, بهینه سازی سایت , بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

معرفی تگ های منسوخ شده html

نویسنده رعنا زارع
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 207
تاریخ بروزرسانی ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

تگ­ های منسوخ شده­ html

چندین تگ و خصوصیت html وجود دارد که توسط کنسرسیوم جهانی وب (سازمان­هایی که استانداردهای html را تعیین می­ کنند) نامعتبر اعلام شده است و با عنوان تگ منسوخ شده html از آنها یاد می شود. نامعتبر به این معناست که این عناصر دیگر نباید مورد استفاده قرار گیرند و با روش­های دیگر جایگزین شده ­اند. اگرچه توصیه می­ شود که مرورگرهای وب همچنان از آن­ها پشتیبانی کنند، اما  بسیاری از آن­ها هنوز استفاده می­ شوند چرا؟ زیرا منسوخ شدن آنها , به­ این معنا نیست که دیگر کارایی ندارند و نمی­ توان از آن­ها استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با k’تگ های منسوخ شده html آشنا سازیم. با تیم طراحی سایت اصفهان وب یار همراه باشید.

 

تگ های منسوخ شده HTML

 

از جمله تگ های منسوخ شده html  عبارتند از:

 

تگ acronym   

یکی از تگ های منسوخ شده html ، تگ < acronym > می باشد که  از آن برای نشان دادن مخفف یک عبارت استفاده می­ شود. عبارت مخفف شده را باید بین دو تگ < acronym />< acronym > قرار دهیم.  اما HTML5 دیگر از این تگ پشتیبانی نمی­کند.

 

تگ <applet>

تگ <applet> برای فراخوانی برنامه­های جاوا که تنها سمت کلاینت اجرا می­شود و applet نام دارد استفاده می­شود. HTML5 دیگر از این تگ پشتیبانی نمی­کند,اما به جای آن می­توانید از تگ <object> استفاده نمایید.

 

تگ  <basefont>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ<basefont> می باشد . این تگ , یک نوع تگ تهی می­باشد که حتما باید در قسمت head استفاده شود و از آن برای تعیین اندازه, نوع و فونت کل سند استفاده می­شود. HTML5 دیگر از این تگ پشتیبانی نمی­کند.

 

تگ <big>

تگ <big> می باشد . این تگ باعث بزرگتر شدن محتوایات درون خود نسبت به بقیه­ی متن همجوار خود می­شود. برای استفاده از این تگ در HTML5 باید از کدهای css استفاده شود.

 

تگ <center>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <center>می باشد . از این تگ برای وسط چین کردن متن­ها در HTML استفاده می­شود. برای استفاده از این تگ باید عنصر موردنظر را بین دو تگ باز و بسته­ی   <center>قرار دهید.

 

تگ<dir>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <dir>  می باشد . از این تگ برای ایجاد لیست استفاده می­شود. اما HTML5 دیگر از این تگ پشتیبانی نمی­کند و باید به جای آن از ul استفاده نمایید.

 

تگ  <font>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <font>  می باشد .از این تگ در html برای تعریف فونت استفاده می­شود و به آن می­توان ویژگی­هایی مانندsize ,color ,lang و.. را داد . این تگ نیز در HTML5 پشتیبانی نمی­شود و به جای آن از کدهای css استفاده می­ شود.

 

تگ  <frameset>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <frameset>  می باشد. این تگ از تگ­ های مربوط به فریم می­باشد. صفحه ای که در آن فریم استفاده شده است در حقیقت به دو یا چند قسمت تقسیم شده است که هر قسمت html مخصوص­ به خود را دارد. با استفاده از فریم مثلا دو صفحه­ ی جداگانه را در قالب یک صفحه نمایش می ­دهیم. پس برای ایجاد یک صفحه ­ی فریم به جای تگ <body> که در صفحات معمولی استفاده می ­شود از تگ  <frameset>  باید استفاده کرد. این تگ نیز در HTML5 پشتیبانی نمی­ شود.

 

تگ <strike>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <strike>  می باشد . با استفاده از این تگ می­توان بر روی محتوای خود یک خط کشید. تفاوت این تگ با تگ del در این است که، ما زمانی از تگ del استفاده می­کنیم که محتوای ما حذف شده باشد و ما بخواهیم آن بخش را بر روی صفحه­ی سایت نگه­داریم اما تگ strik زمانی کاربرد دارد که محتوای ما نامعتبر شده باشد.

خصوصیت bgcolor

از این خصوصیت برای تغییر رنگ پس زمینه استفاده می­شود . باید این خصوصیت را در تگ body قرار دهیم. این روش برای تغییر رنگ پس زمینه دیگر کاربرد ندارد و امروزه از کدهای css استفاده می ­شود.

 

تگ <embed> 

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <embed>  می باشد . از این تگ برای اجرای فایل­های خارجی  مانند فایل­های چندرسانه­ای در صفحات وب استفاده می­شود. این تگ نیز در HTML5 پشتیبانی نمی­شود و به جای آن از تگ <object> استفاده می­شود.

