نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 4572
تاریخ بروزرسانی ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی وردپرس چیست

قالب اختصاصی وردپرس یا آماده کدام برای سایت مناسب‌تر است

درمقاله امروز می خواهیم در مورد بحث داغ تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی وردپرس در طراحی وب سایت صحبت نماییم. تا بتوانید با معایب و مزایای قالب های وردپرس آشنا شوید. با توجه به اطلاعاتی که نسبت به قالب رایگان وردپرس بدست می آورید وهمچنین نیاز های خود و مشتریانتان تصمیم بگیرید که از چه نوع قالبی (قالب وردپرس به صورت آماده یا قالب اختصاصی) برای سایت خود استفاده نمایید.

قالب سایت در واقع همانند یک پوسته ای می باشد که ظاهر سایت را تعیین می کند. ظاهر سایت یکی از ارکان مهم در سئو سایت می باشد. چون اگر سایتی زیبا و در عین حال دارای دسترسی های آسان برای کاربرانتان نداشته باشید، باعث از دست دادن کاربراناتان خواهید شد. در ادامه به بررسی هر دو نوع قالب وردپرس آماده یا قالب اختصاصی می پردازیم.

قالب آماده وردپرس چیست؟

قالب آماده ی وردپرس در واقع پوسته ای می باشد که از قبل توسط شرکت های طراحی سایت و مجموعه ای از برنامه نویسان متناسب با نیاز مجموعه ی خاصی طراحی شده است .این شرکت ها محصول خود را به صورت رایگان و غیر رایگان می فروشند. سپس شما این قالب های آماده ی وردپرس را دریافت کرده و بر روی سیستم مدیریت محتوا وردپرس آن را نصب می کنید.

در صورتی که برای کسب و کار خود هاست و دامنه خریداری کرده باشید ،باید ابتدا سیستم مدیریت محتوا ورد پرس را برروی هاست خود آپلود و نصب کرده باشید. پس از نصب وردپرس قالب مورد نظر خود را در پوشه ی قالب های وردپرس نصب نموده و فعال نمایید.

نکته:قالب های آماده برای تمامی سیستم های مدیریت محتوا از جمله جوملا، وردپرس و دروپال در انواع مختلف ارائه می گردند. از جمله سایت های شرکتی، هنری، آموزشی، فروشگاهی، ورزشی و…
اما آیا قبل از این که اقدام به نصب قالب وردپرس آماده بر روی هاست خود کرده باشید. هیچ فکر کرده اید که آیا این قالب متناسب با نیاز شما طراحی شده است یا نه؟؟ اگر چه شاید امکانات قالب متناسب با نیاز شما باشد اما آیا تمامی اهداف،مخاطبان و بازدیدکنندگان،رقبا و … شما و قالب طراحی شده آماده یکسان است؟؟در ادامه نگاهی به مزایای قالب های آماده ورد پرس میندازیم تا پاسخ به این سوالات روشن تر شود.

مزایای استفاده از قالب رایگان ورد پرس چیست؟

یکی از مزایای اصلی استفاده ازقالب وردپرس به صورت آماده، سرعت و قیمت کم آن ها می باشد. به طوری که شما می توانید به سرعت یک سایتی را راه اندازی نموده و کسب و کار خود را شروع کنید .بدون آن که نیاز به صرف هزینه ی زیادی داشته باشید.از آن جایی که اکثر کاربران (بخصوص طراحان مبتدی) از قالب های آماده برای یادگیری طراحی سایت استفاده می کنند، پس باید مسائل امنیتی در آن ها لحاظ گردد تا به راحتی توسط هکرها، اطلاعات سایت به سرقت نرود. در این خصوص می توانید از یک متخصص باتجربه برای پشتیبانی سایت خود کمک بگیرید.
همان طور که اشاره شد، قالب های آماده بیشتر مناسب مبتدیان و تازه کارهای عرصه طراحی سایت میباشد تا بتوانند به صورت آزمایشی با قالب آماده وردپرس و امکانات پنل مدیریت ورد پرس کار کنند. تا بتوانند با روش ها و اصول کد نویسی بهتر آشنا شده و به طراحی قالب های اختصاصی در آینده بپردازند.

