نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 3234
تاریخ بروزرسانی ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

طراحی گرافیک سایت

طراحی گرافیکی سایت:

اگر همه سعی و تلاش خود را پای این موضوع که کاربران فقط به سایت شما وارد شوند بگذارید، باید بدانید که کاملا در اشتباه هستید. اگر طراحی سایت از گرافیک خوبی برخوردار نباشد و برای کاربر جذابیتی نداشته باشد کاربر به محض ورود به سایت از سایت خارج می گردد و این باعث می شود نرخ پرش سایت شما افزایش یابد.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید سایتی که طراحی گرافیک سایت جذابی در آن به کار رفته است ولی سرعت سایت بسیار کند باشد مورد استقبال کابران اینترنتی قرار نمی گیرد، چون قبل از گرافیک سایت، سرعت سایت نیز مهم است. پس در طراحی گرافیگ سایت باید از تصاویری استفاده کنیم که حجم پایین و کیفیت بالایی داشته باشند.

عملکرد طراح گرافیک یک سایت

یک طراح گرافیک براساس خلاقیت و ذوق هنری خود ایده پردازی می کند و ظاهری را برای یک سایت طراحی می کند که مناسب کسب وکار و سلیقه ی مشتریان سایت باشد . هر کدام از عناصر داخلی سایت را باهدف مشخص ،با زیبایی در طراحی و شکل و شمایل درست در جای مناسب قرار می دهد.یک طراح گرافیک به گونه ای باید طراحی کند که احساس خوبی از بازدید سایت برای کاربر ایجاد نماید.به طور کلی طراح گرافیک سایت درمورد چیدمان و رنگ ها ی به کار رفته درسایت تصمیم گیری می کند.

منظور از نرخ پرش چیست؟

طراحی گرافیک سایت

نرخ پرش درصد تعداد افرادی که تنها یک صفحه از سایت شما را می بینند و از آن خارج می شوند گفته می شود. به طور ساده تر فرض کنید سایت شما در روز 100 بیننده دارد و 70 نفر از آن ها با دیدن یک صفحه از سایت شما خارج شده اند، در این صورت نرخ پرش در سایت شما 70% است.

 

اصول طراحی گرافیک سایت:

  • در طراحی گرافیکی سایت خود از تصاویر کوچک و کم حجم استفاده کنید حجمی بین 10 تا 12 کیلوبایت. تصاویر بزرگ سرعت بالا آمدن صفحه را کم می کند و باعث می شود که نرخ بازدید از سایت شما کاهش یابد.
  • در گرافیک سایت از گرافیک هایی استفاده کنید که با محتوا سایت شما تناسب و هماهنگی دارد. یعنی تصاویر و گرافیک هایی را بکار ببرید که با متون و محتوا و مطالب و زمینه کاری شما مرتبط باشد.
  • در طراحی سایت خود از تصاویر متحرک، چشمک زن و متغیر استفاده نکنید. و یا تا حد امکان از آن ها بسیار کم استفاده کنید. مطالعات متعددی که در سال های اخیر انجام شده، نشان می دهد که تصاویر چشمک زن در طراحی وب سایت برای بازدیدکنندگان آزار دهنده و مزاحم هستند.
  • در طراحی گرافیک سایت خود اندازه فونت ها را محدود کنید. یعنی 2 یا حداکثر 3 سایز را برای فونت ها بکار ببرید. اگر از سایز های متفاوت زیادی استفاده کنید، نشان می دهید که سایت شما خیلی ابتدایی است و این از عیب های طراحی سایت بشمار خواهد رفت.
  • تبلیغات داخل سایت و تعداد آن ها را کنترل کنید. بازدیدکنندگان برای دیدن تبلیغات به سایت شما رجوع نمی کنند بلکه برای خواندن محتوا وارد سایت می شوند. اگر تبلیغات داخل سایت بیش از حد باشد و باعث گردد که بازدید کننده به محتوای مورد نظر خود نرسد در این صورت بدون تلف کردن وقت، از سایت شما خارج می شوند. البته مهم است که از سایت خود کسب درامد کنید ولی نباید به صورتی باشد که کل صفحه سایت را با بنر های تبلیغاتی پر نمایید.
  • انتخاب رنگ سازمانی مناسب برای سایت یکی از مواردی است که بهتر است رعایت شود یعنی هر سایتی دارای رنگ های منحصر به فردی برای خود می باشدکه بیانگر آن کسب وکار و برند می باشد انتخاب رنگ مناسب در جذب بازدید کننده تاثیر مثبتی دارد .در حقیقت به نوعی رنگ هر سایت معرف نوع کسب وکار است .در اتخاب رنگ بندی هرسایت باید دقت کرد و مناسب همان کسب وکار آن را انتخاب کرد .بادیدن سایت های مختلفی همچون template monster و theme forrest میتوانید درمورد انتخاب رنگ مناسب حرفه خاص اطلاعات به دست آورید. می توانید از پالت رنگی پیشنهادی گوگل هم در این زمینه استفاده کنید

