نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 3511
تاریخ بروزرسانی ۸ فروردین ۱۴۰۱

متد noconflict در جی کوئری-درس یازدهم

آموزش متد noconflict  در جی کوئری:

گاهی در طراحی سایت نیاز داریم علاوه بر جی کوئری از دیگر کتابخانه های جاوا اسکریپت ، مانند:  JavaScript MVC ، Cappuccino ، Sammy ، Backbone ، MooTools  Knockout ، Google Web Toolkit ، Google Closure ، Ember ، Batman ، Ext JS استفاده نماییم. اما خوب است بدانید برخی از این کتابخانه های JavaScript  مانند کتابخانه جی کوئری از علامت $ بعنوان میانبر استفاده می کنند . که در صورت استفاده همزمان از این کتابخانه ها (دارای علامت $) ممکن است در اجرای برنامه به مشکل برخورد کنید و کدهای شما درست کار نکنند. از این رو در این جلسه از آموزش گام به گام  جی کوئری قصد داریم تا شما را با متد noconflict در جی کوئری آشنا سازیم . پس با تیم طراحی سایت اصفهان وب یار همراه باشید.

متد noconflict در جی کوئری

استفاده از متد ()noConflict در jQuery

این متد به شما کمک میکند تا درصورت استفاده همزمان از فریم ورک های دیگر جاوا اسکریپت (دارای علامت $) همراه با کتابخانه جی کوئری دچار مشکل نشوید. به عبارت دیگر متد noconflict در جی کوئری علامت $ را برای استفاده دیگر کتابخانه های جاوا اسکریپت  آزاد می کند.

با استفاده از متد noconflict در جی کوئری دیگر نیاز به بکار بردن علامت $ در کدهای jQuery نبوده و می توانید آن را حذف نمایید.

البته از نام پیش فرض jQuery به جای $ استفاده می شود.

برای مثال :

$.noConflict();
jQuery(document).ready(function(){
 jQuery("button1").click(function(){
  jQuery("p").text("آموزش جی کوئری با تیم طراحی سایت وبیار ");
 });
});
 •  می توانید از نام جدید و دلخواهی به جای علامت $  در کد های jQuery استفاده نمایید.

برای مثال :

var jq = $.noConflict();
jq(document).ready(function(){
 jq("button1").click(function(){
  jq("p").text("آموزش جی کوئری با تیم طراحی سایت وبیار");
 });
});

نکته :

اگر بلوکی از کدهای jQuery  شما از علامت $ بعنوان میانبر استفاده می کنند و نخواهید که علامت $ را حذف کنید یا تغییر دهید ، می توانید با ارسال علامت  $ بعنوان پارامتر به متد ready اجازه دهید که داخل این تابع از این علامت استفاده شود . اما در خارج از آن باید از  “jQuery” بعنوان  میانبر استفاده کنید.

 

برای مثال :

$.noConflict();
jQuery(document).ready(function($){
 $("button1").click(function(){
  $("p").text("آموزش جی کوئری با تیم طراحی سایت وبیار ");
 });
});

در نهایت ممنون هستیم از همراهی شما با تیم طراحی سایت وب یار.

توصیه تیم طراحی سایت وب یار برای شما همراهان عزیز این است که قبل از هر چیزی کدهای بالا را تست کنید و در صورت بروز مشکل در استفاده از متد noconflict در جی کوئری سوالات خود را با متخصصان تیم وبیار درمیان بگذارید .

تیم وب یار با وجود داشتن متخصصان مجرب می تواند طراحی سایت و سئو سایت شما را پذیرا باشد.

 

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…