نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 887
تاریخ بروزرسانی ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

طراحی ست اداری

قبل از هر چیزی باید بدانیم تعریف طراحی ست اداری چیست و ست  اداری شامل چه مواردی می شود؟

به مجموعه ای از اوراق یا برگه های شامل اطلاعات که در فعالیت یک مجموعه اداری ، تجاری ، خدماتی  استفاده می شود را ، اوراق اداری می گویند. این اوراق تبلیغاتی و اداری باید دارای هماهنگی خاص و نظم بوده و با نمادی بنام آرم و یا نماد لوگو مزین شوند بهمین دلیل به آنها اصطلاحا "ست اوراق اداری یا ست اداری" می گویند.

طراحی ست اداری

طراحی و چاپ ست اداری شامل موارد ذیل است:

سربرگ ( استفاده در مکاتبات و نگارش نامه های اداری و رسمی)

کارت ویزیت (جهت معرفی مشاغل و اطلاعات تماس )

پاکت نامه  (جهت مکاتبات یا ارائه قرارداد و نامه ی اداری)

یادداشت (برای یادداشت های امور روزانه و چرک نویس یا امور عادی است)

 

 

کارت ویزیت :

کارتی در ابعاد  5×9 است که بر روی مقوا چاپ می شود.
در کارت ویزیت محتوا عبارتند از : نشانه و عنوان، مختصری از محدوده فعالیت(در حد چند کلمه) و نشانی و تلفن ، آدرس ایمیل و وب سایت و موبایل

سربرگ :

برگه ای است که به طور معمول در قطع ۷/۲۹ * ۲۱ سانتیمتر (قطع A4 ) ارائه می شود و برای انجام نامه نگاری ادارات و مؤسسات یا اشخاص حقیقی مورد استفاده قرار می گیرد . مواردی که امکان حضور در سربرگ را دارند ، عبارتند از : نشانه و عنوان ، نشانی ، عناوینی مانند «تاریخ ، شماره ، پیوست» که با توجه به فایل های آماده برای نامه نگاری های اداری ، برروی سربرگ چاپ نمی شوند وتنها فضای لازم برای چاپ آنها توسط چاپگرهای رومیزی در سربرگ پیش بینی می شود . همچنین عناصر بصری تزئینی دیگر.
قطع A5 پس از قطع A4 در اولویت طراحی قرار دارد (قطع A5 نصف قطع A4 است) معمولاً این قطع برای مکاتبات داخلی و یا متن های کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد . باید توجه داشت اگرچه ابعاد سربرگ های A5 نصف سربرگ های A4 است اما نباید عناصر بصری را نیز به همین نسبت کوچک کرد ، بلکه باید دقیقاً و مجدداً انتخاب قلم نوشتار و ابعاد عناصری بصری انجام پذیرد . نحوه گرافیک سربرگ در قطع های گوناگون ، معمولاً یکسان است و تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد .

پاکت نامه :

ابعاد پاکت نامه معمولاً متناسب با ابعاد سربرگ (A4) تعیین می شود . بهتر است ابعاد پاکت مورد نظر در حالت بسته شده ، یک سوم ابعاد سربرگ به اضافه ی شش میلیمتر (پهنا و بلندا) باشد .
پاکت نامه نیز دارای نشانه و عنوان است و درج نشانی بر روی آن الزامی است . محل قرارگیری نشانه و عنوان و نشانی(در پاکت های فارسی) معمولاً در نیمه ی سمت چپ و بالاست ( البته نیمه ی سمت چپ و پایین هم رایج است) چیدمان عناصر موجود در پاکت نامه بیشتر در حالت افقی انجام می گیرد .

 

تیم طراح گرافیک وب یار این افتخار را دارد که تمامی موارد فوق را با قیمت عالی و پیش طرح های زیبا با قیمتی مناسب برای رشد و افزایش اعتبار تجارت و برند شما طراحی می نماید.

سفارش طراحی ست اداری لوگو آرم

  • میتواند ترکیب 3 رنگ باشد یا بنویسید ساده ، روشن ، کلاسیک یا رنگ آبی داشته باشد و ...