نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 2766
تاریخ بروزرسانی ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

سئو و بهینه سازی بیش از حد سایت

بهینه سازی بیش از حد سایت چیست؟ در پست های قبل شما را با مباحث سئو و تکنیک های آن آشنا کردیم، اکنون می خواهیم شما را با روی دیگر سکه بهینه سازی یعنی Optimization  Over به معنای سئو ی بیش از حد سایت آشنا کنیم. اصطلاح Over Optimization به هرگونه عملی مبنی بر زیاده روی در بهینه سازی و سئو گفته می شود.

بهینه سازی بیش از حد چیست؟

هرگاه از تکنیک‌هایی که با هدف قرار گرفتن در رتبه‌های بالا در موتورهای جستجو استفاده می شود،  به کیفیت سایت آسیب می‌رسانند و بیش از حد بهینه‌سازی می‌شود. در چنین حالتی، بازدیدکنندگان وب سایت تجربه متفاوت و بدتری خواهند داشت.

چگونه از بهینه سازی بیش از حد سایت خود جلوگیری کنیم؟

در حقیقت همانگونه که عدم رعایت قوانین و استاندارهای سئو و بهینه سازی تأثیر منفی بر امتیاز یک وب سایت خواهد داشت، زیاده روی و افراط در بهینه سازی بیش از حد آن نیز منجر به افت رتبه برای آن خواهد بود. در حال حاضر با به کارگیری الگورتیم های هوش مصنوعی توسط موتورهای جستجو همچون الگورتیم پاندا گوگل و مرغ مگس خوار دیگر استفاده از روش های Over Optimization سئو و بهینه سازی بیش از حد سایت منسوخ گردیده است.

بنابراین هرگز سایت خود را به صورت مصنوعی و فریبکارانه بهینه سازی نکنید، چرا که موتورهای جستجو به خصوص گوگل متوجه زیادی خوب بودن وب سایت شما شده و این خود منجر به پنالتی و افت وب سایتتان در نتایج جستجو و گاهاً اسپم آن می گردد. در ادامه به ذکر مواردی که منجر به بهینه سازی بیش از حد وب سایت شما می گردند، می پردازیم.

بهینه سازی بیش از حد

بهینه سازی بیش از حد

 

نمونه های  بهینه سازی بیش از حد سایت

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

در این موقع وب سایت یا برندی صفحه ای را با کلمه کلیدی هدف پر می کند، به امید آنکه رتبه سایت بهتر شود، در صورتی که اینکار آسیب جدی به سایت وارد میکند.  تراکم کلمات کلیدی بیش از حد و آمدن آن ها به صورت پشت سر هم و مصنوعی (keyword stuffing) ممنوع است.

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی انواع مختلفی دارد، از جمله موارد زیر:
  • تکرار بی مورد کلمات یا عبارات
  • کلماتی را اضافه کنید که ربطی به بافت متن ندارند.
  • بلوک هایی از کلمات کلیدی یکسان را اضافه کنید
  • از کلمات کلیدی غیر مرتبط با موضوع صفحه استفاده کنید.

قرار دادن تگ های alt و  title برای بهینه سازی تصاویر بی معنا و نمادین

روال استاندارد و صحیح این است که برای تصاویر معمولاً از تگ های alt و title استفاده شود، اما نه در همه ی موارد! کاربرد این تگ ها در سئو باعث شده عده ای سودجو حتی برای تصاویر بی معنا و نمادین (مثلاً تصویر یک تیک) نیز از alt و title استفاده کنند. بنابراین از قرار دادن این تگ ها در مواردی که نیاز نیست، بپرهیزید.

تکرار بیش از حد لینک های داخلی

اگر از لینک های داخلی بیش از حد با متن حاوی کلمات کلیدی هدف خود در وب سایت خود استفاده می کنید، ممکن است متوجه شوید که رتبه موتور جستجوی شما به جای بهبود، در واقع سقوط می کند. با اطمینان از طبیعی بودن لینک های داخلی وب سایت خود، از استفاده بیش از حد از این تاکتیک خودداری کنید. همه ما وب‌سایت‌هایی را دیده‌ایم که دارای پاورقی پر از لینک‌های داخلی حاوی متن لنگر با کلمات کلیدی هدف هستند.

استفاده بیش از حد از تگ های عنوان

تنها یکبار از تگ H1 در مطالب وب سایت خود استفاده کنید. استفاده ی غیر اصولی از تگ H1 همچنین بیش از حد از تگ H2 منجر به ایجاد پنالتی برای سایت و کاهش رتبه آن خواهد شد.

لینک دادن به سایت های اسپم

وقتی صحبت از سئو به میان می‌آید، محتوای سایت‌هایی که لینکداده‌اید به اندازه مطالب خودتان مهم است. هدایت کاربران به وب سایت های اسپم یا نامربوط می تواند اعتبار شما را مختل کند. علاوه بر این، از لینک بیش از حد مانند پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید. فقط برای چند لینک (ترجیحاً تک رقمی) به وب سایت های مناسب بروید.

استفاده بیش از حد تبلیغات

استفاده از تبلیغات نکته ی دیگری است که می تواند هم پیامد مثبت به همراه داشته باشد و هم منجر به پیامدهای منفی گردد. در صورتیکه شما تبلیغات در وب سایت خود را بیش از حد افزایش دهید، گر چه در ابتدا کاربران زیادی به سمت سایت شما هدایت می شوند، اما بدانید در انتها نارضایتی کاربران و جریمه ی گوگل و سایر موتورهای جستجو را دریافت می کنید.

بنابراین در هیچ یک از تکنیک های سئو افراط و تفریط نکنید.

over-optimization-seo

over-optimization-seo

 

برای گرفتن بهترین نتایج،  بهتر است از بهینه سازی بیش از حد وب سایت خود اجتناب کنید و در عوض بر ارائه محتوای مفید و آموزنده به بازدیدکنندگان تمرکز کنید. از تکنیک های سئو در سایت به طور طبیعی استفاده کنید تا وب سایت خود را برای انسان ها جذاب تر کنید و از جریمه شدن توسط موتورهای جستجو جلوگیری کنید.

دارا بودن سایتی با بهینه سازی طبیعی و غیر مصنوعی و همچنین تشخیص میزان نیاز سایت به سئو  برای جلوگیری از اتفاق افتادن over optimization   و قرار گرفتن در لیست سیاه موتورهای جستجو نیازمند تخصص، دانش و تجربه ی کافی است، بنابراین بهتر است کار خود را به متخصیص در امر بهینه سازی بسپارید. تیم طراحی و بهینه سازی وب سایت ، شرکت طراحی سایت اصفهان  وب یار و سئو یار آماده ارائه هر گونه خدمات و مشاوره به شما عزیزان می باشد. @Webyar_net آدرس کانال ما در نلگرام است.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…