نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 4999
تاریخ بروزرسانی ۷ تیر ۱۴۰۱

آموزش تنظیم آی پی روی ساب دامین سی پنل cpanel ip sub domain

آموزش تنظیم آی پی روی ساب دامین سی پنل : برای ساختن سابدامین در ابتدا وارد سی پنل شده و در بخش ساب دامین subdomain یک ساب دامین با نام dl بسازید.(مثلا میخواهید ساب دامین را به سرور دانلودتان یا هر سروری مثل پنل اس ام اس یا فروشگاه دیگرتان اضافه کنید).

نکته نصب ساب دامین در سی پنل: در آموزش تغییر آی پی ساب دامین باید توجه داشته باشید که در ورژن جدید سی پنل نیازی نیست ساب دامین بسازید فقط در بخش Simple DNS Zone Editor یک ساب دامین و یک ای پی بدهید همه چیز حل است.

آموزش ست کردن IP روی ساب دامین سی پنل cpanel advanced dns zone editor تنظیم آی پی روی ساب دامین

مراحل آموزش تنظیم آی پی روی ساب دامین سی پنل

بعد از ساختن ساب دامین در قسمت domains بروی advanced dns zone editor کلیک کنید.

در قسمت نام name ساب دامین خود را وارد کنید و مثلا support.webyar.net یا  sms.webyar.net یا em.webyar.net که مخفف ایمیل مارکتینگ. حالا در زیر آن عدد ۱۴۴۰۰ و در زیر آن اگر روی آی پی ست میکنید A و در غیر این صورت برای اینکه روی دی ان اس ست شود c name را انتخاب کنید.حال آدرس آی پی یا دی ان اس ها را را وارد میکنید.

تنظیم آی پی روی ساب دامین سی پنل cpanel ip sub domain

آموزش ست کردن IP روی ساب دامین سی پنل cpanel advanced dns zone editor تنظیم آی پی روی ساب دامین

اگر هاست ویندوز دانلود دارید در کنترل پنل ادمین بعد از تنظیمات پوشه www به درایو سی شما اضافه میشود باید به تمامی پوشه ها و پوشه های درون dl که در ان ساختین دسترسی مناسب بدهید تا کاربران بتوانند موارد درخواستی شان را دانلود کنند.

مثال عملی از تنظیم آی پی روی ساب دامین سی پنل

گاهی نیاز دارید تا برای دیده شدن سایت تان یک سایت دیگر بالا بیاورید. اما نیازی به طراحی سایت مجزا نیست شما با دنبال کردن آموزش زیر می توانید به راحتی نیاز خود را تامین کنید.

مثال یک ساب دامین در هاست میزبانی وب را به هاست دانلود در سرور دیگر متصل نماید تا از خرید یه دامنه جدا خودداری نمایید.

برای این کار اول باید به هاست میزبانی وب که در سرور اولی هست و سایت شما یا بهتر بگم دامنه اصلی شما روی آن قرار دارد بروید و در کنترل پنل یک ساب دامین بسازید بعد در کنترل پنل سی پنل در قسمت Domain بروید.

در این قسمت یک آپشن وجود دارد با عنوان advanced DNS zone Editor بعد در این قسمت در زیر صفحه رکورد ها را مشاهده میکنید که رکورد ساب دامنه شما باید اینجا وجود داشته باشد بعد از اینکه ساب دامنه را پیدا کردید در سمت راست گزینه Edite وجود دارد.

بعد از زدن این گزینه چند تا کارد برای شما باز خواهد شد که آخرین کادر مربوط به ای پی هست که شما باید ای پی را به ای پی سرور هاست دانلود تغییر بدید برای پیدا کردن ای پی هاست دانلود می توانید خودتان پینگ بگیرید یا اینکه از مدیر سرور هاست دانلود بپرسید.

بعد از اینکه ای پی جدید را قرار دادید گزینه Edite Record را بزنید.توجه داشته باشید که برای ساب دامین دوتا رکورد مشاهده خواهید کرد یک رکورد با دبلیو و یکی بدون دبلیو که هردو باید به همین صورت ای پی جدید جایگزین شود.

تا اینجا شما ساب دامنه رو به هاست دانلود متصل کردید و حالا نیاز است که هاست دانلود شما دامنه شما را بشناسد و اجازه ورود دهد برای این کار باید به کنترل پنل هاست دانلود رفته و ساب دامنه را پارک کنید برای این منظور در قسمت Domain. آپشن parked Domains را بزنید بعد ساب دامنه را بدون دبلیو وارد کرده و پارک کنید.

توجه داشته باشید یک ارور متداول وجود دارد که بیشتر وقت ها این ارور را مشاهده خواهید کرد که اخطار میدهد ای پی یا دی ان اس دامنه شما به سرور وصل نیست و دامنه شما پارک نمیشود در این حالت یا شما ای پی ساب دامنه را درست عوض نکردید.

با اینکه به زمان بیشتری لازم است تا دامنه را قبول کند وقتی با این مشکل مواجه شدید اول در کنترل پنل هاست میزبانی وب چک کنید که ای پی ها تغییر داده شده اند یا نه اگر تغییر کرده بود و همه چیز درست بود کمی صبر کنید حدود ۳۰ دقیقه بعد دوباره در هاست دانلود پارک کنید اگر باز هم ارور داد به مدیر سرور هاست دانلود اطلاع دهید تا بررسی کنند.

در این مطلب آموزش کاربردی آموزش تنظیم آی پی روی ساب دامین سی پنل را برای شما ارائه کردیم. چنانچه در این خصوص سوالی دارید و یا نتوانستید تغییر ip را به درستی پیش ببرید در قسمت نظرات حتما مطرح کنید تا کارشناسان وب یار پاسخ دهند.

مقالات مرتبط