نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 4431
تاریخ بروزرسانی ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

تکنیک های مؤثر در طراحی یک سایت مدرن و زیبا

تکنیک های مؤثر در طراحی یک سایت مدرن و زیبا از جمله مواردی است که شما به عنوان یک طراح و خالق سایت باید به آن اهمیت دهید. شما می توانید با طراحی یک سایت جذاب نیمی از راه افزایش کاربران سایتتان را طی کنید.

آیا تنها طراحی سایتی زیبا و جذاب کافی است؟

خیر! توجه به نکات سئو و توجه به مخاطب هرسایت از جمله مواردی است که باید به آن نگاه ویژه‌ای داشته باشید.

در ادامه به چند تکنیکی که شما باید به عنوان یک طراح آن را در نظر بگیرید اشاره خواهیم کرد.

تکنیک های مؤثر در طراحی یک سایت مدرن و زیبا

به طور کلی توجه به نکات زیر از مواردی است که هر طراح سایت باید آن را مدنظر قرار دهد:

سادگی در طراحی

زیبایی در سادگی است!

در طراحی سایت نیز توجه به سادگی و عدم استفاده‌ی زیاد از تصاویر متحرک، رنگ های تند و زننده، آیکون‌های متعددی که منجر به شلوغی سایت می شوند حائز اهمیت است. هدف شما از طراحی سایت جلب توجه کاربران به محتوای سایت است و نه صرفاً ظاهر سایت.

هدف از طراحی سایت

برای چه سایتی و با چه هدفی و چه نوع سلیقه‌ای طراحی می‌کنید؟

این گونه سوالات، سوالاتی است که شما باید از خود بپرسید و سپس با توجه به جوابی که می‌یابید دست به طراحی بزنید. در نظر گرفتن سلیقه مخاطب از نکات کلیدی است که شما باید به آن نگاه ویژه‌ای داشته باشید.

استفاده مناسب از فضای سفید صفحه

تکنیک های طراحی سایت

این هنر شماست که از فضای سفید استفاده بهینه را ببرید و مخاطب را جذب هنر و ذکاوت خود کنید. محتوای خود را در مرکز این صفحه قرار دهید تا بخش زیادی از صفحه را به محتوا اختصاص دهید.وهریک از قسمت ها راباهدفی خاص در سایت قراردهید از گذاشتن قسمت های اضافی وتصاویر متحرک در سایت پرهیز کنید

بهره بردن از تصاویر و عکس های جذاب

برای اینکه محتوای داخل سایت مفاهیم را به خوبی به مخاطب انتقال دهد از تصاویر استفاده می شود. استفاده از تصاویر و عکس هایی با حجم مناسبT که منجر به افت سرعت سایت نشود و در عین حال کاربران را به مطالعه مطالب سایت مشتاق کندبرای طراحی سایت لازم است.

فونت مناسب

فونتی که شما در طراحی سایت از آن استفاده می‌ کنید باید به نحوی باشد که مخاطب برای خواندن محتوای سایت به زحمت نیافتد. فونت بالای ۱۲ پیکسل فونت مناسبی است.فونتی که برای سایت خود انتخاب می کنید بهتر است که برای موضوع سایتتان مناسب باشد .برای مثال فونت مناسب برای سایت های هنری با فونت مناسب سایت تجاری متفاوت می باشد.فونت انتخابی باید خوانایی و جذابیت بالایی برای مخاطب ایجاد کند.

طراحی سایت واکنش‌گرا

با توجه به دسترسی همیشگی مخاطب به تلفن هوشمند و تبلت یکی از مشخصه‌های اصلی که باید آن را در نظر بگیرید قابلیت نمایش سایت‌تان روی تمامی دستگاه‌هاست. شما می‌توانید آموزش طراحی سایت ریسپانسیو را در وب یار مشاهده کنید.

استفاده از خطوط راهنما یاگرید هنگام طراحی صفحات

با استفاده از خطوط راهنما هنگام طراحی می توانیم چیدمان صفحات وب را به صورت منظم تر و دقیق تر انجام دهیم .این خطوط باعث عدم سردرگمی در قرار گیری عناصر صفحه در طراحی گرافیک سایت می شود.

محتوای سئو شده و مناسب یکی ازتکنیک های مؤثر در طراحی سایت

یکی از مواردی که هم در جذب مخاطب وهم در سئوی سایت تاثیر زیادی دارد به کار گیری محتوای با کیفیت ومناسب موضوع سایت با تکیه بر قوانین سئو محتوا می باشد.محتوای جذاب به همراه طاراحی ظاهر زیبای سایت باعث بیشتر شدن مخاطبین ساییتان می شودو از تکنیک های مؤثر در طراحی سایت می باشد.

برقراری راه های ارتباطی

در ساییتان راه های برقراری ارتباط با صاحبان آن مجموعه را قرار دهید برای مثال ایجاد فرم های تماس ،گذاشتن ادرس شبکه های اجتماعی و شماره های تماس تا با این کار بازدیدکنندگان بتوانند با مدیران و قسمت های دیگر ارتباط برقرار کنند تا اگر مشکل ویا تبادل نظری هست صورت گیرد.

نگاهی اجمالی به چند نکته از تکنیک های مؤثر در طراحی سایت

1-استفاده از محتوای مناسب وسئو شده
2.پرهیز از تصویر وانیمیشن های متحرک به صورت زیادو مواردی که باعث درگیری ذهن کاربر می شود.
3.استفاده از فونت های مناسب
4.تصاویر کم حجم و با ابعاد کوچک و تمیز ومرتب
5.از زیر نویس ها در زیر تصویر استفاده کنید تا پیام تصویر بهتر منتقل شود.
6.سرعت لود شدن سایتتان بالا باشد

نکات فوق می‌تواند به شما در طراحی یک سایت موفق کمک کند. اما تضمین‌کننده‌ی موفقیت شما خلاقیت، ذکاوت و شناخت مخاطب تان است. اگر تجارت معروفی دارید از متخصصان در این زمینه بخواهید تا یک طراحی سایت منحصر به فرد برایتان انجام دهند. اما اگر خودتان طراح هستید از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا یا وردپرس برای این کار استفاده کنید.

تیم طراحی وب یار اصفهان

کمک به شما برای پیشرفت کسب و کارتان شعار ماست. برای اطلاع از دیگر تکنیک های مؤثر در طراحی یک سایت مدرن و زیبا می‌توانید بامشاورین ما در ارتباط باشید. البته شما می‌توانید برای بهره بردن از نظرات و تجربیات تیم طراحی سایت وب یار در مورد دیگر زمینه‌های طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…