نویسنده یارنیان
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 270
تاریخ بروزرسانی ۲۳ مهر ۱۴۰۱

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.”

قانون موشر

چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟

شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار ها ، ارائه می دهند.
هر کسب و کاری که شروع به آنلاین کردن خدمات خود می نماید ، حتما یک وب سایت دارد ، اما سوال اینجاست که اگر شما به عنوان یک کاربر ، در محلی شلوغ مانند خیابان یا فروشگاه ، در لحظه نیاز به خدمات آن کسب و کار داشته باشید ، آیا برای شما راحت و مقدور است که از اپلیکیشن استفاده کنید یا از وب سایت؟
جواب کاملا روشن است که استفاده از اپلیکیشن در بسیاری از مواقع راحت تر از وب سایت است و این مسئله نیاز اکثر کسب و کار ها به شرکت های طراحی اپلیکیشن برای طراحی اپلیکیشن را نشان می دهد.
در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که اپلیکیشن چیست و از لحاظ درآمد زایی و بازاریابی کسب و کار ، چه ارزشی می تواند داشته باشد.

شرکت های طراحی اپلیکیشن

اپلیکیشن چیست؟

اپلیکیشن یا همان اپ ، نوعی نرم افزار است که بر بستر های گوناگون مانند تلفن همراه ، تبلت ، رایانه شخصی و … قابل استفاده و اجرا است .

اما به طور معمول ، از کلمه اپ برای برنامه هایی استفاده می شود که بر بستر تلفن های همراه توسعه داده می شوند.

اپلیکیشن ها معمولا ، برای عملکرد های خاص و محدود ساخته می شوند برای مثال اپلیکیشن فروش کتاب الکترونیک ، یا اپلیکیشن محاسبه کالری روزانه که این روز ها مورد استفاده اکثر ما قرار می گیرند.

سوپر اپلیکیشن ها :

سوپر اپلیکیشن ها هم نوعی اپلیکیشن هستند که توسط توسعه دهندگان و شرکت های طراحی اپلیکیشن ، تولید ، پشتیبانی و توسعه داده می شوند ؛ اما تفاوت اصلی سوپر اپلیکیشن ها با اپلیکیشن ها در میزان کاربردی بودن آن ها است.
برای مثال اسنپ در ابتدا ، یک اپلیکیشن بود و فقط خدمات حمل و نقل ارائه می داد ، اما امروزه خدمات متعددی را به اپلیکیشن خود افزوده و برای همین امروزه یکی از سوپر اپلیکیشن ها قدرتمند ایران ، محسوب می شود.

شرکت های طراحی اپلیکیشن ، چه تاثیری بر کسب و کار ها می توانند داشته باشند؟

شرکت های طراحی اپلیکیشن

خوب بهتر است این سوال را اینگونه بپرسیم که طراحی اپلیکشن ، چه تاثیری بر رشد و توسعه سایر کسب و کار ها دارد؟
علاوه بر آنکه می توان از اپلیکیشن ها در امور روزمره و شخصی استفاده کرد و کیفیت آن را افزایش داد ، می توان امکانات ویژه ای را به کسب وکار های فعال و در حال توسعه اضافه نمود.
صاحبان مشاغل و کسب و کار ها ، می توانند با اعتماد به یک شرکت طراحی اپلیکیشن و صرف هزینه ای اندک و ناچیز ، اقدام به توسعه اپلیکیشن نموده که به نوبه خود ، تاثیر بسزایی در بازاریابی ، فروش و ارتباط با مشتریانشان ، خواهد داشت.
به طور کلی ، هزینه های توسعه ، نگهداری اپلیکیشن ها ، بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر از سایر نرم افرار ها و پلتفرم هاست و به همین خاطر کسب و کار ها می توانند دامنه تجارت خود را افزایش دهند.
اپلیکیشن ها این امکان را به کارکنان یک شرکت یا مجموعه می دهد ، تا بتوانند خارج از محیط کار هم انجام وظیفه نمایند.

مراحل طراحی یک اپلیکیشن

1. شناخت نیاز ها

به طور کلی شناخت نیاز ها ، اصل و اساس تولید و برنامه ریزی برای هر چیز ، از جمله امور مربوط به طراحی اپلیکیشن است.
در زمینه طراحی اپلیکیشن ، شرکت طراحی اپلیکیشنی که پروژه شما را می پذیرد باید این توانایی را داشته باشد ، تا بهترین نیاز سنجی ممکن را با توجه به کسب و کار شما انجام دهد.
شناخت نیاز ها ، فقط مربوط به اصول تکنیکال نمی شود و در بحث طراحی اپلیکیشن ، این موضوع پررنگ تر هم می شود. زیرا شما برای جذب مخاطب و تعامل هرچه بیشتر مخاطب با اپلیکیشن شما ، باید اصول بازاریابی و روانشناسی محتوا را به خوبی اعمال کرده باشید و بر همین اساس ، اقدام به مهندسی محتوا نمایید .
تک تک این مواردی که خدمت شما عرض کردم نیازمند سابقه و تجربه زیادی است و باید این مسئله را مورد توجه قرار دهید تا رزومه ای که به شما ارائه می شود ، مانند روزمه ها و نمونه کار های وب یار حقیقی باشند که در غیر این صورت ، زمان و هزینه خود را تلف نموده اید.

2. مشخص کردن مدل کسب و کاری

اپلیکیشن شما ، قرار است بر چه اساسی برای شما سودآوری داشته باشد؟
این کاملا به مدل کسب و کاری شما بستگی دارد ، به طوری که اگر اشتباه تشخیص داده شود ، می تواند به تنهایی اپلیکیشن شما را بی ارزش و فاقد اعتبار نماید.
به طور کلی ، اپلیکشن ها ، به چهار دسته ، بر اساس مدل کسب و کار طبقه بندی می شوند:
• اپلیکشن هایی که در صورت پرداخت هزینه و خرید اپ ، خدمات ارائه می دهند.(پول محور هستند)
• اپلیکیشن هایی که دسترسی به آنها رایگان است با پرداخت درون شبکه ای.
• اپلیکشن های کاربردی که جنبه تبلیغاتی دارند(تبلیغ محور هستند)
• اپلیکیشن ها با حق دانلود

3. مراحلی که برای توسعه اپلیکیشن در پیش رو خواهد بود

تا اینجا ، مراحلی که یک شرکت طراحی اپلیکیشن ، باید طی کند تا بتواند شما را به عنوان یک کارفرما راضی نماید و خدماتی در خور شان کسب و کار و برند شما ارائه دهد را مورد برسی قرار دادیم.
شرکت های طراحی اپلیکیشن ، دارای جنبه ها و ابعاد های بسیار گسترده ای ، چه در امر تکنیکال و برنامه نویسی و چه در امر گرافیک و بخش ظاهری اپلیکیشن هستند ، پس حتما قبل از واسپاری پروژه به شرکت های طراحی اپلیکیشن ، حتما از مشاوره های مجموعه هایی مانند وب یار استفاده نمایید تا بهترین و بهینه ترین راه ممکن را طی نمایید.

 

و اما در مورد جمله موشر بزرگ که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم.
از این جمله در ابتدای مقاله استفاده کردیم ، تا این موضوع را یادآور شویم :
در طراحی اپلیکیشن و برنامه های کاربردی مهم ترین نکته ای که قبل از تمامی نکات بالا ، اپلیکیشن شما را موفق می گرداند ، این نکته است که نیازی اساسی را از مخاطبان خود بر طرف سازید ، آنها خود پیگیر شما خواهند شد.

مقالات مرتبط