نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 3140
تاریخ بروزرسانی ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

ساخت فرم ورود در وردپرس با افزونه Login With Ajax و بدون افزونه

فرم ثبت نام وردپرس بدون افزونه و با افزونه

در این آموزش می خواهیم چگونگی ساخت فرم ورود در وردپرس را به شما آموزش دهیم. در این آموزش هم راهنمای ساخت فرم با افزونه و هم ساخت صفحه لاگین وردپرس بدونه افزونه را ارائه کرده ایم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

فرم ثبت نام وردپرس بدون افزونه و با افزونه

 

ایجاد فرم login با استفاده از افزونه و بدون افزونه چگونه می باشد؟

قصد تیم با تجربه طراحی سایت اصفهان وب یار از نوشتن این مقاله، ایجاد صفحه ی ورودی است که نام و رمز کاربران را دریافت می کند و پس از اطمینان حاصل کردن از درستی اطلاعات، آن ها را به پیشخوان وردپرس می فرستد. این هدایت می تواند بدون افزونه انجام گیرد اما در این آموزش خواهید دید که چگونه با استفاده از افزونه این کار را انجام می دهیم.

 

فرم login

فرم login

 

 

ساختن نمونه صفحه لاگین بدون نیاز به افزونه

برای ساخت صفحه ورود و ثبت نام برای وردپرس بدون افزونه، در ابتدا به یک فرم که در حقیقت همان فرم login می باشد نیاز داریم. که فرم login مورد نظر را می توانیم خودمان طراحی کرده. و یا از فرم هایی به صورت آماده استفاده کنیم. بعد از آن باید به فایل function برویم و کد زیر را در آن بگذاریم.

 

فرم login بدون افزونه

فرم login بدون افزونه

 

 

در کد نوشته شده در بالا تابع dlf_auth  برای اعتبار سنجی و تابع dlf_form برای ورود می باشد و از کد زیر برای لینک دادن فایل های css استفاده می کنیم.

 

css-login فرم

css-login فرم

 

 

در ابتدا صفحه ورود ما کامل شده است و باید از آن یک shortcode ایجاد کنیم تا در صفحه مورد نظر استفاده کنیم، برای این کار از کدنوشته شده ی زیر استفاده می کنیم.

 

shortcodeفرم login

shortcodeفرم login

 

 

و در آخر shortcode زیر را در صفحه دلخواه خود قرار می دهیم.

 

کد کوتاه فرم login

 

 

ساخت فرم ورود در وردپرس با  افزونه Login With Ajax

یکی از راه های ایجاد کردن فرم ورود ای جکس وردپرس، استفاده از افزونه Login With Ajax است که می توان این فرم ورود را به عنوان صفحه ورود به سایت قرار داد.

 

ویژگی های افزونه Login With Ajax

  • پشتیبانی از زبان فارسی
  • تنظیم انتقال های دلخواه بعد از ورود و خروج کاربر
  • تنظیم انتقال های دلخواه بعد از ورود و خروج از گروه های کاربری
  • تنظیم انتقال های خاص برای هر زبان در WPML
  • سازگاری این افزونه با همه ی سایت هایی که دارای گواهینامه SSL می باشند
  • امکان تنظیم نمایش ابزارک ها در برگه پروفایل
  • قرار دادن فرم در برگه ها با استفاده از shortcode و متد هایی که در طراحی قالب وردپرس مورد نیاز است
  • همه ی فرم های ای جکس، قسمت ثبت نام، ورود و بازیابی کلمه عبور را دارند

 

(نصب و فعال سازی) افزونه Login With Ajax

پس از نصب و فعال کردن افزونه یک گزینه به نام Login With Ajax به گزینه های قسمت تنظیمات پیشخوان وردپرس ما افزوده می شود که ما برای این که به تنظیمات این افزونه دسترسی پیدا کنیم می توانیم به این بخش مراجعه کنیم. و اطلاعات مورد نظر خود را در آن جا وارد کنیم. بعداز انجام دادن تنظیمات برای این که بتوانیم فرم ورود آژاکس خود را به نمایش بگذاریم دو راه باتوجه به شرح زیر داریم.

اولین راه این است که به قسمت نمایش، قسمت ابزارک ها مراجعه بکنیم. در آن بخش از Sidebar (نوار کنار) مانند تصویر زیر صفحه هایی که می خواهیم در آن فرم را نشان دهیم را تعیین کنیم.

 

فرم login with ajax

فرم login with ajax

 

نمونه ای از نشان دادن این ابزارک ها بعد از تنظیمات تصویر زیر می باشد.

 

فرم login with ajax

فرم login with ajax

 

دومین راه برای نشان دادن گذاشتن فرم در صفحه استفاده کردن از shortcode در صفحه‌های مورد نظر خود می‌باشد.

 

shortcode login with ajax

shortcode login with ajax

 

چگونگی فعال کردن ثبت نام کردن کاربران

زمانی که عملیات ثبت نام انجام نشود، باید ثبت نام کاربران را فعال کنیم؛ برای این کار می توانیم از قسمت تنظیمات، قسمت همگانی استفاده کنیم و ثبت نام کاربران خودمان را فعال کنیم.

ساخت صفحه لاگین در وردپرس

امروز در این مقاله به چگونگی ایجاد فرم ورود ای جکس وردپرس و معرفی افزونه Login With Ajax پرداختیم. پیشنهاد ما برای شما استفاده از فرم‌های ای جکس به جای فرم‌های معمولی برای کاربر پسندتر شدن سایت‌تان می‌باشد. تیم وب یار سعی بر آن دارد که اطلاعات بیشتر مورد نیاز در خصوص این بحث را با پرسش های شما کاربران عزیز و پاسخ های تیم در اختیار شما قرار دارد.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…