نویسنده mr.hajati
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 582
تاریخ بروزرسانی ۲ خرداد ۱۴۰۱

فریمورک های CSS

معرفی فریمورک های CSS : فریمورک یک فایل تحت یک چارچوب مشخص می باشد. این فایل به برنامه نویسان کمک می کند تا خط کد های کمتری را بنویسند و در زمان خود صرفه جویی کنند. هدف از طراحی آن ها این بود که برنامه نویس زمان بیشتری را صرف نیازمندی های برنامه کند. در این مقاله 5عدد از فریمورک های CSS را بررسی می کنیم. پس با وب یار همراه باشید تا این فریم ورک ها را با هم بشناسیم.

فریمورک های css

css هم مانند دیگر زبان ها فریمورک های زیادی دارد که در پایین به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • bootstrap
  • w3.css
  • bumla
  • pure.css
  • tailwind

فریمورک bootstrap

فریمورک های CSS

در سال 2011 توسط یکی از توسعه دهندگان توییتر ارائه شد . هدف از ایجاد بوت استرپ ، طراحی یک وبسایت واکنشگرا بر پایه Html و CSS و Javascript بود. وبسایت واکنشگرا به این معنی است که در رزولوشن های مختلف وبسایت را طوری نشان دهد که کاربر احتیاجی به زوم کردن یا اسکرول کردن نداشته باشد. بوت استرپ در مدت زمان کوتاهی به محبوبیت چشم گیری رسید. از بوت استرپ، 4 ورژن مختلف عرضه شده که هنوز هم در حال توسعه می باشد. در حال حاضر بروز ترین نسخه این فریمورک نسخه 4.5.2 می باشد.

ارقام استفاده از فریم ورک Bootstrap CSS

رتبه اول در لیست بهترین چارچوب های CSS در سال 2020
45٪ از توسعه دهندگان از آن استفاده کرده اند و مایلند دوباره از این فریم ورک استفاده کنند.
گیت هاب – k140 ستاره، k7/68 شاخه و 1115 مشارکت‌ کننده

W3.css و فریمورک های CSS

فریمورک های CSS

پس از گذشت چند سال از بوت استراپ، وبسایت آموزشی W3schools یک فریمورک به نام w3.css منتشر کرد . هدف از این کار رقابت با بوت استرپ و سایر فریمورک های واکنش گرا بود . در w3.css از المان های مختلفی برای طراحی یک سایت واکنش گرا استفاده می شود .w3.cssنیز از محبوبیت خاصی برخوردار است و طراحان زیادی از w3.css استفاده می کنند .

bulma

فریمورک های CSS

bulma نیز مانند موارد بالایی ، با استفاده از سیستم های گریدبندی و کامپوننت های مختلف وبسایت را واکنشگرا می کند. bumla بر پایه  خصوصیت flexbox در CSS نوشته شده است . مزیت این فریمورک نسبت به بقیه فریمورک های css ،یادگیری راحت آن می باشد.

pure.css

فریمورک های CSS

pure.css توسط شرکت یاهو در سال 2013 ساخته شد. pure.css مجموعه ای از ماژول های ریسپانسیو CSS می باشد که حجم آن چیزی حدود 4 کیلوبایت می باشد. pure.css بدون احتیاج به کتابخانه دیگری و به صورت مستقل کار می کند. برای انتخاب رنگ ها و سایه ها پیشنهاد می کنیم که از رنگ های pure.css استفاده کنید چون در سیستم ها مختلف رنگ های خود را حفظ می کنند.نکته مثبت دیگر این فریمورک این است که می توانید از آن در کنار بوت استرپ استفاده کنید و از قابلیت های هر دو بهره مند شوید.

tailwind css چیست

فریمورک های CSS

Tailwind در شب هالووین سال 2017 برای اولین بار عرضه شد. Tailwind بر خلاف بقیه فریمورک هایی که تا الان به شما معرفی کردیم از component  های آماده استفاده نمی کند و فاقد پیشفرض می باشد. Tailwind برای ساخت رابط کاربری منحصر به فرد ساخته شده است. هیچ وقت دو وبسایت طراحی شده با Tailwind شبیه هم نمی شوند.

در این مقاله ما سعی بر آن داشتیم که تعدادی از فریمورک های css  را به شما معرفی کنیم. برای ثبت نام در کلاس های طراحی سایت و سفارش طراحی سایت برای کسب و کار خود با مشاورین ما در سایت وب یار تماس بگیرید .

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…