0

سبد خرید شما خالی است.

طراحی سایت در اصفهان, سئو سایت اصفهان, ساخت سایت اصفهان, طراحی حرفه ای سایت اصفهان, بهینه سازی سایت , بازاریابی و تبلیغات اینترنتی 09133886881 احمدپور

انیمیشن ها در CSS

نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 170
تاریخ بروزرسانی 15 نوامبر 2019

آموزش ساخت انیمیشن با کمک CSS

 

CSS Animations

CSS Animations

 

انیمیشن های CSS ، تغییر حالت (Transition) تدریجی از یک استایل خاص به استایلی دیگر را میسر می کنند. انیمیشن ها از دو جزء تشکیل شده اند، استایلی که CSS مربوط به انیمیشن را مشخص نموده و مجموعه ای از نقاط عطف (keyframes) که حالت های شروع و پایان استایل های انیمیشن و همچنین ایستگاه های میانی را تعیین می کنند. تیم طراحی سایت اصفهان وب یار، شما عزیزان را به خواندن این مقاله دعوت می کند؛ همچنین پذیرای علاقمندان به یادگیری طراحی سایت در کلاس آموزشی طراحی سایت اصفهان وب یار می باشد.

 

در اینجا سه مورد از دلایل برتری انیمیشن های CSS نسبت به انیمیشن های اسکریپت محور را لیست کرده ایم:

 • 1) استفاده از انیمیشن های CSS برای ساخت انیمیشن های ساده، بسیار آسان تر است. حتی بدون دانستن جاوا اسکریپت هم می توانید انیمیشن بسازید!
 • 2) انیمیشن های CSS خیلی روان اجرا می شوند، حتی در سیستم هایی با قدرت تحلیل ضعیف؛ انیمیشن های ساده، اغلب در جاوا اسکریپت اجرای ضعیفی دارند (مگر آنکه به خوبی نوشته شده باشند). موتورهای گرافیکی می توانند Keyframe ها را حین اجرا، رندر (Render) کنند تا اجرای پیوسته و مطلوبی به نمایش گذاشته شود.
 • 3) اگر به مرورگرها اجازه کنترل انیمیشن ها داده شود، خروجی اجرایی بهینه تر و کارآمدتری را شاهد خواهیم بود؛ برای مثال کاهش تعداد آپدیت انیمشن هایی که در سایر تب های مرورگر باز هستند اما دیده نمی شوند.

 

چگونه با کمک CSS انیمیشن بسازیم؟ (CSS Animations)

برای ایجاد یک انیمیشن، باید به خواص (CSS Properties) المان مورد نظرتان، خاصیت animation یا زیر دسته هایش را اضافه کنید. این کار به شما اجازه می دهد تا مدت و سرعت اجرای کل انیمیشن و سایر جزئیاتی که تعیین می کند این انیمیشن چگونه باید پیش برود را مدیریت کنید.

 

مروری بر زیردسته های خاصیت animation:

animation-name

نام متناظر با keyframe@ را مشخص می کند که برای توصیف نقاط عطف انیمیشن استفاده می شود.

 

animation-duration

مدت زمانی که انیمیشن یک بار به طور کامل اجرا می شود را تنظیم می کند.

 

animation-timing-function

شتاب پیشروی انیمیشن به صورت منحنی یا خط مستقیم را مشخص می کند.

 

animation-delay

میزان تأخیر لود شدن المان مورد نظر نسبت به شروع انیمیشن را تنظیم می کند.

 

animation-iteration-count

تعداد دفعاتی که انیمیشن باید تکرار شود را تعیین می کند. اگر مقدار infinite را قرار دهید، انیمیشن به صورت پیوسته و دائم اجرا می شود.

 

animation-direction

تعیین می کند که انیمیشن بعد از هر بار اجرای کامل، اجرای بعدی را مجدد از ابتدا نمایش دهد یا در جهت عکس.

 

animation-fill-mode

انیمیشن های CSS درحالت عادی، قبل از اجرای اولین و بعد از اجرای آخرین keyframe روی المان مورد نظر تغییری اعمال نمی کنند. با به کار بردن این خاصیت، می توانید چنین تغییری را صورت دهید.

 

animation-play-state

برای توقف یا ادامه دادن به اجرای انیمیشن به کار می آید.

 

CSS Keyframes

پس از اینکه تایمینگ انیمیشن خود را مشخص کردید، نوبت به تعیین شکل اجرای انیمیشن با تعریف حداقل دو نقطه عطف (Keyframe) و با استفاده از keyframes@ می رسد. هر keyframe نشان می دهد که تغییرات استایل المان مورد نظر در خلال اجرای انیمیشن چگونه باید به وقوع بپیوندد.
از آنجا که تایمینگ انیمیشن در استایل های مربوط به المان مورد نظر تعریف می شود، برای مشخص شدن لحظه شروع keyframe ها، درصد به کار می برند. این گونه که 0% برای لحظه شروع انیمیشن و 100% برای پایان آن لحاظ شده است که گاهی از from و to بجای آن ها استفاده می شود.

