نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 12103
تاریخ بروزرسانی ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

آموزش کدهای وردپرس در طراحی سایت

آموزش کدهای وردپرس در طراحی سایت با نوشته ها شروع میشوند.این بخش بسیار مهم می باشد. شما می توانید با استفاده از کد های ساده از سیستم مدیریت محتوای بزرگی همچون وردپرس بهره مند شوید.سایت وردپرسی بخش های مختلفی دارد.برخی از این بخش ها عبارتند از:

 

post_type:

در وردپرس مطالب بجز مطالب عادی post انواع دیگری نیز دارند برگه ها page ، رسانه attachment ، فهرست دلخواه nav_menu_item ، ذخیره خودکار revision یا پست تایپ شخصی سازی شده custom

 

پست تایپ شخصی سازی شده در ورددپرس:

در قسمت بالایی مقاله اشاره ای به نام custom post type اما احساس کردیم که ممکن است برای شما سوالاتی را به وجود آورده باشد.اما الان برای شما توضیح می دهیم که:

یک کاستوم پست تایپ چه می کند؟

کاستوم پست تایپ ها اصولا در وردپرس وجود ندارند. و برای قسمت های خاصی استفاده می شوند. فرض کنید شما می خواهید نظرات کاربران را به سایت خود اضافه کنید. اگر با کاستوم پست ها آشنایی نداشته باشید،در قسمت نوشته ها باید یک نوشته و یک دسته بندی ایجاد کنید. در این صورت هم صفحه دسته بندی سایت شما شلوغ خواهد شد،هم این که ممکن است مدیریت سایت برای شما تا حدود بسیار زیادی سخت بشود. در واقع کاستوم پست ها دسترسی ها را برای ما سریع تر و مدیریت سایت را آسان تر می کنند.

seo wordpress theme

 را در وردپرس چگونه تغییر دهیمpost_status

در وردپرس مطالب بجز انتشار publish در سایت می توانند در یکی از وضعیت های زمانبندی future ، در انتظار تاییدpending ، تایید نشده trash ، پیش نویس draft ، پیش نویس خودکار auto-draft یا وضعیت شخصی سازی شده custom ذخیره گردند در اینبخش وضعیت مطالبی که می خواهید با پرس و جو احضار کنید را علامت بزنید.

taxonomy در پست تایپ های وردپرس:

هر موقع بخواهیم برای یک پست تایپ شخصی سازی شده امکاناتی را اضافه کنیم از تکسونومی ها استفاده می کنیم. ما می توانیم همانند نوشته های وردپرس برچسب و دسته بندی را اضافه کنیم.در قسمت های بعدی این آموزش به شما آموزش می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

تعداد مطلب

برای نمایش تعداد کل مطالب از ۱ استفاده نمایید.نوار رنگی زیر فیلد نمایشگر فشاریست که کوئری شما به منابع سایت وارد می نماید. اصلا این کوئری چی هست؟

کوئری در وردپرس به چه معناست؟

در برنامه نویسی وقتی می خواهیم یک اطلاعاتی را از سمت سرور دریافت کنیم.یک درخواست به سمت سرور ارسال می کنیم تا سرور این اطلاعات را برای ما ارسال کند. به فرایند ارسال درخواست کوئری گفته می شود.

offset

آفست یا offset مشخص کننده تعداد مطالبی است که می خواهید در کوئری دریافت شده از سمت سرور نادیده بگیرید.به عنوان مثال اگر آفست برابر 5 باشد، در آن تکه کدی که کوئری را دریافت کرده است 5 آی دی اول نمایش داده نمیشوند.

سخن پایانی:

در این مقال آموزش کدهای وردپرس در طراحی سایت را به شما ارائه کردیم. در مقالات بعدی به صورت تخصصی تر به هر کدام می پردازیم. برای بهینه سازی و یا طراحی مجدد سایت خود می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. جهت آگاهی از آخرین اخبار سایت در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…