0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

طراحی سایت در اصفهان, سئو سایت اصفهان, ساخت سایت اصفهان, طراحی سایت حرفه ای اصفهان, بهینه سازی سایت , بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ 09133886881 احمدپور

حل مشکل ناسازگاری مرورگرها باHTML5

نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 747
تاریخ بروزرسانی ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

شاید شما هم همانند سایر برنامه نویسان در زمان طراحی و کدنویسی با html5 به مشکل جابه جایی عکس ها و عدم نمایش صحیح دیگر امکاناتت سایتتان برخورد کرده باشید که تیم وب یار راه حلی برای این مشکل مطابق با استادردهای w3.school ارایه میدهد:

حل مشکل ناسازگاری مرورگرها باHTML5

 شما می‌توانید یک تکه کد، یک پیغام یا هرچیز دیگری را فقط و فقط به کاربران یک نسخه خاص از مرورگرهای IE نمایش دهید به طوری که افرادی که از سایر مرورگرها سایت را نظاره می‌کنند قادر به دیدن آنها نباشند. برای این منظور دستورات خود را بین دو کد زیر کپی میکنید:
برای اینکه دستورات و پیغام ها فقط در IE6 مشاهده شوند:

<!–[if IE 6]>
<link rel=”stylesheet” type=”text/css” href=” ie6.css” />
<![endif]–>
برای اینکه دستورات و پیغام ها فقط در IE7 مشاهده شوند:
<!–[if lte IE 7]>
<link rel=”stylesheet” type=”text/css” href=” ie7.css” />
<![endif]–>

اجرای تگهای اختصاصی HTML5 در مرورگرهای قدیمی از جمله IE6 و IE7 و همچنین Firefox2

در HTML5 یک سری تگ‌ها برای نشانه‌گذاری بهتر محتوا توسط جستجوگرها و دسته‌بندی بهتر وبسایت به این زبان اضافه شده‌اند که با استفاده از این تگ‌ها می‌توانید محل دقیق مقالات، سایدبار، سربرگ، پابرگ، لینک‌ها و سایر قسمت‌های سایت را از یکدیگر جدا کنید. استفاده از این دستورها تا وقتی که شما هیچ کلاسی به آنها نسبت نداده باشید مشکلی برای شما پیش نمی‌آورند اما مشکل وقتی به وجود می‌آید که شما بخواهید آنها را سبک‌دهی کنید. مرورگرهای جدید چون این تگ‌ها را می‌شناسند پس مشکلی در سبک‌دهی به آنها ندارند اما مرورگرهای قدیمی مثل IE8 و نسخه‌های قدیمی‌تر آن، و حتی نسخه‌های قدیمی مرورگرهایی نظیر Firefox, Opera, Safari و … نیز قادر به شناسایی این تگ‌ها نیستند اما در اینجا ما دستوری داریم که این تگ‌ها را به مرورگرهای قدیمی شناسانده و کار شما را در طراحی‌هایتان راحت‌تر میکنند. این دستور که یک دستور جاوا است به صورت زیر باید وارد صفحه‌ی شما شود:

<script type=”text/javascript”>
document.createElement(“article”);
document.createElement(“header”);
document.createElement(“footer”);
document.createElement(“section”);
document.createElement(“hgroup”);
document.createElement(“nav”);
document.createElement(“aside”);
</script>

0/5 (0 Reviews)
مطالب مرتبط
دیدگاه ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.