 

تگ <s>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <s>  می باشد . این تگ کاربردی مانند تگ <strike> دارد و جهت ایجاد متن خط خورده از آن استفاده می­شوداما اکنون منسوخ شده است .

 

تگ <u>

یکی دیگر از تگ های منسوخ شده html ، تگ <u>  می باشد . از این تگ برای ایجاد متن زیر خط­دار استفاده می­شود. وبه جای آن باید از دستورات css استفاده نمود.

 

تگ<keygen>

از تگ <keygen> برای شناسایی هویت کاربران استفاده می­شود. این تگ دو کلید عمومی و خصوصی را در فرم­های html ایجاد می­کند.

 

تگ < listing >

تگ <listing>  می باشد . با استفاده از این تگ می­توان متن را همانطور که در کد نوشته شده نمایش داد. به جای این تگ از <pre> استفاده می­شود.

 

در پایان

از توجه شما سپاس­گذاریم.

برای آگاهی از دیگر مقاله­ های آموزشی تیم طراحی و سئو سایت وب یار  می ­توانید به سایت وب ­یار مراجعه نموده و طراحی سایت وب یار را دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط
افزایش فروش طراحی سایت
مطالعه : 10 دقیقه

با طراحی سایت تخصصی به اهداف فروش پر درآمد برسید     یکی از بزرگترین و مهمترین اهداف تیم وب یار، کمک به افزایش فروش و درآمد مشتریان است. در واقع تخصص اصلی ما بازاریابی و مارکتینگ است که در قالب مشاوره، طراحی سایت ارزان و زیبا، تبلیغات، آموزش های تکنیکی و مفید به مدیران در جهت مدیریت بهتر نیروها و … می باشد و هدف از طراحی سایت، افزایش فروش و درآمد شماست.   هدف ما از طراحی سایت، افزایش فروش و درآمد شماست   يک وب سايت سئو شده! امروزه تمام افراد جامعه داراي کامپيوتر و موبایل و تبلت هستند که دسترسي به اينترنت را برای آنان بسیار راحت کرده است. این افراد برای انتخاب و خرید هر چیز کوچکی ابتدا در اینترنت به جستجو می پردازند و با مقایسه و داشتن اطلاعات کامل اقدام به خرید می کنند. پس هر کس که دارای یک وبسایت موفق و سئو شده باشد در نتایج جستجو دیده خواهد شد. تیم وب یار، با ارائه خدمات طراحي وب سايت با تخصص و مهارت لازم، مي تواند به شما در ساخت يک وب سايت کمک کند که منافع اين واقعیت را که اينترنت کامل ترين ابزار تجارت (خريد و فروش) اين قرن خواهد بود را به شما خواهد داد. تجربه هاي حرفه اي که شرکت طراحي وب سايت ما بکار مي برد […]

seo-webyar-کلاس های آموزشی سئو وب یار
مطالعه : 2 دقیقه

کلاس های آموزشی سئو در اصفهان بهترین راه برای یاد گیری علوم سئو و استاندارد های طراحی سایت از صفر است زیرا بدون خطا و در کنار متخصصین سئو سایت در اصفهان سایت خود را با آسودگی تحلیل و آموزش های مربوط به آنالیز، بهینه سازی و روش های سئو گوگل یاد خواهید گرفت. طراحی سایت وب یار کلاس های آموزشی کامل سئو با ۳۰ سرفصل آموزشی، هم چنین دوره ی کامل تر آن با ۵۰ سرفصل آموزشی برای علاقمندان در شهر اصفهان و شهرهای حومه اصفهان برگزار می کند. چرا سئو و اهمیت سئو: خیلی از مدیران زمانی که با شرکت ما تماس می گیرند، از ما می پرسند که سایت آنان همانند خیلی از شرکت های رقبایشان در صفحات اول گوگل نمایش داده نمی شود؟ یا درخواست طراحی سایتی را دارند که وقتی کاربران، مطلبی مرتبط با سایت آن ها را جستجو می کنند سایت آن ها در صفحه ی اول و دوم گوگل نمایش داده بشود، این همان سئو است که شاید بارها افراد از آن استفاده بکنند اما شاید نام تخصصی آن را نداند، یا اینکه چه اتفاقاتی افتاده که یک وب سایت در صفحات اول گوگل قرار گرفته است؟ سئو کردن سایت یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب هستند و باعث شود که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین […]

مطالعه : 7 دقیقه

طراحی آرم یا لوگو و ست اداری آیا تا حالا به چگونه مجسم شدن برند خودتون تو ذهن مشتریانتون فکر کرده اید؟ فکر می کنید وقتی که نام شرکت یا حوزه ی صنعتی شما در مکانی برده میشه دیگران چه تصویری از برند شما از ذهنشون به سرعت رد میشه؟ به نظر خودتون آرم یا لوگو شما به شکلی هست که بتونه ملکه ذهن دیگران بشه؟ اگر تو پاسخ به همه ی این سوالات شک داری بهتره با تیم طراحی آرم لوگو ست اداری اصفهان وب یار همراه بشی تا اطمینان خاطر پیدا کنی طراحی لوگو و آرم شما به نحوی هست که بتونه بیانگر تخصص شما و برجسته شدن شما در میان رقباتون بشه.     طراحی آرم یا لوگو و ست اداری برای هر شرکت یا مؤسسه یا سازمان یک امر ضروری محسوب می شود. با داشتن یک آرم یا لوگوی منحصر به فرد به راحتی می توانید در میان رقبای خود بیشتر و بهتر بدرخشید. همچنین در میان مشتریان به وسیله آرم یا لوگوی خاص خود شناخته شده و برند می شوید و مشتریان ثابت بسیاری را بدست می آورید. وجود یک نشان زیبا و چشمگیر که در ست اداری شما نیز مشاهده شود احساس خوب همراه با نمایش قدرت شما را در ضمیر مشتریانتان بر می انگیزد. با توجه به اینکه هنوز برخی از مشتریان تفاوت […]

طراحی فروشگاه اینترنتی
مطالعه : 10 دقیقه

طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی امروز با مقایسه طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی به سراغ شما آمده ایم تا تفاوت این دو برای شما آشکار شود، چرا که بسیاری از مدیران کسب و کار و مشاغل در زمان سفارش طراحی سایت و یا فروشگاه اینترنتی دچار سردرگمی می شوند و نمی دانند برای هدف خود باید کدام یک را برگزینند. در ادامه با توضیحاتی مختصر و کاربردی در خصوص طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی در خدمت شما هستیم تا بتوانیم بهترین راهنما جهت سفارش طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی برای شما باشیم.     طراحی سایت 1) تعریف اجمالی از طراحی سایت: طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی با زبان های مختلف و با سیستم های مدیریت مختلف از قبیل وردپرس، جوملا، دروپال، نیوک و … در دنیا در حال انجام است که از میان آن ها وردپرس اولین رتبه را به خود اختصاص داده است.   2) مراحل طراحی سایت: همان طور که در مطالب قبل مراحل طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی را برای شما شرح داده ایم طراحی سایت حرفه ای و استاندارد از جلسه مشاوره و انتخاب امکانات که میان طراحان سایت و مشتری است شروع می شود و تا مراحل بعدی طراحی گرافیکی، برنامه نویسی ایستاتیک و داینامیک سایت، تست آزمون و خطا سایت، و پشتیبانی و آموزش سایت ادامه دارد.   […]

سئو فروشگاه اینترنتی
مطالعه : 8 دقیقه

 اصول بهینه سازی فروشگاه اینترنتی سئو سایت فروشگاهی سئو سایت و بهینه سازی سایت بر اساس اصول استاندارد و سئو شده یکی از مهم ترین مراحل طراحی سایت است، اما سئو فروشگاه اینترنتی و اصول بهینه سازی فروشگاه اینترنتی نیز برای افزایش فروش و درآمد مشتریان به شدت حایز اهمیت می باشد و دارندگان فروشگاه های اینترنتی مهم ترین هدفی که از راه اندازی فروشگاه های اینترنتی دارند سوق دادن مشتریانشان به سمت فروشگاه اینترنتی و خرید مشتریانشان از سایتشان میباشد، به همین دلیل سئو سایت فروشگاهی از سئو کد نویسی سئو کانتنت گرفته تا سئو یوزر فرندلی (کاربر پسندانه بودن ظاهر سایت) سئو اکسترنال و دیگر مراحل سئو حایز اهمیت میباشد. بهینه سازی یا سئو یکی از مهمترین موضوعات قابل توجه برای طراحی سایت فروشگاهی می باشد ، اما اصول بهینه سازی فروشگاه اینترنتی آن قدر حایز اهمیت است که فروشگاه اینترنتی شما را دچار رکود یا سقوط میکند، در حالی که در بسیاری از فروشگاه های مبتنی بر وب نادیده گرفته می شود. سئو فروشگاه اینترنتی می تواند ترافیک بیشتری را برای شما به ارمغان آورد ، بنابراین لازم نیست شما تنها بر تبلیغات و لینک ها تمرکز کنید. با انجام تکنیک های عمومی بهینه سازی می توانید تا حدودی به سطحی از سئو دست یابید و جایگاه فروشگاه خود را در نتایج جستجو ارتقاء دهید و از رقبای […]

طراحی سایت حرفه ای
مطالعه : 15 دقیقه

طراحی سایت اصفهان |طراحی سایت حرفه ای | سئو تضمینی سایت تیم طراحی سایت و سئو سایت وب یار به آدرس https://www.webyar.net ، بامجوز رسمی از نظام کامپیوتر کشور و دارای نماد اعتماد و نماد ساماندهی و با ۱۶ سال دانش تخصصی در زمینه طراحی وب سایت ,سئوسایت در گوگل و امنیت سرور

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *