نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 2781
تاریخ بروزرسانی ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

جامع ترین آموزش نصب cakephp در سی پنل

با آموزش نصب cakephp در سی پنل در خدمتتون هستیم برای نصب cakephp کیک پی اچ پی در cpanel سی پنل ابتدا باید cakephp را از لینک دانلود کیک پی اچ پی دانلود کنید و سپس طبق دو آموزش این مقاله می توانید کیک پی اچ پی را در هاست سی پنل خود نصب کنید. چنانچه در نصب کیک سوالی دارید در بخش نظرات می توانید مطرح کنید پاسخگو خواهیم بود.

در این آموزش نصب CakePHP 4.0.3 را نشان خواهیم داد. حداقل نسخه PHP که باید نصب کنیم PHP 7.3 است.

قبل از شروع نصب cakePHP باید PHP 7.3 را داشته باشید.

آموزش اول نصب CakePHP در سی پنل

Cpanel به طور فزاینده ای محبوب است و می توان آن را در سرورهای زیادی یافت و می توانید جدیدترین فایل CakePHP tar را مستقیماً در سرور Cpanel خود دانلود کنید. در ادامه مرحال نصب را در هاست باهم پیش می بریم.

مرحله 1: دانلود CakePHP برای نصب cakephp در سی پنل

این آموزش بر روی نسخه 1.2 قابل اجراست … هر چند باید برای 1.1 نیز کار کند. بنابراین نسخه دلخواه CakePHP خود را از cakephp.org دانلود کنید. اگر از ویندوز استفاده می کنید، به احتمال زیاد بایگانی را در رایانه خود دانلود کرده اید، نه سرور. (اگر بایگانی را مستقیماً در سرور خود دانلود کرده اید، آرشیو را در dir home accounts Cpanel باز کنید.) برای آن دسته از کاربران ویندوز که فایل را در ویندوز خود دانلود کرده اند ابتدا آرشیو را در سیستم خود باز کنید و داخل دایرکتوری unpack را نگاه کنید.. باید موارد زیر را مشاهده کنید: (با نادیده گرفتن شماره نسخه هایی که در معرض تغییر هستند)

cake_1.2.0.7125-rc1
– app/
– cake/
– docs/
– vendors/
.htaccess
index.php

مرحله 2: پیکربندی CakePHP Routing برای Cpanel

در زیر پوشه app/ پوشه ای به نام “webroot” را مشاهده خواهید کرد. ابتدا این پوشه و محتویات آن را آپلود می کنیم. قبل از انجام این کار، باید تغییراتی ایجاد کنیم که در ادامه توضیح داده شده است.

فایل محلی webroot/index.php را باز کنید و خط 43 (ish) را پیدا کنید.

define(‘ROOT’, dirname(dirname(dirname(__FILE__))));

آن خط را برای خواندن به صورت زیر تغییر دهید: (توجه: باید mycake را به نام حساب Cpanel خود تغییر دهید.)

define(‘ROOT’, DS.’home’.DS.’mycake‘);

دو خط دیگر برای تغییر در webroot/index.php داریم، اکنون وارد خط 49 (ish) می شویم:

define(‘APP_DIR’, basename(dirname(dirname(__FILE__))));

سطر بالا را با خط زیر جایگزین کنید:

define(‘APP_DIR’, ‘app’);

خوب پس فقط 1 خط دیگر باقی مانده است. در حالت ایده‌آل، می‌خواهید کد اصلی CakePHP را در یک مکان مرکزی روی سرور خود قرار دهید تا در دسترس همه حساب‌های Cpanel باشد – همچنین نگهداری از این طریق آسان‌تر است. بنابراین در این مثال می‌خواهم هسته کیک خود را در /var/lib قرار دهم. اگر یک حساب Reseller دارید یا دسترسی ریشه دارید، باید به این فهرست دسترسی داشته باشید. اگر این کار را نکنید، باید از میزبان خود بخواهید که هسته CakePHP را در آن مکان قرار دهد. اگر شرکت هاستینگ شما نتوانست این کار را انجام دهد سپس در خط 60 (ish) پیدا کنید…

define(‘CAKE_CORE_INCLUDE_PATH’, ROOT);

اکنون، اگر به عنوان کاربر اصلی Root یا Reseller به این مکان دسترسی دارید، آن را به صورت زیر تنظیم کنید:

define(‘CAKE_CORE_INCLUDE_PATH’, DS.’var’.DS.’lib’);

اگر به این مسیر دسترسی ندارید آن را همانطور که هست رها کنید و هیچ تغییری در اینجا ایجاد نکنید. این برای تغییرات فراتر از نصب استاندارد CakePHP است… پس اجازه دهید فایل ها را آنلاین دریافت کنید.

مرحله 3: آپلود CakePHP در هاست سی پنل ما

FTP، WinSCP، Windows Explorer یا هر برنامه دیگری را که برای آپلود/دانلود فایل ها از هاست Cpanel خود استفاده می کنید را باز کنید. به فهرست اصلی کاربران ما مراجعه کنید. در مورد ما /home/mycake. پوشه ای به نام ‘public_html’ را مشاهده خواهید کرد. این دایرکتوری را حذف کنید اکنون بر روی دستگاه محلی خود، نام پوشه “webroot” را به “public_html” تغییر دهید و آن را در پوشه /home/mycake خود آپلود کنید. هنگامی که public_html را آپلود کردید، این پوشه را از دایرکتوری برنامه حذف کنید و در /home/mycake  پوشه app/ را آپلود کنید. فهرست اصلی کاربران شما اکنون باید شامل public_html/  و app/ باشد.

اکنون باید هسته CakePHP را آپلود کنیم. اگر این کار را کردید، پوشه‌های cake/ و vendors/ را در /var/lib آپلود کنید. اگر دسترسی root/reseller ندارید، دو پوشه را به هاست خود ارسال کنید و از آنها بخواهید آنها را در /var/lib قرار دهند. اگر آنها نمی توانند این کار را برای شما انجام دهند، آنها را در /home/mycake/app آپلود کنید.

آموزش دوم نصب کیک پی اچ پی

نحوه نصب CakePHP با استفاده از Softaculous

برای نصب CakePHP با استفاده از Softaculous، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای نصب cakephp در سی پنل وارد سی پنل شوید.
 2. در بخش SOFTACULOUS APPS INSTALLER در صفحه اصلی cPanel، روی Softaculous Apps Installer کلیک کنید. صفحه نصب کننده Softaculous ظاهر می شود.
 3. در کادر متن جستجو، cakephp را تایپ کنید و سپس Enter را فشار دهید
 4. روی Install کلیک کنید. صفحه نصب ظاهر می شود.
 5. در کادر فهرست انتخاب پروتکل، پروتکل را انتخاب کنید
 6. در کادر فهرست انتخاب دامنه، دامنه را برای نصب انتخاب کنید یا مقدار پیش فرض را بپذیرید.
 7. در نصب کیک پی اچ پی روی هاست در کادر متنی In Directory، دایرکتوری را که می‌خواهید برنامه را در آن نصب کنید، تایپ کنید یا مقدار پیش‌فرض را بپذیرید.
 8. روی نماد Advanced Options + کلیک کنید تا Advanced Options گسترش یابد.
 9. در کادر متنی Database Name، نام پایگاه داده را برای ایجاد برای برنامه تایپ کنید، یا مقدار پیش فرض را بپذیرید.
 10. اگر نمی‌خواهید زمانی که به‌روزرسانی‌های برنامه در دسترس است، اعلان‌های ایمیل دریافت کنید، کادر را انتخاب کنید و ایمیل‌ اعلان‌های به‌روزرسانی را غیرفعال کنید.
 11. در کادر لیست Backup Location، می توانید مکانی را برای ذخیره نسخه پشتیبان برنامه انتخاب کنید.
 12. در کادر لیست پشتیبان‌گیری خودکار، می‌توانید انتخاب کنید که آیا Softaculous از برنامه شما نسخه پشتیبان تهیه کند یا خیر.
 13. در کادر لیست Backup Rotation، می‌توانید انتخاب کنید که Softaculous چند بار قدیمی‌ترین فایل پشتیبان را با یک فایل پشتیبان جدید بازنویسی کند.
 14. برای دریافت اطلاعات پیکربندی سایت پس از اتمام نصب، یک آدرس ایمیل را در کادر متن ایمیل جزئیات نصب تایپ کنید.
 15. گزینه ها و تنظیمات نصب را بررسی کنید و سپس روی Install کلیک کنید. هنگامی که نصب کامل شد، Softaculous اطلاعاتی در مورد پیکربندی برنامه ارائه می دهد.

مقالات مرتبط

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.