نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 6383
تاریخ بروزرسانی ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

آموزش کار با افزونه hide my wp ، پلاگین مخفی کردن وردپرس

آموزش کار با افزونه hide my wp ، پلاگین مخفی کردن وردپرس که برای افزایش امنیت و جلوگیری از نفوذ هکرها و اسپمرها به سایت های وردپرسی استفاده می شود.  به همین جهت لازم است که در اسرع وقت افزونه زیر را دانلود نمایید و در وردپرس سایت تان آپلود، نصب و فعال کنید.

hide my wp چیست؟

Hide My WP پلاگین امنیتی وردپرس است و بیش از 26000 مشتری راضی از Hide My WP استفاده می کنند. همچنین URL ورود به سیستم wp شما را پنهان می کند و URL مدیر را تغییر نام می دهد.

افزونه hide my wp

مراحل راه‌اندازی افزونه hide my wp

برای راه اندازی اولیه ی افزونه ی hide my wp مخفی کردن وردپرس طی کردن مراحل زیر الزامی است.

مرحله اول نصب افزونه امنیتی مخفی ساز وردپرس

وارد سی‌پنل هاست بشوید و یاازطریق نرم‌افزارهای اف‌تی‌پی منیجروارد هاست‌تان بشوید و پرمیشن فایل لوگین را به 644 تغییر دهید.

مرحله دوم:

به مدیریت وردپرس سایت‌تان وارد شوید و در قسمت افزونه‌های وردپرس، افزونه مخفی سازی وردپرس را که دانلود کرده‌اید آپلود و نصب کنید. پس از نصب، آن را در  قسمت افزونه های نصب شده حتما فعال نمایید.

مرحله سوم:

پس از نصب و فعالسازی افزونه، گزینه ای به منوی تنظیمات وردپرس با نام Hide My WP اضافه می‌گردد.

ابتدا لازم است روی آن کلیک کنید و سپس در وسط و بالای صفحه باز شده روی تب Settings کلیک نمایید. وارد تب Hiding شده، سپس در داخل آن کادر فقط گزینه های زیر را تیک بزنید و موارد زیر را به هیچ عنوان دستکاری نکیند:

  1. Hide Login Page
  2. Hide Admin
  3. Hide Admin Bar
  4. Hide PHP Files

در کادر لوگین کوئری(Login Query) یک نام فارسی با حروف انگلیسی مانند مدیر و یا نام دلخواه که در یادتان باقی می ماند، (حتما با حروف انگلیسی) تایپ کنید. سپس در کادرادمین لوگین کی(Admin Login Key)، یک عدد دلخواه که ازماندگاری آن در خاطرتان مطمئن هستید، رادرج کنید.

لوگین کوئری(Login Query)

 

آدرس ایمیل معتبرتان را حتما در قسمت زیر  وارد کنید:

Email sender address

افزونه ی hide my wp

و در  آخر در پایین صفحه دکمه ذخیره ی تنظیمات(Save settings) را بزنید.

پس  از زدن دکمه ذخیره ی تنظیمات، افزونه یک ایمیل به آدرس ایمیل تان که در هنگام نصب وردپرس ثبت کرده اید و یا آدرسی که در تنظیمات فوق آن را وارد کرده اید، ارسال می کند که حاوی آدرس لوگین جدید منحصر بفرد و ناشناخته مدیریت وردپرس سایت شما خواهد بود.

جهت تست صحیح بودن عملکرد افزونه از مدیریت وردپرس لوگ اوت کنید .و سپس با لینک دریافتی از طریق ایمیل افزونه مجددا وارد مدیریت وردپرس شوید.

همچنین میتوانید برای افزونه افزایش امنیت وردپرس مطالعه بیشتری کنید.

آدرس جدید شبیه آدرس زیر خواهد شد.

http://webyar.net/wp-login.php?irani=204060

با اینکار دیگر هیچ‌فرد دیگری نخواهد توانست به فایل و شاخه مدیریت وردپرس سایت شما بصورت مستقیم دسترسی پیدا کند.

افزونه ی hide my wp

کاربرد افزونه امنیتی مخفی ساز وردپرس

جلوگیری از هک شدن سایت توسط هکرها :

در این شرایط که استفاده از سی ام اس ورد پرس  در بین طراحان مورد استقبال قرار گرفته طبیعی است که هکرها کنجکاو شوند تا به سایت های مختلف نفوذ کنند .با نصب افزونه Hide My WP امکان هک شدن سایت خود توسط هکرها را کاهش می دهید و امنیت سایت خود را بالا می برید

قابلیت مسدود کردن کاربران برخی  کشور ها:

با نصب این فزونه  قابلیت مسدود کردن کشورهایی که برفرض اجازه بازدید از سایت شما را ندارند دارید مناسب برای کشورهای که تحریم شده اند و اجازه دیدن سایت های خاص را ندارند.

تغییر دربرخی url ها با نصب این افزونه:

با نصب افزونه Hide My WPقابلیت این راداریدکه ادرس های اینترنتی که  قدیمی هستند را به نوعی آپدیت کنید و ادرس های جدید را جایگزین کنید.در ضمن می توانید آدرس ((url ))   ورود به پنل مدیریتی خود را عوض یا پنهان کنید

اطلاع رسانی از نفوذ عامل مخرب در سایت شما :

هنگامی که شما افزونه Hide My WP را نصب کرده باشید اگر کسی برای سایت شما مشکل ساز شود به شما الاع رسانی می شود ومی توانید اطلاعاتی از قبیال آپی یا اطلاعات کاربری شخص را مشاهده کنید پس این افزونه باعث ایجائد امنیت بالاتر در سایت وردپرسی شما می شود.

نکته مهم: به تنظیمات دیگر این افزونه بدون آگاهی و علم کامل از عملکرد آنها به هیچ عنوان دست نزنید. چنانچه تنظیمات دیگر را تغییر بدهید مسئولیت ناشی از خراب شدن و به هم ریختن وردپرس سایت‌تان به عهده خود شما خواهد بود. پس لطفا فقط طبق راهنمایی داده شده در متن فوق عمل نمایید.

دانلود

مقالات مرتبط