 

مثال ها:

نمونه اول – حرکت بلوک قرمز به پایین و تغییر رنگ آن به آبی

 

CSS Animation Example_1

 

کدهای این انیمیشن به شکل زیر هستند:

div {
width: 100px;
height: 100px;
background: red;
position: relative;
animation: mymove 3s;
animation-fill-mode: forwards;
}

@keyframes mymove {
from {top: 0px;}
to {top: 200px; background-color: blue;}
}

 

نمونه دوم – فلیپ شدن کارت به همراه تغییر رنگ و محو شدن نوشته

 

 CSS Animation Example_2

 

#object {
   background: #53a3dc;
   width: 150px;
   height: 150px;
   border-radius: 10px;
   text-align:center;
   line-height:150px;
   font-size:22px;
   color:#fefefe;
 }
 
  .flip-vertical-bck {
      animation: flip-vertical-bck 1s cubic-bezier(0.455, 0.030, 0.515, 0.955) both;
 }
 
 @keyframes flip-vertical-bck {
  0% { transform: translateZ(0) rotateY(0); }
  50% {
       transform: translateZ(-260px) rotateY(-180deg);
       background: #dc537f;
       color:#dc537f;
  }
   100% { transform: translateZ(0) rotateY(0); }
 }

افکت ها و انیمیشن های حرفه ای و جذاب زیادی در سایت انیمیستا وجود دارد که پیشنهاد می دهیم حتماً ببینید و استفاده ببرید و ما را با نظرات گرم خود خوشحال کنید.

به روز و پیروز باشید!

 

مطالب مرتبط
فروش دامنه
مطالعه :

خرید و فروش دامنه زیبا برای راه اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی یکی از خدمات با ارزش مجموعه وب یار است که کار راه اندازی سایت و انتخاب نام دامنه را بسیار راحت تر کرده و مدیران سایت با خرید و فروش دامنه به راحتی میتوانند دامنه با ارزش مد نظر خود را خرید کنند. همیشه داشتن نام دامنه زیبا در بازدید کننده تاثیر مثبت می گذارد. مثلاً اگر شما اسم سایتتون web-yar-net ir باشه خیلی فرق میکنه تا اینکه نام سایتتون WEBYAR.NET کوتاه و زیبا باشه . تعداد حروف و کاراکتر ها، معنی کلمات، و هماهنگی آهنگ اسم دامنه تاثیر بسیار زیادی بر روی خود سایت و کاربران سایت و برندینگ سایت دارد. وقتی نام سایت زیبا باشد کاربران سایت به راحتی اون رو به خاطر می سپارند ولی وقتی نام دامنه طولانی باشدیا  بی معنی باشد یا از حروف مختصر بی معنی طولانی تشکیل شده باشد. به سختی می شوند جستجو کرد یا آن را به حافظه سپرد مگر اینکه از تعداد حروف خیلی کمی درست شده باشد . مثلا فروش دامنه 3 حرفی تا به راحتی بشود ان را در ذهن سپرد. وقتی سایتی نام دامنه بسیار با ارزشی دارد، ان برند و ان سایت خود به خود با ارزش و قوی به حساب میاد .پس حتماً دامنه ای زیبا برای سایتتون انتخاب کنید و در خرید […]

سئو فروشگاه اینترنتی
مطالعه : 8 دقیقه

 اصول بهینه سازی فروشگاه اینترنتی سئو سایت فروشگاهی سئو سایت و بهینه سازی سایت بر اساس اصول استاندارد و سئو شده یکی از مهم ترین مراحل طراحی سایت است.اما سئو فروشگاه اینترنتی و اصول بهینه سازی فروشگاه اینترنتی نیز برای افزایش فروش و درآمد مشتریان به شدت حائز اهمیت می باشد . دارندگان فروشگاه های اینترنتی مهم ترین هدفی که از راه اندازی فروشگاه های اینترنتی دارند سوق دادن مشتریانشان به سمت فروشگاه اینترنتی و خرید مشتریانشان از سایتشان می باشد، به همین دلیل سئو سایت فروشگاهی از سئو کد نویسی سئو کانتنت گرفته تا سئو یوزر فرندلی (کاربر پسندانه بودن ظاهر سایت) سئو اکسترنال و دیگر مراحل سئو حائز اهمیت میباشد.     بهینه سازی یا سئو یکی از مهمترین موضوعات قابل توجه برای طراحی سایت فروشگاهی می باشد ، اما اصول بهینه سازی فروشگاه اینترنتی آن قدر حائز اهمیت است که فروشگاه اینترنتی شما را دچار رکود یا سقوط میکند، در حالی که در بسیاری از فروشگاه های مبتنی بر وب نادیده گرفته می شود. سئو فروشگاه اینترنتی می تواند ترافیک بیشتری را برای شما به ارمغان آورد ، بنابراین لازم نیست شما تنها بر تبلیغات و لینک ها تمرکز کنید. با انجام تکنیک های عمومی بهینه سازی می توانید تا حدودی به سطحی از سئو دست یابید و جایگاه فروشگاه خود را در نتایج جستجو ارتقاء دهید و […]

