نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 15028
تاریخ بروزرسانی ۲۰ دی ۱۴۰۰

ایمیل مارکتینگ

یکی از اشکال بازاریابی الکترونیکی بازاریابی با ایمیل یا ایمیل مارکتینگ است .  ارسال یک ایمیل به چندین میلیون نفر در سرتاسر کشور جهت معرفی محصولات و یا خدمات شرکت و یا معرفی وب سایت خود و تشویق مشتری جهت بازدید از آن مانند ارسال یک نامه فروش ، یک روزنامه ، یک پیام پشتیبانی یا حتی یک سؤال قسمتی از بازاریابی با ایمیل می باشد. ارتباط با مشتری از طریق ایمیل یکی از روشهای معرفی محصول و یا خدمات به مردم است .کلید راه اندازی یک کسب و کار موفق ، جلب مشتری برای انجام تجارت با شما است. بنابراین ، شما تلاشی برای جذب مشتری در طول یک بیماری همه گیر جهانی می کنید یا بازارهای خود را در زمان “معمولی” تجارت گسترش می دهید؟ سوال اینجاست که چگونه این کار را انجام می دهید؟ بهترین راه ها برای جلب مشتریان به فروشگاه ، وب سایت ، رستوران ، دفتر و غیره چیست؟

 

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی با ایمیل یک ابزار فروش کارآمد

در این روش بازاریابی الکترونیکی فروشنده به جای اینکه منتظر بماند تا مشتری محصول و خدمات شرکت را به صورت آنلاین جستجو نماید یک پیغام معرفی خدمات را برای آنها ارسال میکند. در واقع خود ، زمان و محتوای پیغام را تعیین میکند . همچنین ایمیل یک ابزار عالی برای تعقیب یک نامه مستقیم یا عملیات بازاریابی از راه دور(Telemarketing)است و درنتیجه سرعت پاسخگوئی و بازگشت سرمایه فروش را افزایش میدهد. . به عنوان مثال می توانید در یک فاصله زمانی کم با ارسال یک ایمیل ، ایمیل ارسال شده را بعد پیگیری کنید. یا می توانید آدرس ایمیل آنها را برای فرستادن اطلاعات اضافی و یا اضافه کردن آنها به یک پاسخ دهنده اتوماتیک درخواست کنید.

معرفی محصولات وخدمات به تنهایی با ارسال یک ایمیل به میلیونها نفر در سطح کشور روشی هدفمند و از لحاظ اقتصادی مناسب ترین روش تبلیغات در سطح شبکه جهانی اینترنت است . همچنین می‌توان با توجه به نوع محصولات و یا خدمات ، گروهی از کاربران را جهت معرفی محصول انتخاب کرد .

 

 

ایمیل مارکتینگ

 

 

 

بازاریابی ایمیلی چیست  و از کجا آغاز شد؟

ساده ترین و پربازده ترین روش بازاریابی ایمیل مارکتینگ است. این روش به شما اطمینان می دهد که در برابر هر دلار هزینه ای که پرداخت می کنید 42 دلار به دست می آورید.

اولین ایمیل در دهه 70 میلادی توسط ری تاملینسون ارسال شد. این پیام آغاز ارتباطات مدرن در جهان بود. اولین ایمیل ها از رایانه ای به رایانه ای دیگر و از طریق شبکه ای از ماشین ها ارسال می شد. همچنین تاملینسون علامت @ را به اول پیام های الکتریکی افزود.

سال ها بعد گری تورک اولین ایمیل تجاری را ارسال کرد.

 

کارآمد اما ناشناخته

در حالی که بازاریابی ایمیلی می تواند از ROI موثر برخوردار باشد ، اما همه مشاغل کوچک از آن استفاده نمی کنند. بر اساس تحقیقات ، تنها 66 درصد از مشاغل مورد بررسی می گویند از بازاریابی ایمیلی برای تبلیغ مشاغل خود یا برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می کنند.اگر شما جزو این درصد نیستید زمان آن رسیده که ایمیل را به راه های بازاریابی خود اضافه کنید. جالب است بدانید اغلب مصرف کنندگان ارتباط از طریق ایمیل را بسیار مطلوب می دانند.

 

ایمیل مارکتینگ تا چه حد موثر است؟

خیلی زیاد!

بیش از 79 درصد از صاحبان مشاغلی که از ایمیل مارکتینگ استفاده کرده اند اثر این روش را بسیار زیاد می دانند. البته در همه ی زمینه ها مخالفانی هم وجود دارند که ایمیل مارکتینگ از آن ها مستنثنی نیست.