معایب استفاده از قالب آماده وردپرس چیست؟

طراحی سایت اصفهان

همان طور که تا این جای کارگفتیم قالب سایت وردپرس رایگان مناسب برای طراحان سایت مبتدی و یا مدیرانی است که با استفاده از قالب آماده وردپرس میخواهند امکانات و کار کردن با پنل مدیریت مورد نظر را به صورت دمو بهتر بشناسند .در نتیجه بتوانند برای سفارش طراحی سایت خود به صورت اختصاصی در آینده بهتر تصمیم بگیرند و درک بهتری نسبت به روال کار خود داشته باشند. اما فکر می کنید مدیرانی که قالب های آماده را برای سایت های خود انتخاب میکنند در نهایت به چه مشکلاتی برمیخورند؟

مشکلات مدیران سایت ها در کار کردن با قالب های رایگان وردپرس

اکثر مدیران بعد از گذشت مدت زمانی استفاده از قالب های آماده وردپرس با عدم ورود یا به اندازه نبودن تعداد کاربران سایت های خود مواجه میشوند. تازه پس از گذشت مدت زمانی از عمر دامنه خود متوجه میشوند که چه خطرات جبران ناپذیری را بر روی سایت خود و ورودی مشتریان از گوگل وارد کرده اند که به شرح زیر می باشد.

مهم ترین مشکلات کار با قالب های آماده:

1.نمره منفی گوگل به قالب های آماده:

اول از همه به شما بگویم که موتورهای جستجوگر گوگل خود قالب های آماده ایی که مکررا بر روی دامنه های مختلف بارگزاری شده اند را به سرعت میشناسند . در همین ابتدای کار نمره ی منفی برای سئو سایت شما لحاظ می کنند.

2. تاثیر قالب وردپرس در سئو سایت:

علاوه بر آن قالب وردپرس آماده امکان آن را دارا می باشند که سئو کدنویسی و یا سئو یوزر فرندلی آن رعایت نشده باشد. همین مورد به شدت به سئو سایت شما آسیب می رساند . در نرخ ورودی مشتریان شما ازموتورهای جستجوگر گوگل تاثیر میگذارد،چرا که آن چه که برای یک کاربر اهمیت دارد ظاهر سایت و کاربر پسندانه بودن آن است. در صورت عدم رعایت سئو یوزرفرندلی عدم رضایت مشتریان برای شما به ارمغان آورده میشود.

3.بروز رسانی قالب وردپرس آماده:

یکی از مهم ترین مشکلاتی که قالب های آماده دارند بروز رسانی آن ها می باشد.یعنی آن که شما پس از گذشت مدت زمانی از کار با سایت خود متوجه می شوید که نیازهای جدیدی بنا به گسترش علم و تکنولوژی های وابسته به وب برای کسب و کار شما احساس می شود.

4.عدم تامین نیاز کاربران توسط قالب های آماده

چه بسا که کاربران سایت ها نیز در کار کردن با سایت شما مرتبا نیازهای جدیدی تری را نسبت به سایت های رقبای شما احساس میکنند.

اگر این نیاز برآورده نشود تامین نیاز آن هابا بازدید سایت های رقبایتان انجام خواهد گرفت. اما قالب های آماده فقط توانایی ویرایش کردن به صورت جزیی بر روی آن ها امکان پذیر است. اکثر شرکت های طراحی سایتی که از قالب های آماده استفاده می کنند در پاسخ به نیازمشتریان خود برای گسترش امکانات وب سایت خود که یا غیر ممکن هست یا دریافت هزینه ی بالا برای بروز رسانی وب سایت را نیاز است .چرا که ویرایشات بر روی قالبی که توسط دیگران نوشته شده است به شدت سخت می باشد .اما در صحبت های تلفنی برخی از مشتریان متوجه می شویم که در ذهن آن ها نسبت به طراحی قالب اختصاصی با پنل مدیریت ورد پرس سوالاتی وجود دارد . مشریان مرتبا این دو ( قالب آماده وردپرس و قالب اختصاصی ورد پرس) را با هم به اشتباه میگرند،در ادامه خیلی سریع طراحی قالب وردپرس اختصاصی را به شما توضیح میدهم به نتیجه گیری نهایی میرسیم.