 

اصول گرافیک سایت های جدید

اصول گرافیک سایت های جدید

 

طراحی گرافیک سایت های جدید را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

سایت های تک صفحه ای

سایت هایی که تمامی سایت در یک صفحه قرار میگیرد مانند یک صفحه مجله. که به این نوع سایت ها می گویند سایت های تک صفحه ای.

به زبان ساده ، سایت های تک صفحه ای ، تمامی خدمات سایت را در یک صفحه به کاربران نمایش می دهد. و کاربر نیازی نیست برای دیدن اطلاعات بیشتر بخش های مختلف سایت ، به صفحات بعدی مراجعه نماید. از این رو سایت های تک صفحه ای بسیار سبک بوده و احتیاج زیادی به کدها داینامیک سمت سرور ندارد. این نوع سایت ها برای فعالیت هایی که تنها جنبه ی معرفی و نمایش خدمات می باشند ، بسیار مناسب خواهد بود.

طراحی گرافیک سایت های چند صفحه ای

نوعی دیگر ، سایت های چند صفحه ای است که در طراحی گرافیکی سایت دارای صفحات متعددی می باشد. این نوع سایت ها برای سایت هایی که تولید محتوا انجام می دهند و یا فروشگاه اینترنتی هستند مورد استفاده قرار می گیرد. لذا کاربران برای رسیدن به هدف خود باید صفحات مختلفی را برای رسیدن طی نمایند. سایت های چند صفحه ای از سئو بالاتری برخوردار می باشند.

حال شما با توجه به نیازهایی که مشتریان دارند و نیازهایی که شما دارید باید تصمیم بگیرید که کدام نوع طراحی گرافیکی سایت برایتان مناسب می باشد.

در ادامه پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر طراحی سایت های رئالیسم ، فلت و متریال را نیز در وب یار مطالعه فرمایید.

طراحی گرافیک سایت و تاثیر آن برروی دیجیتال مارکتینگ

با پیشرفت در زمینه اینترنت امروزه هر کسب وکار دارای سایت با اسم خاصی برای خود هستند .برای اینکه یک سایت از دیگر رقبا پیشی گیرد علاوه بر مباحثی مانند سئو ومحتوا و… که باید رعایت کند ایجاد ظاهری زیبا و کار بر پسند بسیار مهم می باشد تا مشتری جذب سایت شما شود واز مطالب آن دیدن کند . همین بازدیدها سبب بالارفتن نرخ بازدید و جذب مشتری برای شما می شود

در این نوشته شما را با اصول طراحی گرافیک سایت اشنا کردیم. اگر قصد طراحی سایتی پربازدید و با گرافیکی جذاب دارید با وب یار همراه باشید تا با کمک همدیگر بتوانیم بهترین نوع سایت را برای ارائه خدمات خود و مشتری بیشتر طراحی نماییم.

مقالات مرتبط