استراتژی های موثر ایمیل ,  شخصی ، هدفمند و با در نظر گرفتن اهداف و اعتراضات مشتریان است.

 

شما موفقیت فروش را در چه می بینید؟

در قدم اول باید پارامترهای مدنظر خود را درک کنید. و سپس میزان تاثیر ایمیل مارکتینگ را بسنجید.

دو موضوع مهم برای مشاغل این است : نرخ کلیک و نرخ باز

نرخهای باز : 65 درصد از مشاغل کوچک نرخهای باز بین 11 تا 50 درصد دارند.

نرخ کلیک: این مطالعه نشان داد بسیاری از مشاغل کوچک باید نرخ کلیک خود را بهبود بخشند. 77 درصد از مشاغل کوچک نرخ کلیک ایمیل بین 0 تا 10 درصد دارند.

 

 

ارسال ایمیل چند روز یک بار باید انجام شود؟

توصیه می کنیم افرادی که به تازگی ایمیل مارکتینگ را شروع کرده اند هفته ای یک بار ارسال ایمیل را تکرار کنند. لازم نیست که هر روز این کار را انجام دهید. بهتر است در طول زمان و با آزمایش به میزان درست ارسال ایمیل برسید. تمرکز خود را روی محتوای ایمیل معطوف کنید.

اگر ایمیل ارسالی شما محتویات جذابی داشته باشد خواننده هم از خواندن هرروزه ی آن خسته نمی شود!

 

تعداد دریافت کنندگان

بهتر است تعداد مشترکان شما از 500 نفر کمتر نباشد. سعی کنید فرم اشتراک را در صفحه ی اصلی وب سایت و در بالا قرار دهید. این فرم باید در تمام صفحات قابل دسترس باشد.

 

ایمیل مارکتینگ

 

 

مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی

 1.  سرعت :

  تبلیغات آنلاین سریع بدست هدف مورد نظر می رسد.

  2.    اطمینان :

  تبلیغات آنلاین کاملاً تحت کنترل بوده و می‌توان از رسیدن تبلیغ بدست هدف مطمئن بود ولی در روش سنتی ارسال تبلیغات همواره با شک و تردید همراه خواهد بود .

  3.    کارائی بالاتر :

  تبلیغات و بازاریابی الکترونیکی به دلیل جذابیت و تازگی نسبت به نوع سنتی آن مانند پست مستقیم و یا تبلیغات عمومی در روزنامه و یا مجله بیشتر سبب جذب بیشتر مشتری می ‌شود .

  4.    ارتباط دو طرفه :

  در تبلیغات آنلاین یک تعامل دو طرفه میان تولید کننده و مشتری وجود دارد .

  5.     ارزانتر بودن :

 2. این نوع تبلیغات با کمک تکنولوژی نیازی به استفاده از مواد فیزیکی مانند کاغذ و جوهر و سیستم های حمل و نقل مانند پست ندارد بنابراین ارزانتر و به صرفه تر از تبلیغات سنتی است .
 3.  گروه مخاطبان : گروه مخاطبان در این نوع تبلیغ همواره از طبقه متوسط و مرفه جامعه از جمله قشر تحصیل کرده و گروه مدیران و راهبران با قدرت خرید بالاتر می باشند .

از دیگر مزایای بازاریابی با ایمیل می‌توان به این موارد اشاره کرد : طراحی ایمیل با طرحی زیبا متناسب با محصول و سلیقه شما با زمینه رنگی گرافیک مناسب و قیمت فوق العاده پایین نسبت به دیگر روشهای تبلیغات این امکان را به شما می‌دهد تا تعداد افرادی را که ایمیل دریافتی را باز کرده اند و خوانده اند را مشاهده نمایید و در صورت داشتن سایت اینترنتی و معرفی آن در ایمیل آمار تعداد کسانی که از طریق ایمیل به سایت اینترنتی شما مراجعه کرده اند را داشته باشید.

 

فاکتورهای مهم در ارائه دهندگان خدمات ایمیل:

 •   گزارش تجزیه و تحلیل
 •   طرح های آماده موبایل
 •   یک ایمیل ساز آسان
 •   طراحی و تست اسپم
 •   ادغام و افزونه ها

 

 

سخن پایانی

مجموعه وب یار با بیش از 70 میلیون ایمیل وریفای شده در سراسر کشور در این امر خدمات بسیاری را به شما ارائه می دهد .جهت مشاوره در رابطه با ایمیل مارکتینگ با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین خبرها و مقالات صفحه ی اینستاگرام وب یار را دنبال نمایید

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…