5.تکراری بودن قالب وردپرس اماده

قالب وردپرس آماده ای که شما خریداری کرده اید ممکن است توسط افراد دیگری هم تهیه ومورد استفداه قرار بگیرد .این قالب های تکراری باعث ایجاد سایت هایی بسیار شبیه به هم در شبکه جهانی وب شود. در صورت استفاده از این قالب ها شما به هیچ وجه از قالبی با گرافیک اختصاصی وبرحسب نیازهای کسب وکار خود برخوردار نمی شوید.

برخی از مزایای قالب اختصاصی وردپرس:

قالب آماده وردپرس

1.طراحی قالب وردپرس براساس نیاز مشتریان

توجه به نیازها واهداف یک کسب و کار و هم چنین توجه به سلیقه مشتریان کسب وکار مورد نظر نکته ای اساسی است که هنگام طراحی سایت باید مورد توجه قرار گیرد.اگر شما دارای کسب وکاری هستیدو تصمیم به داشتن سایتی کاملا اختصاصی دارید .طراح سایت شما در ابتدا لازم است که جلسه ای با شما داشته باشد و در مورد کسب کارتان اطلاعاتی را به دست آورد.شما می توانید نیازهای تان وهدف از ایجاد سایت را به طراح مورد نظر ارائه دهید . در این حالت طراح ، سایتی براساس نیاز و سلیقه شما وکاملا اختصاصی برای کسب وکارتان طراحی می کند.. توجه به نظرات صاحبان کسب وکارو مشتریان آن ها باعث پیشرفت آن کسب وکار در بلند مدت می شودبه ویژه رسایت های فروشگاهی که نیاز به اهمیت دادن به سلیقه مشتریان به وضوح در اینگونه سایت ها احساس می شود.

2.طراحی قالب وردپرس منحصر به فرد برای کسب وکار شما

وقتی شما اقدام به تهیه قالب وردپرس اخصاصی از تیم طراحی می کنید طراح ، قالبی مناسب نیازهایتان طراحی می کند .شما می توانید اطمینان خاطر پیدا کنید که سایتی با ویژ گی سایت شما وجود ندارد و سایت شما منحصر به فرد کسب وکارتان است.

3.آموزش اختصاصی تیم طراح برای مشتری

هنگامی که قالبی اختصاصی توسط تیم طراحی سایت تهیه می شود باتوجه به اینکه این قالب براساس نیاز های کارفرما تنظیم شده کار باپنل مدیریت آن برای کارفرما راحت تر خواهد بود .تیم طراحی هم آموزش هایی برای ویرایش قسمت هایی که لازم است را به کارفرما آن کسب وکار می دهد.

قالب های اختصاصی وب یار

شرکت طراحی سایت وب یار، طراحی قالب وردپرس اختصاصی و حرفه ای را برای مشتریان خود متناسب با نیاز و میزان بودجه ی مشتریانش طراحی می نماید و همان طور که در مراحل طراحی سایت خدمت شما توضیح دادیم تمامی مراحل طراحی سایت تا پشتیبانی و آموزش به صورت کاملا اختصاصی تهیه شده است.

مراحل طراحی سایت

پس از آن که طراحی گرافیکی قالب سایت شما با در نظر گرفتن سئو یوزرفرندلی،سئو بیسیک،سئو عناوین،محتوا و تصاویر به صورت کاملا اختصاصی طراحی شد.قالب طراحی شده به صورت ایستاتیک کدنویسی میشود و پس از کدنویسی ایستاتیک آن کد نویسی داینامیک آن به جهت قابلیت تغییر و بروز رسانی راحت آن توسط شما انجام می شود .در نهایت کارقالب اختصاصی سایت شما بر روی پنل مدیریت ورد پرس نصب میشود. این جاست که تفاوت قالب وردپرس آماده و قالب اختصاصی ورد پرس برای شما آشکار میشود.

طراحی سایت وب یار

 شما میتوانید برترین نمونه کارهای اختصاصی تیم طراحی سایت وب یار را از قسمت نمونه کارها مشاهد نمایید.

امید واریم  با روشن شدن قالب های آماده وردپرس و قالب های اختصاصی راهنمایی برای ادامه سفارش طراحی سایت شما بوده باشیم،در صورت نیاز به مشاوره بیشتر جهت طراحی قالب اختصاصی با طرح و بودجه موردنظرتان همین حالا با مشاورین ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…