طراحی سایت حرفه ای
مطالعه : 15 دقیقه

طراحی سایت اصفهان |طراحی سایت حرفه ای | سئو تضمینی سایت تیم طراحی سایت و سئو سایت وب یار به آدرس https://www.webyar.net ، بامجوز رسمی از نظام کامپیوتر کشور و دارای نماد اعتماد و نماد ساماندهی و با ۱۶ سال دانش تخصصی در زمینه طراحی وب سایت ,سئوسایت در گوگل و امنیت سرور

طراحی فروشگاه اینترنتی
مطالعه : 10 دقیقه

طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی امروز با مقایسه طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی به سراغ شما آمده ایم تا تفاوت این دو برای شما آشکار شود، چرا که بسیاری از مدیران کسب و کار و مشاغل در زمان سفارش طراحی سایت و یا فروشگاه اینترنتی دچار سردرگمی می شوند و نمی دانند برای هدف خود باید کدام یک را برگزینند. در ادامه با توضیحاتی مختصر و کاربردی در خصوص طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی در خدمت شما هستیم تا بتوانیم بهترین راهنما جهت سفارش طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی برای شما باشیم.     طراحی سایت 1) تعریف اجمالی از طراحی سایت: طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی با زبان های مختلف و با سیستم های مدیریت مختلف از قبیل وردپرس، جوملا، دروپال، نیوک و … در دنیا در حال انجام است که از میان آن ها وردپرس اولین رتبه را به خود اختصاص داده است.   2) مراحل طراحی سایت: همان طور که در مطالب قبل مراحل طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی را برای شما شرح داده ایم طراحی سایت حرفه ای و استاندارد از جلسه مشاوره و انتخاب امکانات که میان طراحان سایت و مشتری است شروع می شود و تا مراحل بعدی طراحی گرافیکی، برنامه نویسی ایستاتیک و داینامیک سایت، تست آزمون و خطا سایت، و پشتیبانی و آموزش سایت ادامه دارد.   […]

افزایش فروش طراحی سایت
مطالعه : 10 دقیقه

با طراحی سایت تخصصی به اهداف فروش پر درآمد برسید     یکی از بزرگترین و مهمترین اهداف تیم وب یار، کمک به افزایش فروش و درآمد مشتریان است. در واقع تخصص اصلی ما بازاریابی و مارکتینگ است که در قالب مشاوره، طراحی سایت ارزان و زیبا، تبلیغات، آموزش های تکنیکی و مفید به مدیران در جهت مدیریت بهتر نیروها و … می باشد و هدف از طراحی سایت، افزایش فروش و درآمد شماست. هدف ما از طراحی سایت، افزایش فروش و درآمد شماست یک وب سایت سئو شده! امروزه تمام افراد جامعه دارای کامپیوتر و موبایل و تبلت هستند که دسترسی به اینترنت را برای آنان بسیار راحت کرده است. این افراد برای انتخاب و خرید هر چیز کوچکی ابتدا در اینترنت به جستجو می پردازند و با مقایسه و داشتن اطلاعات کامل اقدام به خرید می کنند. پس هر کس که دارای یک وبسایت موفق و سئو شده باشد در نتایج جستجو دیده خواهد شد. تیم وب یار، با ارائه خدمات طراحی وب سایت با تخصص و مهارت لازم، می تواند به شما در ساخت یک وب سایت کمک کند که منافع این واقعیت را که اینترنت کامل ترین ابزار تجارت (خرید و فروش) این قرن خواهد بود را به شما خواهد داد. تجربه های حرفه ای که شرکت طراحی وب سایت ما بکار می برد می تواند […]

آموزش افزایش فالوور اینستاگرامinstagram followers
مطالعه :

خدمات اینستاگرام شامل مشاوره افزایش لایک و بازدید از بیو ، بهینه سازی پیج اینستاگرام، افزایش فالوور واقعی و انتشار محتوای با ارزش طبق الگوریتم یوزر فرندلی باعث سرازیر شدن کاربران زیادی به پیج شما و اتفاق افتادن عمل خرید و ارائه خدمات است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *