متد noconflict در جی کوئری-درس یازدهم

آخرین بروز رسانی: مهر ۱۵, ۱۳۹۶

آموزش جی کوئری:

گاهی در طراحی سایت نیاز داریم علاوه بر جی کوئری از دیگر کتابخانه های جاوا اسکریپت ، مانند :  JavaScript MVC ، Cappuccino ، Sammy ، Backbone ، MooTools ، Knockout ، Google Web Toolkit ، Google Closure ، Ember ، Batman ، Ext JS استفاده نماییم . اما خوب است بدانید برخی از این کتابخانه های JavaScript  مانند کتابخانه جی کوئری از علامت $ بعنوان میانبر استفاده می کنند . که در صورت استفاده همزمان از این کتابخانه ها (دارای علامت $) ممکن است در اجرای برنامه به مشکل برخورد کنید و کدهای شما درست کار نکنند. از این رو در این جلسه از آموزش گام به گام  جی کوئری قصد داریم تا شما را با متد noconflict در جی کوئری آشنا سازیم . پس با تیم طراحی سایت وبیار همراه باشید.

متد noconflict در جی کوئری

متد noconflict در جی کوئری :

این متد به شما کمک میکند تا درصورت استفاده همزمان از فریم ورک های دیگر جاوا اسکریپت (دارای علامت $) همراه با کتابخانه جی کوئری دچار مشکل نشوید. به عبارت دیگر متد noconflict در جی کوئری علامت $ را برای استفاده دیگر کتابخانه های جاوا اسکریپت  آزاد می کند.

با استفاده از متد noconflict در جی کوئری  :

  • دیگر نیاز به بکار بردن علامت $ در کدهای jQuery نبوده و می توانید آن را حذف نمایید.

البته از نام پیش فرض jQuery به جای $ استفاده می شود.

برای مثال :

  •  می توانید از نام جدید و دلخواهی به جای علامت $  در کد های jQuery استفاده نمایید.

برای مثال :

نکته :

اگر بلوکی از کدهای jQuery  شما از علامت $ بعنوان میانبر استفاده می کنند و نخواهید که علامت $ را حذف کنید یا تغییر دهید ، می توانید با ارسال علامت  $ بعنوان پارامتر به متد ready اجازه دهید که داخل این تابع از این علامت استفاده شود . اما در خارج از آن باید از  “jQuery” بعنوان  میانبر استفاده کنید.

برای مثال :

در نهایت ممنون هستیم از همراهی شما با تیم طراحی سایت وبیار .

توصیه تیم طراحی سایت وبیار برای شما همراهان عزیز این است که قبل از هر چیزی کدهای بالا را تست کنید و در صورت بروز مشکل در استفاده از متد noconflict در جی کوئری سوالات خود را با متخصصان تیم وبیار درمیان بگذارید .

تیم وبیار با وجود داشتن متخصصان مجرب میتواند طراحی سایت و سئو سایت شما را پذیرا باشید.

مطالب مرتبط
ارتباط با تیم پشتیبانی وب یار

تمام پشتیبان ها در حال پاسخ به مشتریان هستند. لطفا درخواست خود را ارسال نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

چه کمکی از تیم وب یار بر می آید ، با ما در میان بگذارید

برای گفتگو کلید ENTER را بفشارید

کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به طراحی سایت اصفهان وب یار می باشد CopyRight 2017

بالا