نویسنده پشتیبانی وب یار
امتیاز مطلب
تعداد بازدید 3445
تاریخ بروزرسانی ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

HEO چیست و تفاوت آن با SEO در بهینه سازی سایت

HEO چیست و تفاوت سئو با هئو چه چیزی می باشد؟ در مقالات قبلی سئو آموزش دادیم که سئو مفهومی به نام بهینه سازی صفحات وب سایت ها برای موتورهای جستجو گر گوگل میباشد. طراحان وب سایت ها یا صاحبان وب سایت ها به سئو سایت خود و بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو گر گوگل می پردازند.

هدف نهایی از این امر بالا رفتن آمار بازدید کنندگان وب سایت ما در جهت افزایش فروش و افزایش کسب درآمد ما از آن می باشد. اما در این میان مفهوم جدیدتری با نام HEO در دنیای طراحی وب وارد شد. در ادامه این مقاله آموزشی به شناخت مفهوم HEO و ارتباط آن با سئو است. همچنین به مقایسه سئو و هئو می پردازیم. همچنین چند مورد مهم دیگر… در خصوص آشنایی با سئو سایت می توانید مطلب سئو سیو چیست را بخوانید.

HEO چیست؟

HEO مخفف عبارت Human Eye Optimization است. HEO یا بهینه سازی چشم انسان است. که در واقع هنگام ایجاد محتوا تمرکز بر (سئو و هئو ) هر دو مهم است.

 

مقایسه سئو و هئو و بهینه سازی وب سایت

مثال:

بهتر است مفهوم HEO را با ذکر یک مثال برای شما توضیح دهم. فرض کنید که شما به یک منظره یا عکس و یا هر شئ و جسمی نگاه میکنید. قسمت خاصی از آن شئ یا جسم نظر شما را جلب می کند. این بر پایه و اساس علم روانشناسی می باشد. با توجه به این اصل مهم در روانشناسی است که طراحان وب سایت ها نیز باید به نقاط خاصی از وب سایت های خود که بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می گیرند، توجه کنند. باید از این مناطق مهم در وب سایت خود برای قرار دادن مطالب مهم و پر بازدید خود استفاده کنند.

نکات HEO و قالب های وردپرس
تجربه و رابط کاربری در بهینه سازی سئو موثر است و بهتر است در قالب وردپرس انجام شود زیرا باعث بهره وری بیشتر و بهتر می شود که در ادامه اشاره خواهیم کرد:
  • ساختار پست ها و لینک های سایت
  • رنگ و نوع فونت مورد استفاده برای متن سایت
  • طرح بندی عناصر و صفحه آرایی در صفحه وب سایت
  • خلاصه
  • هدر مناسب را انتخاب کنید
  • تاریخ را برای اخبار و مطالب درج کنید
  • طول عناصر صفحه
بسیاری از طراحان وب به تأثیری که صفحه آرایی، رنگ و فونت فونت می تواند بر سئو و بهینه سازی سایت داشته باشد توجه نمی کنند. و این موضوع باعث جذب بازدیدکنندگان و کاربران بیشتری به سایت می شود.

هنگام ایجاد محتوا چه چیزی مهمتراست؟

در طول طراحی مجدد وب سایت خود باید انتظار چه چیزی را داشته باشید.در حال حاضر مطمئن هستم که شما با اصطلاح ( SEO بهینه سازی موتورهای جستجو) آشنا هستید. و اهمیت پیروی از بهترین شیوه ها را برای بهبود جایگاه خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو درک کرده اید. با این حال ، یک اصطلاح کمتر رایج که ممکن است با آن آشنا نباشید HEO است.

تفاوت SEO و HEO چیست ؟

HEOبه نکات نمایشی سایت برای کاربران و جذب نگاه آنها به سایت می پردازد.در حالیکه سئو مربوط به محتوا و ارتباط محتوا مطالب سایت با هم و بهینه سازی سایت ها از لحاظ ساختار مطالب می پردازد.

اما هر دو مفهوم SEO  و HEO  در کنار هم  در مراحل  طراحی سایت، به بهینه سازی وب سایت کمک می کنند. این نکته ی رقابتی بین شرکت ها در تجارت الکترونیک می باشد.

HEO و SEO از دید کاربران

پس HEO  در علم طراحی به نکات نمایشی سایت برای کاربران و جذب نگاه آنها به سایت می پردازد.در حالی که SEO به جذب کاربران و بازدیدکنندگان براساس محتوای مطالب و ارتباط محتوای مطالب سایت با هم و ساختار مطالب پر ارزش می پردازد.

آیا ابتدا باید بر HEO یا SEO تمرکز کنید؟

بهینه سازی چشم انسان HEO  زمانی است که بازاریابان به جای نوشتن برای ربات های پشت موتورهای جستجو، محتوای باکیفیتی را ایجاد کنند که برای انسان جذابیت دارد.

“راه برنده شدن در سئو تمرکز بر HEO است.”

رابطه این دو چیست ؟

رابطه میان سئو و HEO در هدف مشترک این دو مفهوم می باشد.

هدف از ایجاد این دو مفهوم یعنی خدمات HEO و SEO  در طراحی سایت ها، بهینه سازی سایت ها بوده است.

در رتبه های بالای موتور های جست و جو و همچنین جذب تعداد مخاطب بیشتر، متخصصان فناوری اطلاعات را به این فکر انداخت که در بهینه سازی سایت های خود تلاش کنند. وب سایت های خود را به شکلی در آوردند که باعث جذب نظر مخاطبان شود. همچنین برای آنها حاوی مطالب مفید و جذاب و راحتی کار و جست و جوی مطالب در وب سایت شان شود.

رتبه بالا در موتورهای جستجو با کدام یک تاثیر بهتری دارد؟

هنگام هدف گرفتن رتبه بالا در موتورهای جستجو، بهینه سازی بازاریابی محتوا یکی از مراحل اساسی است. به هر حال، گوگل وب سایت شما را بر اساس محتوای آن فهرست بندی می کند. اگر محتوای شما فقط کلمات کلیدی وبلاگ پر شده است، ممکن است فقط ربات موتور جستجو امتیاز بالا دهد. اما برای بازدیدکنندگان شما جذابیتی ندارد.  آنجاست که HEO وارد معادله می شود.

بنابر تمام مطالبی که تا این لحظه گفته شد باید از هئو و سئو در کنار هم جهت بهینه سازی وب سایت استفاده کرد.بهینه سازی موتورهای جستجو یک عملکرد مهم یک سازمان تجارت الکترونیک است. با بهینه سازی وب سایت خود برای موتور جستجو، می توانید دید مجازی و دسترسی خود را بهبود بخشید. و این برای تولید و تبدیل به یک سایت موثرو مفید، اهمیت بیشتری دارد. بنابراین ، سئو موفقیت کسب و کار آنلاین شما را تعیین می کند.

در این مقاله توضیحاتی را در زمینه مقایسه سئو و هئو برای شما ارائه کردیم. برای آگاهی از آخرین اخبار سایت می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مقالات مرتبط
بهترین راهکار برای رفع محدودیت فالو در اینستاگرام

انواع محدودیت های حال حاضر در اینستاگرام • محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام: • محدودیت لایک کردن پست‌های مختلف کاربران اینستاگرام: • محدودیت کامنت گذاشتن برای پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت به کار بردن هشتگ در پست‌های مختلف شبکه اینستاگرام: • محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام: • محدودیت تعداد کاراکترهای Biography کاربران اینستاگرام: هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام…

شرکت های طراحی اپلیکیشن

“اگه برنامه تون درست کار نمی‌کنه اصلاً نگران نشید چرا که اگر همه‌چیز درست کار کنه، شما بیکار می‌شید.” قانون موشر چرا این مقاله را با این جمله معروف از موشر بزرگ شروع کردیم؟ شرکت های طراحی اپلیکیشن ، در بین همه شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند ، خدمات بزرگی را به جوامع و کسب و کار…