رویداد ready در جی کوئری-درس ششم

آخرین بروز رسانی: شهریور ۱۸, ۱۳۹۶

آموزش جی کوئری (JQuery)

درس ششم :  رویداد ready در جی کوئری

در این قسمت از آموزش می خواهیم با  رویداد ready ، یکی از پرکاربردترین رویدادهای جی کوئری که تقریبا در هر کد اسکریپتی با آن مواجه هستید آشنا شویم . با وبیار همراه باشید.

رویداد ready در جی کوئری :

در یک صفحه وب زمانی که شی DOM به طور کامل لود شده و همچنین صفحه نیز به طور کامل لود شده باشد ( حتی تصاویر آن ) ،در واقع رویداد ready اتفاق می افتد .
به دلیل اینکه رویداد ready پس از لود شدن کامل صفحه اتفاق می افتد ، می تواند مکان مناسبی برای قرار دادن کدها و توابع جی کوئری باشد .
پس می توانید از این خاصیت رویداد ready استفاده کنید و رویدادها و توابعی که می خواهید به محض تمام شدن عملیات load صفحه ، اجرا شوند را در این تابع قرار دهید .

نحوه استفاده از  رویداد ready :

یا می توانید بدون به کار بردن نام سند بر روی صفحه جاری نیز ، تابع را اجرا نمود.

Document : مقدار  document  به صفحه جاری اشاره می کند (selector).این پارامتر تعیین کننده صفحه یا سندی است که می خواهیم تابع را در آن اجرا کنیم .

Function  : نام تابعی است که می خواهیم به محض لود شدن صفحه ، اجرا شود . (anonymous function)

آموزش رویداد ready در جی کوئری

برای درک بهتر رویداد ready  به مثال زیر توجه کنید .

در کد بالا همانطور که قبلا  گفتیم توابع ، زمانی می توانند اجرا شوند که صفحه بصورت کامل لود شده باشد که این دستور را با رویداد ready  به توابع میدهیم  ، سپس گفته شده زمانی که روی دکمه button1 کلیک شد ارتفاع  image  ما به ۳۰۰ پیکسل افزایش پیدا کند ، که وقتی از animate استفاده میکنیم این عمل با افکت انجام میشود. و وقتی روی دکمه button 2 کلیک شدimage ما به حالت اولیه یعنی به ارتفاع ۱۰۰ پیکسل بازمیگردد.

در پایان  : سپاس از همراهی شما دوستان عزیز با تیم طراحی سایت وبیار

فراموش نکنید دفتر طراحی سایت  وبیار می تواند به شما در راستای رسیدن به اهداف بلندتان در راستای طراحی و بهینه سازی سایت کمک کند.

مطالب مرتبط

کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به طراحی سایت اصفهان وب یار می باشد CopyRight 2017

بالا